Problem bez 'the end'

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
slawul
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 2005-08-07, 11:23

Problem bez 'the end'

Post autor: slawul »

Witam!

Mam czasami mieszane uczucia ;-) ,gdy jakiś kolega lub koleżanka zgłasza problem wielu uczestników forum stara mu się pomóc, a efekt ten jest taki że on/ona tego nie docenia nie raczy nawet odpisać czy pomogło i co pomogło. Co w takim przypadku robić? Można nic nie robić, można przyjąć to jako norma lub jako brak podstawowych zasad nieetykiety. Nagle gościu rozpływa się by znów pojawić się po jakimś czasie i zastosować tą sama regułę. Wiem że może to banalny temat bo przecież nie każdy problem musi być rozwiązany i kończyć się punktem dla tego kto pomógł - to jest ideał. Jednak dobrym zwyczajem by było gdyby potrzebujący pomocy jakoś zareagował na wysiłki wielu uczestników forum i przynajmniej zamknął temat. To jest tylko taka moja dygresja, moje przemyślenia, wiem że to nic nie zmieni bo nadal będą się pojawiać podobne historie, ale może ktoś jednak kto to przeczyta zmieni stosunek do kolegów/koleżanek poświęcających swój czas i zacznie coś w tym kierunku robić aby nie czuli się zawiedzeni tak jak ja. ;]

ps. Może już był poruszany ten temat, jednak po kilku postach w których sam uczestniczyłem i nie otrzymując odp. potrzebującego skłoniło to mnie do założenia tego tematu.
Ostatnio zmieniony 2006-07-24, 11:52 przez slawul, łącznie zmieniany 1 raz.
[i][size=84]Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego... Pamiętaj - Amatorzy zbudowali Arkę, Profesjonaliści Titanica...[/size][/i]
O czym to świadczy?
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Problem bez 'the end'

Post autor: Sad Mephisto »

Piszesz o braku podstawowych zasad netykiety, a tymczasem nazwałeś ten wątek w taki sposób, jakby i Tobie były one zupełnie obce... :neutral:
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Problem bez 'the end'

Post autor: largo3 »

slawul, masz racje, często ten kto potrzebuje pomocy nawet nie podaje informacji, które mogą/umożliwiają udzielenie mu pomocy. O kliknieciu w "pomógł" czy choćby zwykłym "dziękuje" nie wspomne...
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Bing
Pomocnik
Posty: 825
Rejestracja: 2004-12-26, 22:40
Lokalizacja: Sk-ce

Re: Problem bez 'the end'

Post autor: Bing »

Chyba zapominacie dla kogo jest pomógł, oznaczenie ma wskazac pomocny/dobry post a nie dodać punkcik
Pozdrawiam
Bing
Awatar użytkownika
dame
Moderator w st. spocz.
Posty: 985
Rejestracja: 2004-09-25, 17:37
Lokalizacja: wawa

Re: Problem bez 'the end'

Post autor: dame »

nie rozmiem tez, po co zamykac tematy..
aktualnie windows xp
Awatar użytkownika
slawul
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 2005-08-07, 11:23

Re: Problem bez 'the end'

Post autor: slawul »

Sad Mephisto pisze:Piszesz o braku podstawowych zasad netykiety, a tymczasem nazwałeś ten wątek w taki sposób, jakby i Tobie były one zupełnie obce...
Jeżeli zbłądziłem to wskaż co jest nie tak w tytule. Tytuł może i nie jest najtrafniej dobrany - problem i nie widać końca. Poprostu zaczęło mnie bulwersować, myślę że nie tylko mnie, gdy ludzie proszą o pomoc wielu kolegów poświęca swój czas i pieniądze ;-), a tu nagle cisza nie wiadomo czy podpowiedzi przyniosły spodziewany efekt, rozwiązanie problemu, czy kolega zapomniał o problemie, a może sam rozwiązał to niech się podzieli z nami wszystkimi. Co do nieetykiety. Staram się jak mogę, jeśli coś nie tak robię to napewno nie celowo.
Bing pisze:Chyba zapominacie dla kogo jest pomógł, oznaczenie ma wskazac pomocny/dobry post a nie dodać punkcik

Mi nie zależy na punkcikach. ;-) Jeden mi się przytrafił. Mi chodzi o to żeby uczestnicy forum nie zostawali z niczym, każdy ma prawo wiedzieć czy to co doradza komuś się przyda i pomoże, ale niestety mentalności ludzkiej tak łatwo się nie zmieni. Wołają o pomoc, ale nie potrafią być wdzięczni.
dame pisze:nie rozmiem tez, po co zamykac tematy..
Może źle się wyraziłem, nie chodzilo mi o zamykanie tematu stricte sensum, bo sam doświadczyłem tego że miałem jakiś problem już rozwiązałem, podziękowałem a dyskusja trwała, albo się wracało do jakiegoś wiele miesięcy temu poruszonego tematu, tylko o to żeby zgłaszający temat poczuł się do odpowiedzi. Mniejsza z tym jak pisałem wcześniej to są moje dygresje i przemyślenia, a to jest forum, i jak by i co by się nie pisało i tak będzie jak było. Tylko mam nadzieję że może coś do niektórych dotrze.

