Nowy regulamin

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy regulamin

Post autor: Corvin »

Trurl pisze:Nawet jeśli nie czuję się obrażony, to sobie z nim nie porozmawiam, bo moderator myśli za mnie i wie lepiej co dla mnie dobre (jak za ciężkiej komuny). Rozwiązanie jest prostsze: niech każdy użytkownik ma możliwość ignorowania czyichś postów (coś jak tzw. Kill file w klientach usenetowych), takie rozwiązanie jest lepsze, bo:
- zdejmuje z moderatorów obowiązek dedcyzji
- nie dopuszcza do sytuacji opisanej wyżej
- decyzja co jest obraźliwe a co nie należy wyłącznie do użytkownika i konsekwencje tej decyzji dotykają wyłącznie jego.


i tu się bardzo mylisz, ogólny poziom chamstwa kształtuje poziom Forum i ja chcę uniknąć sytuacji znanej Grup gdzie na dzień dobry trzeba 30% wrzucić do killfile bo nie da się tego czytać z powodu chamstwa i trzeba filtrować. A przy okazji odchodzi cała ochota na korzystanie z grupy bo to szambo.

Btw ja teraz piszę z oryginalnego Windows XP Home Edition i nie uważam się za idiotę. I tak wolę Linuksa. I może to nie ma wiele wspólnego ale zawodowo mam do czynienia z Red Hatem i wszystkimi odmianami Windows (Server i XP, Vista) i to w 4 wersjach językowych. I tak wolę Linuksa. A użytkownicy Windows, ślepi na Linuksa nie wiedzą co dobre, mimo że L musi jeszcze dojrzeć.
Podsumowując: mnożenie różnorakich zasad, regulaminów, kar, banów, restrykcji do niczego dobrego nie prowadzi. Ktoś tu chyba na władzę zachorował i realizuje się na tym drobnym poletku jakim jest forum. Szczerze współczuję.

Teraz to Ty obrażasz, regulamin jest po to by opanować chaos i mieć zasady, czytelne proste i mieć narzędzie do sprawowania kontroli.
Inna sprawa, że ten regulamin nie jest idealny. Niemniej musi być.
Ostatnio zmieniony 2007-04-29, 12:25 przez Corvin, łącznie zmieniany 1 raz.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
dawidmo
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 2006-08-24, 16:16
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: dawidmo »

difrost pisze:Kwestia ewentualnych licencji (może CC, albo jak kto woli)
Nic trudnego, autor sam powinien o to zadbać, wybór odpowiednich licencji CC to nic trudnego, na stronie dostępny jest konfigurator. Ogólną licencje na materiały umieściłbym w regulaminie, będzie ona obowiązywać, jeżeli autor oczywiście nie zamieścił swojej.
Ostatnio zmieniony 2007-04-29, 12:19 przez dawidmo, łącznie zmieniany 1 raz.
Aby chciało mi się tak bardzo, jak mi się nie chce ;]
Awatar użytkownika
difrost
Moderator
Posty: 2802
Rejestracja: 2006-03-11, 12:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: difrost »

Można zostawić, oczywiście, autorowi wybór zasad na jakich chce udostępnić swoją prace. Jednak w regulaminie powinien pojawić się zapis sugerujący potrzebę zastosowania takowych regulacji. Ponadto autor powinien zostać pouczony o tym, że umieszczając tekst na forum jednoznacznie utożsamia jego treść z tymże, tj. zawsze jako bazowy serwis i źródło najaktualniejszej wersji powinno być wymienione forum.slackware.pl

Nie zaszkodzi też wrzucić kilka linków na temat licencji CC oraz wybrać jedną (może dwie) preferowane, wraz z krótkim opisem.
[url=http://bdtk.sourceforge.net][img]http://pin.if.uz.zgora.pl/~beton/bdt-ready.png[/img][/url] #337142
--------------------------------------------
"I had a letter in the post today. It said 'Gas Bill'. It sounds a tempting offer." -- Alan Cox
"Users have been trained that when a computer bluescreens and losing all of their data, it's either (a) just the way things are, or (b) it's microsoft's fault." -- Theodore Tso
Lone_wolf

