Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Czy na forum powinien sie znalezc watek charytatywny?

Tak, w dziale, chat/hyde park
28
43%
Tak, jako przyklejony
9
14%
Nie
28
43%
 
Liczba głosów: 65

Awatar użytkownika
wojtekor
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 2007-08-24, 00:28
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: wojtekor »

xil byl laskaw wywalic ten watek: http://forum.slackware.pl/viewtopic.php?p=149252#149252 do dev/null, stanowczo przeciw temu protestuje i nie zgadzam sie z argumentacja, ze to lancuszek. Nikt nikogo nie zmusza by pomagal ale niech ten kto nigdy nie zaznal realiow domu, dziecka, glodu i biedy nie podejmuje decyzji w sprawach o ktorych nie ma pojecia. Wogole to uwazam, ze forum oficjalnie powinno zajac sie wspieraniem takich akcji. W sondzie zeby na wloskich stronach to prosze bardzo mozemy nabijac klikniecia tak? bo co bo pilka nozna wazniejsza niz glodne dzieci tak? bo co po xil w zyciu nie mial sytuacji ze nie mial co do garnka wlozyc? PROTESTUJE! Prosze Mephisto zbadaj sprawe.



Edit: Sad dodalem ankiete.
Ostatnio zmieniony 2007-11-23, 14:37 przez wojtekor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: xil »

tak, sad - zbadaj sprawe :) koniecznie...
Nikt nikogo nie zmusza by pomagal ale niech ten kto nigdy nie zaznal realiow domu, dziecka, glodu i biedy nie podejmuje decyzji w sprawach o ktorych nie ma pojecia. Wogole to uwazam, ze forum oficjalnie powinno zajac sie wspieraniem takich akcji. W sondzie zeby na wloskich stronach to prosze bardzo mozemy nabijac klikniecia tak? bo co bo pilka nozna wazniejsza niz glodne dzieci tak? bo co po xil w zyciu nie mial sytuacji ze nie mial co do garnka wlozyc?
wrozka jestes jakas, ze mowisz, co przezylem, a co nie?
proponuje sie najpierw opanowac...
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: xil »

a to wiadomosc, jaka dostalem od wojtekor na priv:
zaden lancuszek. nie chcesz pomagac dzieciakom to nie Twoja brocha ale czemu inni nie moga? to zaden piekielny lancuszek. moze jakbys mial tego pecha i wychowywal sie w domu dziecka to nie bylbys taki hardy. zawracanie glowy. a ciezka cholera mnie bierze jak spotykam takich ludzi jak Ty.
Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: ondreyos »

po pierwsze - zgadzam sie z protestem. a po drugie - w takich sytuacjach moznaby zrobic sonde - co sadza o tej sprawie inni forumowicze. w koncu forum jest naszym dobrem ogolnym, a nie miejscem wyzywania/dowartosciowania sie adminow ("ja tak mowie a jak sie komus nie podoba to moze spadac, ja tu rzadze"). i jesli wiekszosc nie bedzie sie zgadzac z wola admina - kazda decyzje mozna cofnac.

a osobisci nie widze niczego zlego w temacie watku dot. pajacyka. i nie uwazam, zeby to byl jakis lancuszek. a nawet jesli by byl - to nie jest to badziew w stylu "przeslij tego maila 20 osobom to jutro znajdziesz 100zl w tramwaju"
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Łaaa »

No jak widzisz wojtekor na tym forum wielu moderatorów cierpi na przerost formy nad treścią. I nie tylko ty to zaobserwowałeś. Też się przyłączał do protestu.

Z samej przyzwoitości taki wątek mogłby pozostać tam gdzie został napisany. Idea była słuszna.

BTW,

to co piszecie miedzy sobą xil i wojtekor to wasza sprawa. Gówniarskie podejście z twojej strony xil.
Awatar użytkownika
Zielony
Użytkownik
Posty: 535
Rejestracja: 2005-03-17, 18:22
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Zielony »

Widzę, że szykanowanie moderatorów jest ostatnio modne.
Żyję - nie każdemu się zdarza - a we krwi mam chlorofil.
[url=http://scxd.info/][img]http://scxd.info/pub/scxdbar/scxd-bar.png[/img][/url]
[b]Registered User #448882[/b]
[img]http://scxd.info/say/img.php[/img]
Łaaa
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2007-07-20, 15:31
Lokalizacja: ....

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Łaaa »

Nie szykanowanie moderatorów a jedynie hamowanie ich zapędów w tym co robią- bo często przeginaja!
Ostatnio zmieniony 2007-11-22, 21:38 przez Łaaa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: xil »

wojtekor,
xil byl laskaw wywalic ten watek: http://forum.slackware.pl...p=149252#149252 do dev/null
- wypraszam sobie - ja go nie przenioslem do /dev/null. ja go zablokowalem.

Łaaa,
to co piszecie miedzy sobą xil i wojtekor to wasza sprawa. Gówniarskie podejście z twojej strony xil.
po pierwsze, gowniarskie jest krzyczenie na mnie bez sprawdzenia, czy jestem czemukolwiek winny. prosze sie nauczyc czytac, zanim sie przylaczy na nagonke. publicznie mnie oskarzasz, to licz sie, ze publicznie wystawie Twoje listy, w ktorych 'zle mnie obzywasz'.

jesli wyzywasz admina publicznie, to ok, bo admin czy moderator publiczna osoba jest, ale jak nawtykasz mu na priv - to juz poprawne i moderator ma to 'potulnie przyjac'...
Ostatnio zmieniony 2007-11-22, 21:50 przez xil, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: ethnoe »

Uhu, mamy bunt ^^

Co do sprawy - ja stanę umiarkowanie po stronie xila (i Gruchy, bo to on chyba zdevnullował topic), temat wygląd i treść ma łańcuszkową. Sory, ale chyba nawet bardziej chodzi tu o nachalną formę. Mi się nie podobał i nie zachęcił, choć idea może szczytna. Trzeba się też umieć sprzedać. Sad but true.
Eh.. ciężko wyrazić myśl i jakoś uzasadnić swoją rację, szczególnie kiedy trzeba się zderzyć z demagogicznymi oskarżeniami o nieczułość i demoniczność. Bo sory, to pisanie o biedzie to dla mnie czysta demagogia.

wojtekor, topic o piłce nożnej też poleciał do /dev/nulla, więc nie rozumiem co tu lepszego czy gorszego :| A tak poza tym Twoja argumentacja wygląda naprawdę.. mało poważnie i dojrzale, za xilem radzę Ci ochłonąć.

