Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Czy na forum powinien sie znalezc watek charytatywny?

Tak, w dziale, chat/hyde park
28
43%
Tak, jako przyklejony
9
14%
Nie
28
43%
 
Liczba głosów: 65

Awatar użytkownika
wojtekor
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 2007-08-24, 00:28
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: wojtekor »

Sad, zgadzam sie ze Pajacyki etc, bez dyskusyjnie trzeba umiescic. Natomiast jesli mowa o akcjach z cyklu zbieram na chore dziecko to zwykle takie akcje sa wspierane przez rozne fundacje i taka fundacja przynajmniej w rozumnieniu prawa ma obowiazek o tym informowac, czytaj zamieszczac info u siebie na stronie, wiec to bedzie dosc latwe do zweryfikowania.
linux registered user # 447967
linux registered machine # 354787
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Corvin »

Sad Mephisto pisze:@Corvin: jacol ma rację. Jak się bierze, to wypadałoby też dawać.
.
Ale ja w pierwszym wątku i jeszcze nim tu napisałem, że jestem za takim wątkiem. Więc to trochę jest nieporozumienie. Mam też prośbę, nie róbmy tego po polsku, czyli nie kłóćmy się tylko zróbmy coś dobrego ok? Niech ktoś ładnie przygotuje taki wątek, by wyglądał zachęcająco i koniec tych bezsensownych dyskusji o to mi chodzi od początku.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
roverek
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 2007-02-22, 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: roverek »

darjerz trochę szacunku do inncych ;). Co do tematu to nie najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie
bannera Pajacyka gdzieś na forum. Np obok loga slackware ? Myślę że to byłby pewien kompromis ;)
[img]http://img148.imageshack.us/img148/9879/slackware1userbarzl9.gif[/img]
[img]http://img162.imageshack.us/img162/2268/barritagoogless6.jpg[/img]
[img]http://img.userbars.pl/42/8201.gif[/img]
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Sad Mephisto »

roverek pisze:Co do tematu to nie najlepszym rozwiązaniem byłoby umieszczenie
bannera Pajacyka gdzieś na forum. Np obok loga slackware ?
A co z innymi serwisami? :>
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: kazalot »

moze odrazu zamiast loga slackware...
rozumiem ze gdyby nie istnialy listy takich stron to mialo by sens zeby ktos taka liste stworzyl, ale sa serwisy poswiecone tego rodzaju problemom i nie ma zadnego problemu zeby liste stron odnalezc...
pierwsze lepsze linki z googli
http://ipomoc.com/kliknijbaner.php
http://charytatywne.toplista.net/
Lone_wolf

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Lone_wolf »

kazalot pisze:moze odrazu zamiast loga slackware...
Do tego poprosić o moralne wsparcie ludzi z episkopatu polski, a honorowym adminem zrobić romana giertycha. Gdy była składka na modernizację serwera forum to na ponad 4000 osób złożyło się tylko dwadzieścia parę osób a teraz namnożyło się obrońców uciśnionych.
Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2005-08-03, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Heniek »

Czy naprawdę myślicie, że taka duża instytucja jak Pajacyk potrzebuje reklamy na forum linuksowym?
Partition@IRCNet
Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: ondreyos »

ethnoe :

w odpowiedzi na moje
forum jest naszym dobrem ogolnym, a nie miejscem wyzywania/dowartosciowania sie adminow
odpisales
Sory, ktoś włożył dużo pracy w to, żeby forum rozruszać, ktoś trzyma je na serwerze, martwi się i siedzi po nocach jak zacznie padać (no, może trochę przesadzam :D ). Jakie tam dobro ogóle? To, forum jest dla userów (podkreślam słowo dla raz jeszcze). Choć bez userów by umarło, to jeśli adminowi się spodoba, może nas wszytkich zbanować i powyrzucać, dokładnie dlatego, że "ja tu rządzę". Oczywiście, nie żebym chciał :) Tylko sprowadzam nieco na ziemię.
totalnie sie nie zgadzam. wg. mnie jest zupelnie odwrotnie. gdyby nie setki aktywnych uzytkownikow, to forum byloby tylko tabelka na stronie glownej ze spisem dzialow. to wlasnie uzytkownicy nadaja sens istnieniu tego (i kazdego innego) fora. oczywiscie - admini sa potrzebni, ale totalnie mylisz kolejnosc - to admini sa dla uzytkownikow, a nie uzyttkownicy w celu zapewniania rozrywki i dobrego samopoczucia moderatorow i innych czlonkow ''hierarchii'' ;)
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: xil »

wojtekor pisze:Sad, zgadzam sie ze Pajacyki etc, bez dyskusyjnie trzeba umiescic.
nie zgadzam sie. nie widze tutaj zadnego argumentu za bezdyskusyjnoscia takiego rozwiazania.

