Nowy regulamin

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
wik5
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2005-01-01, 20:15
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: wik5 »

Lizard pisze:Tylko wróćcie przed obiadem. ;)
Już wróciłem :-)
Przepraszam.
Sad Mephisto pisze:A już chciałem wlepiać ostrzeżenia za wygłupy ;-)
O wygłupach nie ma nic w regulaminie. Jeszcze :-)
Ostatnio zmieniony 2007-05-01, 19:11 przez wik5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: mina86 »

Lizard pisze:Domyślam się intencji tego punktu, ale nie są one jednak dla mnie zbyt jasne. Może jakieś rozwinięcie?
Intencja była taka, że irytuje mnie spolszczanie niektórych nazwisk (w szczególności Chopin) i świadomie użyłem tutaj słowa mnie, gdyż administratorzy posłuchali mojej rady i skorzytali z opracowanego na łamach X-Forum regulaminu. Jeśli chodzi o ten konkretny punkt, to sądzę, że jednak nie pasuje on za bardzo do tego forum z tego powodu, że na XF było niewielu użytkowników i regulamin można było traktować 1/4 serio - tutaj sprawa wygląda troszkę inaczej i w związku z tym ten punkt powinno się zlikwidować.
Trurl pisze:Jak się przekonaliście, gdy chciałem pisać na forum, to mimo całej puli ostrzeżeń pisałem. Ostrzeżenia nie zadziałały (w końcu pisałem mimo, że nie mogłem) a ich skutkiem ubocznym był śmietnik (założyłem kilka dodatkowych kont).
Cóż. To świadczy wyłącznie o Tobie, a nie o zasadności stosowania regulaminu.
difrost pisze:Ponadto autor powinien zostać pouczony o tym, że umieszczając tekst na forum jednoznacznie utożsamia jego treść z tymże, tj. zawsze jako bazowy serwis i źródło najaktualniejszej wersji powinno być wymienione forum.slackware.pl
Niby czemu? Jeżeli napisałem jakiś tekst to mogę go umieścić zarówno na forum jak i gdzieś indziej, gdzie nie podam żadnego linka do forum (nawiasem mówiąc już dawno tak zrobiłem). Dlaczego miałbym być zmuszany do podawania linka do forum?
argon pisze:Osobiście w tekście polskim zwykłem pisać "Linuks", choć wydawało mi się to trochę naciągane.
Żadne z podanych przez Ciebie opinii nie uznaje formy "Linuks" za poprawną.
zgola pisze:Admini i Moderatorzy posiadają przecież poczucie humoru i są elastyczni. Regulamin wydaje się rygorystyczny, ale Panie i Panowie trochę dystansu, przecież wszystkim chodzi o to żeby wymieniać doświadczenia w milej atmosferze. Czasami można się posprzeczać, ale z kulturą, konstruktywnie i z humorem, a że każdy ma inne poczucie humoru. Nie będziemy się przecież zachowywać jak w Sejmie.
Dobrze gada! Wódki mu! Można by się sprzeczać, czy w ogóle ten regulamin jest dla kogokolwiek wiążący. Nie przypominam sobie, żeby ktoś wymagał ode mnie zatwierdzenia tego regulaminu, zatem teoretycznie mogę się do niego nie stosować. Działa to jednak obosiecznie, bo jeżeli tak to interpretować to administratorów też ten regulamin nie wiąże, więc mogą banować kogo chcą, jak chcą i kiedy chcą.
Ostatnio zmieniony 2007-05-01, 21:25 przez mina86, łącznie zmieniany 1 raz.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
bocian
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: 2005-06-15, 10:15

Re: Nowy regulamin

Post autor: bocian »

Chopin miał na nazwisko Chopin, a nie Szopen, a także Shakespeare nazywał się Shakespeare a nie Szekspir
irytuje mnie spolszczanie niektórych nazwisk (w szczególności Chopin)
A czy nie irytuje Cię fakt, że piszemy (i mówimy) "Juliusz Cezar" zamiast "Ivlivs Caesar", "Ateny" zamiast "Aθηnα" (przepraszam, ale nie wiem, jak napisać greckie "ni"), że nie wspomnę o setkach imion i przydomków ze starożytnej Grecji i Rzymu? Dlaczego "Jerzy Waszyngton", skoro nazywał się on George Washington?
A Galileusz, Kartezjusz, Balzak, Molier, Wolter i setki (może nawet tysiące) innych?