Offtop:
forum jest naszym dobrem ogolnym, a nie miejscem wyzywania/dowartosciowania sie adminow
Sory, ktoś włożył dużo pracy w to, żeby forum rozruszać, ktoś trzyma je na serwerze, martwi się i siedzi po nocach jak zacznie padać (no, może trochę przesadzam :D ). Jakie tam dobro ogóle? To, forum jest dla userów (podkreślam słowo dla raz jeszcze). Choć bez userów by umarło, to jeśli adminowi się spodoba, może nas wszytkich zbanować i powyrzucać, dokładnie dlatego, że "ja tu rządzę". Oczywiście, nie żebym chciał :) Tylko sprowadzam nieco na ziemię.
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Outlaw »

Mimo że takie akcje są bardzo dobre, jednak jest to forum techniczne o konkretnej tematyce i nie podobają mi się takie tematy jak ten na forum, więc popieram naszych moderatorów i ich czyny!
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: maho »

Outlaw, ma calkowita racje

wojtekor, zaloz sobie wlasne forum z pomoca dla biednych dzieci, walnij sobie link w podpisie do tego forum i kto bedzie chcial, to wejdzie i pomoze.
Awatar użytkownika
oSA
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: 2005-04-16, 00:58
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: oSA »

A moim zdaniem istanieje dział Chat / Hyde Park i ten temat mógłby się tam znaleźć! Nawet jako przyklejony!

Pomoc innym nie jest czymś złym :!: Ludzie obudźcie się :!:

Co z tego, że to forum o slacku :?:

Moderatorzy naprawdę ostatnio coś przeginają :!:
Ostatnio zmieniony 2007-11-23, 00:19 przez oSA, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko na temat dostępu do internetu przez sieci komórkowe (HSDPA, EDGE, GPRS) oraz WiFi, WiMax, CDMA [url=http://www.bez-kabli.pl/]Bez-kabli.pl[/url]
Lone_wolf

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Lone_wolf »

Outlaw pisze:Mimo że takie akcje są bardzo dobre, jednak jest to forum techniczne o konkretnej tematyce i nie podobają mi się takie tematy jak ten na forum, więc popieram naszych moderatorów i ich czyny!
Ja również
maho pisze:wojtekor, zaloz sobie wlasne forum z pomoca dla biednych dzieci, walnij sobie link w podpisie do tego forum i kto bedzie chcial, to wejdzie i pomoze.
Strzał w dziesiątkę. Krótko, tak jak napisał Outlaw forum ma taką a nie inną tematykę. Jeżeli komuś to forum nie podchodzi to niech je zmieni na inne.
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Trurl »

ondreyos pisze:w koncu forum jest naszym dobrem ogolnym, a nie miejscem wyzywania/dowartosciowania sie adminow
No proszę, kto by się spodziewał.
Ostatnio zmieniony 2007-11-23, 09:31 przez Trurl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Sad Mephisto »

wojtekor pisze:PROTESTUJE! Prosze Mephisto zbadaj sprawe.
Prawdę powiedziawszy wolałbym, żeby ostateczną decyzję podjął ktoś inny - najlepsza rzeczywiście byłaby ankieta. Akurat dość niefortunnie się złożyło, ponieważ w pracy administruję serwerem, na którym znajduje się jeden z wymienionych serwisów i w żaden sposób nie chciałbym wpływać (przez przyklejanie bądź kasowanie wątku) na ilość odwiedzin tamtej strony.
ondreyos pisze:w takich sytuacjach moznaby zrobic sonde
Zróbcie, zakazu nie macie ;)
oSA pisze:A moim zdaniem istanieje dział Chat / Hyde Park i ten temat mógłby się tam znaleźć! Nawet jako przyklejony!
maho pisze:
Outlaw pisze:Mimo że takie akcje są bardzo dobre, jednak jest to forum techniczne o konkretnej tematyce i nie podobają mi się takie tematy jak ten na forum, więc popieram naszych moderatorów i ich czyny!
Outlaw, ma calkowita racje
Była kiedyś sytuacja, w której zrozpaczona matka szukała wszelkiej pomocy dla swojego ciężko chorego synka i trafiła też tutaj prosząc o pomoc. Też długo zastanawialiśmy się, co zrobić z tym wątkiem i ostatecznie stanęło na tym, że go nie przyklejamy, ale też nie usuwamy.

Rozmawiałem z Corvinem na temat wczorajszej sprawy i wspominał coś o utworzeniu jednego (ale tylko jednego!) wątku "charytatywnego", który mógłby być przyklejony gdzieś w Chacie. Uwzględnijcie tę opcję w ankiecie.
Zielony pisze:Widzę, że szykanowanie moderatorów jest ostatnio modne.
Moderatorom do świętych trochę brakuje...
ethnoe pisze:Sad but true.
Jakaś aluzja do mnie? :hyhy:
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
ODPOWIEDZ