Re: Nowy regulamin

Post autor: Lone_wolf »

Corvin pisze:(Server i XP, Vista)
Corvin a tak na marginesie to jak naprawdę jest z tą vistą.Jest warta uwagi czy też ludzie mają rację wieszając na niej psy.
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Nowy regulamin

Post autor: Corvin »

powiem tak póki co nie widziałem tego w środowisku produkcyjnym, win2k3 i linuksy rządzą
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Nowy regulamin

Post autor: KLAPEK »

Lizard pisze: Pamiętaj jednak, że ludzie od zawsze ustalali pewne zasady, bo nie ma niczego gorszego od anarchii.
Miałeś chyba na myśli chaos. :neutral:
Bo anarchia to ustrój społeczny.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Anarchia
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Nowy regulamin

Post autor: Lizard »

Nie, miałem na myśli anarchię w rozumieniu potocznym, której wynikiem niewątpliwie byłby chaos.
Error 404 - footer not found
Awatar użytkownika
argon
Użytkownik
Posty: 240
Rejestracja: 2004-09-29, 00:49
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: argon »

Słowo Linux odmienia się w ten sposób, że litera "x" pozostaje wyłącznie w mianowniku. W pozostałych przypadkach zamienia się na "ks".
Różnie z tym jest, zdania są podzielone. Osobiście w tekście polskim zwykłem pisać "Linuks", choć wydawało mi się to trochę naciągane.

Nie bardzo rozumiem:
Uzyskanie 4 punktów ostrzeżeń jest równoważne z otrzymaniem zakazu przeglądania Forum.
Osoby nie zalogowane mogą przeglądać forum. Czyżby chodziło o uniemożliwienie wysyłania wiadomości prywatnych?
No RISC, no fun!
Javaanse

Re: Nowy regulamin

Post autor: Javaanse »

Zaczynam się bać cokolwiek pisać ....
Awatar użytkownika
zgola
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 2005-08-12, 10:30
Lokalizacja: leszno
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: zgola »

Admini i Moderatorzy posiadają przecież poczucie humoru i są elastyczni. Regulamin wydaje się rygorystyczny, ale Panie i Panowie trochę dystansu, przecież wszystkim chodzi o to żeby wymieniać doświadczenia w milej atmosferze. Czasami można się posprzeczać, ale z kulturą, konstruktywnie i z humorem, a że każdy ma inne poczucie humoru. Nie będziemy się przecież zachowywać jak w Sejmie. ;)
Jeśli chcesz pomóc biednemu studentowi nie wahaj się ani chwili, przelej co łaska, sam wiesz jak teraz ciężko jest o kieliszek chleba nr konta: 52 1140 2004 0000 3102 4349 6053
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Sad Mephisto »

zgola pisze:Admini i Moderatorzy (...) są elastyczni.
No nie wiem... ostatnio próbowałem zrobić mostek, to mi nie wyszło :(
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Nowy regulamin

Post autor: largo3 »

zgola pisze:Nie będziemy się przecież zachowywać jak w Sejmie.
Właśnie! Miało być w miłej atmosferze i z humorem. :devil2:
Pozdr.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
wik5
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2005-01-01, 20:15
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: wik5 »

Outlaw pisze:Na początku regulaminu jest sekcja: Zanim zadasz pytanie:
Ale w "Jak umiejętnie zadawać pytania" są np. przydatne polecenia, ten artykuł jest znacznie bardziej rozbudowany niż 1. sekcja regulaminu.
Można by w tej sekcji, albo chociaż w Informacjach... dodać że należy przeczytać ten temat.
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Nowy regulamin

Post autor: Lizard »

Javaanse i wik5 przypominam, że wątek dotyczy regulaminu. Jak chcecie się pobawić, to wyjdźcie na podwórko. Tylko wróćcie przed obiadem. ;)
Error 404 - footer not found
Javaanse

Re: Nowy regulamin

Post autor: Javaanse »

OK, przepraszam.

wik5, ty też przeproś :)

[ Komentarz dodany przez: Sad Mephisto: 2007-05-01, 19:31 ]
A już chciałem wlepiać ostrzeżenia za wygłupy ;-)
ODPOWIEDZ