1) to forum techniczne, nie samopomoc sasiedzka, ciagnace sie watki tego typu sadze, ze nie beda mile widziane (chodz kto to tam wie)
2) wyroznianie jednej, czy dwoch instytucji jest niepoprawne politycznie - znajdzie sie zawsze ktos, komu 'wybrana' instytucja nie spodoba sie i bedzie usilnie nalegac, ze skoro patronujemy jedna, to powinnismy i znalezc miejsca dla innej.
3) watek z prosba o pomoc wg mnie mozna zamiescic, ale nie w postaci takiej, jak ten, ktory wywolal ta burze (powtorze za kims - psu z gardla wyjety). jesli ktokolwiek prosi o pomoc, to nie bawi sie w ciuciubabke lub inny shitex i nie robi z tego wyscigow.
4) nie zgodze sie tez, ze kazda osoba proszaca o pomoc musi miec fundacje, ktora ja wspiera. przyklad? http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?t=15356

5) odpowiednia kultura slowa i zachowanie sa wazne wszedzie - a zwlaszcza tam, gdzie komus staje sie krzywda. posty nie majace odpowiedniej formy powinny byc automatycznie i bezapelacyjnie kasowane - jesli osoba piszaca taki post nie ma nawet ulamka w sobie z powagi, to dla mnie taki post nic nie wnosi. pomoc to nie zabawa.

6) nie kazdy wierzy fundacjom - a skoro tak jest, to z przyczyn ;politycznych; nie powinnismy umieszczac zadnych banerow na forum.
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: maho »

xil, bardzo ladne podsumowanie, ale co z tego jak zaraz i tak bedzie "ma byc i koniec, bo ja jestem uzytkownikiem i ja rzadze..."
Awatar użytkownika
roverek
Użytkownik
Posty: 605
Rejestracja: 2007-02-22, 18:29
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: roverek »

maho pisze:xil, bardzo ladne podsumowanie, ale co z tego jak zaraz i tak bedzie "ma byc i koniec, bo ja jestem uzytkownikiem i ja rzadze..."
Heh kolejna awantura...
Proponuje ją skończyć: Niech ci co popierają tą akcje mają te bannery pod podpisami a ci co nie popierają to niech po prostu nie umieszczają - wszyscy będą zadowoleni...
Żeby nie było sam dla przykładu umieszczę tego bannera pod swoim podpisem
[img]http://img148.imageshack.us/img148/9879/slackware1userbarzl9.gif[/img]
[img]http://img162.imageshack.us/img162/2268/barritagoogless6.jpg[/img]
[img]http://img.userbars.pl/42/8201.gif[/img]
eurynom
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: 2005-06-17, 22:07

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: eurynom »

Ciekawe dlaczego bezinteresownie nie moze umiescic rowniez serwis wp.pl / onet.pl / interia.pl , a najlepiej kolo loga wp.pl/onet.pl albo interi.pl.

Albo ciekawe z jakich powodow, nie moze nawet dac jeden wyraz "pajacyk" badz inny, ktory kojarzys sie z darowaniem dóbr osobistych z pomoca dla innych.

Chyba z takich samych przyczyn jak na kazdej innej liczac forum.slackware.pl m.in tych powodow, ktore byly juz wypowiedziane w tym watku i kilku innych, ktore jeszcze nie padly.

P.S Łatwo sie domyslic jakich.

P.S 2 Ja rowniez jestem na "nie", jako umieszczanie logo kolo loga slackware, czy tez nawet przyklejny watek nie bedzie z byt dobry, majac na uwadze wywyzszenie jednej instytucji nad inną.. - poprawnosc polityczna ( jak juz wczesniej ktos powiedzial ), ale lobby jest chyba najmniejszym powodem.
bocian
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: 2005-06-15, 10:15

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: bocian »

Jak ktoś chce pomóc, to niech pójdzie do potrzebującego i da mu 5zł do ręki zamiast robić z siebie publicznie wielkiego dobrodzieja.

A te migające pajacyki sobie blokuję, bo nie lubię, jak mi coś miga na ekranie.
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: jacol »

Witam.
Kolego Corvin przepraszam! Ale czytają wątek się zdenerwowałem! Strzeliłem i trafiłem niewinnego. Jeszcze raz przepraszam. Ten pomysł z uwidacznianiem udzielonej pomocy
to pomyłka. Cała sprawa w tym aby pomocy udzielać anonimowo i się z tym nie obnosić
kolego bocian. Kolego bocian pomyślał kolega że spora część użytkowników forum to ludzie młodzi? Klikając np. na Pajacyka nie trzeba dawać 5 zł a jednocześnie pomaga się i zachowuje się anonimowość. Kolego Lone_wolf: Kogo to obchodzi że kolega nie trawi R. Giertycha i kleru? To kolegi sprawa szczególnie ta dotycząca kleru i niech tak zostanie. Kolego pomocy udzieli użytkownicy którzy mogli udzielić i którzy chcieli jej udzielić. Pozdrawiam jacol
Lone_wolf

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Lone_wolf »

jacol pisze:Kolego Lone_wolf: Kogo to obchodzi że kolega nie trawi R. Giertycha i kleru? To kolegi sprawa szczególnie ta dotycząca kleru i niech tak zostanie.
Nikogo to nie obchodzi, a ja wyraziłem swoją opinię jako forumowicz tego forum. Jeżeli ktoś chce pomóc to może wysłać sms-a na fundację polsat. Polsat i TVN prowadzą takie akcje. Może w internecie znaleźć linki, Kazalot podał przykład. Forum slackware jest forum tematycznym a nie charytatywnym i takim ma pozostać. Wyjątkiem może być sytuacja w której zagrożone jest życie lub zdrowie któregoś z forumowiczów. Zakładając że to nie będzie wyglądało tak że dziś się gość rejestruje a jutro prosi o pomoc. A że nie trawię kleru, no cóż. Celowo napisałem kler a nie banda pedało-oszustów żeby nie dostać warna.
ODPOWIEDZ