Życzę mniej problemów!! :-)
Ostatnio zmieniony 2006-07-20, 13:16 przez slawul, łącznie zmieniany 1 raz.
[i][size=84]Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego... Pamiętaj - Amatorzy zbudowali Arkę, Profesjonaliści Titanica...[/size][/i]
O czym to świadczy?
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Problem bez 'the end'

Post autor: Sad Mephisto »

slawul pisze:Jeżeli zbłądziłem to wskaż co jest nie tak w tytule. Tytuł może i nie jest najtrafniej dobrany - problem i nie widać końca.
Już tłumaczę. Zrobiłeś koszmarny zlepek językowy, który tak naprawdę na celu nie ma nic. Nie jest to dokładnie to samo, ale pomyśl w kategoriach błędów ortograficznych. Podobny efekt.

Poza tym wyobraź sobie w takim razie sytuację, że ludzie zaczną nałogowo zakładać wątki typu "Graphic karta nie working!" - jak sobie wyobrażasz w takim razie używanie szukajki?

Z pozostałymi argumentami trochę ciężko mi się nie zgodzić - ogólnie masz rację, pisząc, że oczekujesz ciągu dalszego.
slawul pisze:Jednak dobrym zwyczajem by było gdyby potrzebujący pomocy jakoś zareagował na wysiłki wielu uczestników forum i przynajmniej zamknął temat.
nie rozmiem tez, po co zamykac tematy..
dame, myślę, że chodziło raczej o "dziękuję" albo "niestety dalej nie działa". Jak wiesz, jestem przeciwny "moderatorskiemu" zamykaniu wątków.
Chyba zapominacie dla kogo jest pomógł, oznaczenie ma wskazac pomocny/dobry post a nie dodać punkcik
Owszem. Na samym początku zastanawialiśmy się, czy to rzeczywiście dobry pomysł, czy przypadkiem nie pojawią się osoby, które na siłę będą "wymuszać" punkciki. Ale funkcja "Pomógł" przeszła okres próbny i zdała egzamin. Czasem pojawiają się drobne odstępstwa, ale to nie powód do wszczynania alarmu ;)
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
slawul
Użytkownik
Posty: 138
Rejestracja: 2005-08-07, 11:23

Re: Problem bez 'the end'

Post autor: slawul »

Sad Mephisto pisze:Zrobiłeś koszmarny zlepek językowy, który tak naprawdę na celu nie ma nic.
Zgadzam się z Tobą. Czasami zapożyczamy obce słowa, tworzymy zdania w których coraz mniej polszczyzny. Niestety życie nas tak faszeruje koszmarnymi zlepkami jezykowymi, że sami już zapominamy się, tworzymy takie językowe dziwadła. Ja też :roll: co widać.

Życzę mniej koszmarnych zlepeków językowych!! :-)
[i][size=84]Nigdy nie bój się próbować czegoś nowego... Pamiętaj - Amatorzy zbudowali Arkę, Profesjonaliści Titanica...[/size][/i]
O czym to świadczy?
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: Problem bez 'the end'

Post autor: Ciuciu »

wyedytowałem pierwszy post - tytuł i podtytuł
Na oko już 400 znaków sobie przytakujecie, a wystarczy IMHO prosty zabieg stylistyczny i już to TAK nie razi ;)

Problem, który tutaj slawul poruszył istnieje od dawna, netykieta chyba nawet reguluję tą sprawę - należy po rozwiązaniu postu na grupie dyskusyjnej opsiać dzięki czemu się to udało - ale nawet tam ciężko było o przestrzeganie tego zapisu.

Teraz w natłoku ignoracji i dzieci neostrady problem ten się będzie tylko rozwijał.

Owszem, słusznie.. trzeba apelować, ale nie spodziewałbym się jakichś cudowych odmian zachowań ;)
Ostatnio zmieniony 2006-07-24, 11:54 przez Ciuciu, łącznie zmieniany 1 raz.
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Problem bez 'the end'

Post autor: mina86 »

slawul pisze:Niestety życie nas tak faszeruje koszmarnymi zlepkami jezykowymi, że sami już zapominamy się, tworzymy takie językowe dziwadła.
To nikogo wcale nie tłumaczy, szczególnie jezeli chodzi o tekst pisany, bo tutaj możesz zawsze wrócić do początku i przeczytać wszystko usuwając różne dziwne nowosłowa.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
ODPOWIEDZ