PS. Piszemy "Chopin", ale chyba wszyscy czytamy "Szopen", a nie "Szopę" (z akcentem na drugą sylabę).
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Nowy regulamin

Post autor: Trurl »

bocian pisze: A czy nie irytuje Cię fakt, że piszemy (i mówimy) "Juliusz Cezar" zamiast "Ivlivs Caesar", (...)
Było, powtarzasz mój argument sprzed kilku postów (przed napisaniem swojego posta nie użyłeś przycisku "Szukaj" - a to tutaj obowiązkowa liturgia!). A tak poza tym, to ciekawe czy Twoja (jak najbardziej celna!) uwaga zostanie równo zignorowana, jak miało to miejsce w moim przypadku.
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Nowy regulamin

Post autor: Trurl »

mina86 pisze:
Trurl pisze:Jak się przekonaliście, gdy chciałem pisać na forum, to mimo całej puli ostrzeżeń pisałem. Ostrzeżenia nie zadziałały (w końcu pisałem mimo, że nie mogłem) a ich skutkiem ubocznym był śmietnik (założyłem kilka dodatkowych kont).
Cóż. To świadczy wyłącznie o Tobie (...)
Nie świadczy o mnie nic; nie wiesz o mnie nic, poza może kilkoma danymi osobowymi. Nie widziałeś mnie, nie rozmawiałeś ze mną, więc nie chrzań, że jakieś parę zdań na mało znanym forum internetowym cokolwiek o mnie mówią. To raz.

Dwa:
mina86 pisze: (...) a nie o zasadności stosowania regulaminu.
Świadczy to przede wszystkim nie tyle o zasadności co o całkowitej nieskuteczności regulaminu. Masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości?
zgola pisze:Nie przypominam sobie, żeby ktoś wymagał ode mnie zatwierdzenia tego regulaminu, zatem teoretycznie mogę się do niego nie stosować.
Nawet jakbyś zatwierdzał, to i tak nie musisz się do niego stosować, przynajmniej w myśl polskiego prawa.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: mina86 »

bocian pisze:A czy nie irytuje Cię fakt, że piszemy (i mówimy) "Juliusz Cezar" zamiast "Ivlivs Caesar", "Ateny" zamiast "Aθηnα" (przepraszam, ale nie wiem, jak napisać greckie "ni"), że nie wspomnę o setkach imion i przydomków ze starożytnej Grecji i Rzymu? Dlaczego "Jerzy Waszyngton", skoro nazywał się on George Washington?
A Galileusz, Kartezjusz, Balzak, Molier, Wolter i setki (może nawet tysiące) innych?
Akurat Jerzy Waszyngton mnie irytuje, ale tak jak napisałem - omawianego punktu nie należy stosować tak w 100% serio.
Trurl pisze:Nie świadczy o mnie nic; nie wiesz o mnie nic, poza może kilkoma danymi osobowymi. Nie widziałeś mnie, nie rozmawiałeś ze mną, więc nie chrzań, że jakieś parę zdań na mało znanym forum internetowym cokolwiek o mnie mówią.
Nic mnie nie obchodzi kim jesteś, jak wyglądasz, czy wyciągasz 200kg na klacie, czy jeździsz czarnym BMW czy sfatygowaną syrenką, czy jesteś prezesem banku, ministrem czy kopiesz rowy. W Internecie to nie ma żadnego znaczenia - znaczenie ma jedynie to co piszesz. Jeżeli wpraszasz się do czyjegoś mieszkania bez pozwolenia a wręcz przy sprzeciwie wlaściciela to to świadczy o Tobie, tak samo jak o Tobie świadczy wchodzenie na forum pomimo, że otrzymałeś bana.
Trurl pisze:Świadczy to przede wszystkim nie tyle o zasadności co o całkowitej nieskuteczności regulaminu. Masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości?
Owszem mam, gdyż widocznie niektórzy użytkownicy lepiej się zachowują w Internecie od Ciebie i gdy dostaną ostrzeżenie to następnym razem może zastosują się do regulaminu.
Trurl pisze:Nawet jakbyś zatwierdzał, to i tak nie musisz się do niego stosować, przynajmniej w myśl polskiego prawa.
Muszę. Forum świadczy usługę - w momencie rejestracji konta (w sumie nawet bez rejestracji) zaczynam z tej usługi korzystać. Usługodawca może określić regulamin korzystania z usługi, do którego muszę się stosować. Tak samo jak muszę się stosować do regulaminu mojego banku.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Lone_wolf

Re: Nowy regulamin

Post autor: Lone_wolf »

mina86 pisze:czy wyciągasz 200kg na klacie, czy jeździsz czarnym BMW
Tylko nie dresy.To już wole obecność programistów,mają wiecej mózgu.
Awatar użytkownika
Silvan
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2007-04-25, 16:38
Lokalizacja: W-wa i okolice
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Silvan »

Lone_wolf pisze:To już wole obecność programistów,mają wiecej mózgu.
/*Kto? My? Nie....*/
Czyżbyś uważał programistów za niewiele inteligentniejszych od dresów?

@mina86, Trurl:
Ta kłótnia co najmniej nie ma sensu, bo i tak nie przekonacie drugiej strony. Chociaż, jeśli miałbym się za kimś opowiedzieć, argumentacja mina86 (wybacz, nie wiem, jak to odmienić) wygląda dużo logiczniej i bardziej przekonująco.
[size=84]-------------BEGIN GEEK CODE BLOCK--------------------
Version: 3.12
GU d- s++: a--- C++ U++ P L++ E--- W++ N-- o+ K w-(---) O?
M? V? PS+ PE Y PGP t+ 5? X+ R++ tv b+ DI+( ) D+ G e- h! !r !y
-------------END GEEK CODE BLOCK--------------------[/size]
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Nowy regulamin

Post autor: Trurl »

mina86 pisze:tak samo jak o Tobie świadczy wchodzenie na forum pomimo, że otrzymałeś bana.
Jak już o czymkolwiek to świadczy, to o całkowitej nieskuteczności banów.
mina86 pisze:
Trurl pisze:Nawet jakbyś zatwierdzał, to i tak nie musisz się do niego stosować, przynajmniej w myśl polskiego prawa.
Muszę. Forum świadczy usługę - w momencie rejestracji konta (w sumie nawet bez rejestracji) zaczynam z tej usługi korzystać. Usługodawca może określić regulamin korzystania z usługi, do którego muszę się stosować. Tak samo jak muszę się stosować do regulaminu mojego banku.
Bredzisz. Z bankiem podpisujesz umowę mającą moc prawną. Z załogą forum nie.
Ostatnio zmieniony 2007-05-02, 09:30 przez Trurl, łącznie zmieniany 1 raz.
Lone_wolf

Re: Nowy regulamin

Post autor: Lone_wolf »

Silvan pisze: /*Kto? My? Nie....*/
Czyżbyś uważał programistów za niewiele inteligentniejszych od dresów?
:rotfl: :twisted: :rotfl: Nie ma to jak podnieść komuś ciśnienie.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Sad Mephisto »

Trurl pisze:
mina86 pisze:tak samo jak o Tobie świadczy wchodzenie na forum pomimo, że otrzymałeś bana.
Jak już o czymkolwiek to świadczy, to o całkowitej nieskuteczności banów.
Jak i braku kultury osobistej...
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: mina86 »

Silvan pisze:Ta kłótnia co najmniej nie ma sensu
Tak, wiem. Narazie jeszcze mi się chce. ;)
Trurl pisze:Bredzisz. Z bankiem podpisujesz umowę mającą moc prawną. Z załogą forum nie.
Nie musisz podpisywać umowy, aby miała ona moc prawną. Problem polega jedynie na tym, że gdyby w takim regulaminie były jakieś zapisy dotyczące (dajmy na to) odpowiedzialności finansowej, to może być trudniej je wyegzekwować jeżeli umowa nie została podpisana.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
Silvan
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: 2007-04-25, 16:38
Lokalizacja: W-wa i okolice
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Silvan »

Silvan napisał/a:

/*Kto? My? Nie....*/
Czyżbyś uważał programistów za niewiele inteligentniejszych od dresów?
:rotfl: :twisted: :rotfl: Nie ma to jak podnieść komuś ciśnienie.
Wiesz, czasami twoje stwierdzenie ma sens. Zwłaszcza w przypadku ludzi dotkniętych Brainfuckiem.
+++++++++++++[++++].--------<<<++++>+++++<[-].[,.]
[size=84]-------------BEGIN GEEK CODE BLOCK--------------------
Version: 3.12
GU d- s++: a--- C++ U++ P L++ E--- W++ N-- o+ K w-(---) O?
M? V? PS+ PE Y PGP t+ 5? X+ R++ tv b+ DI+( ) D+ G e- h! !r !y
-------------END GEEK CODE BLOCK--------------------[/size]
wrocmisiek
Użytkownik
Posty: 98
Rejestracja: 2007-03-15, 09:40

Re: Nowy regulamin

Post autor: wrocmisiek »

To pisanie już nie ma sensu. Proponuje pisać konkretnie o jakimś podpunkcie. POzdrawiam
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Nowy regulamin

Post autor: Outlaw »

Myśle że moderatorzy powinni "obciąć" ten temat... Chłopaki się rozpędzili z dyskusją :)
ODPOWIEDZ