Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Czy na forum powinien sie znalezc watek charytatywny?

Tak, w dziale, chat/hyde park
28
43%
Tak, jako przyklejony
9
14%
Nie
28
43%
 
Liczba głosów: 65

Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Trurl »

Sad Mephisto pisze: Moderatorom do świętych trochę brakuje...
Moderatorom w ogóle sporo brakuje, głównie oleju w głowie. Cierpią też na przerost ideologii nad rozumem.

[ Komentarz dodany przez: Zielony: 2007-11-23, 16:37 ]
Ponieważ znowu obrażasz i piszesz bez sensu, dostajesz ostrzeżenie o wartości 1.
Awatar użytkownika
sectt
Użytkownik
Posty: 139
Rejestracja: 2006-06-04, 12:15
Lokalizacja: Kraków

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: sectt »

Ja jestem przeciwny, jeżeli człowiek chce pomagać to znajdzie sobie te strony i kliknie tam gdzie trzeba. A podawanie linków i zachęcanie do klikania to zaśmiecanie forum.
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: maho »

Sad Mephisto pisze:Była kiedyś sytuacja, w której zrozpaczona matka szukała wszelkiej pomocy dla swojego ciężko chorego synka i trafiła też tutaj prosząc o pomoc. Też długo zastanawialiśmy się, co zrobić z tym wątkiem i ostatecznie stanęło na tym, że go nie przyklejamy, ale też nie usuwamy.
Wlasnie chodzi o to, ze to Ona szukala (btw. pamietam te akcje, ale sie na forum nie udzielalem ;) ) wiec nie mialbym nic przeciwko, bo wiedzialbym ze pomagam konkretnej osobie, a takim ogranizacjom to za bardzo nie ufam :)
Awatar użytkownika
321Kami
Użytkownik
Posty: 118
Rejestracja: 2005-08-13, 20:29
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: 321Kami »

Ja akurat tutaj popieram moderatorów, wg. mnie takie tematy to po prostu spam... Sam nie raz od nich oberwałem, akurat niekoniecznie z tego forum, ale moderatorzy są potrzebni i powinni pilnować porządku na forum. Tutaj akurat wykonują swoje zadanie conajmniej dobrze
Ostatnio zmieniony 2007-11-23, 14:26 przez 321Kami, łącznie zmieniany 1 raz.
Miłość - to tylko słowo..... ważne jest to co się z tym wiąże (Matrix Revolutions)
[img]http://img152.imageshack.us/img152/763/slackware1userbar9vf.gif[/img]
Awatar użytkownika
wik5
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2005-01-01, 20:15
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: wik5 »

Ja też jestem po stronie moderatorów. Wątek charytatywny może być, nawet przyklejony, ale zdecydowanie nie powinno być tego liczenia. Klika się po to, żeby pomagać, a nie żeby się pochwalić :-)
Na tym forum jestem już długo i uważam, że ma bardzo dobry zespół adminów/moderów.
Awatar użytkownika
Zarov
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: 2006-02-06, 21:47
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Zarov »

Pewnie każdy z nas wie gdzie kliknąć by pomóc, więc jeśli będzie taka potrzeba to kliknie. Sam od czasu do czasu wchodze na Pajacyka, ale nie dlatego że gdzieś jest temat, który mi o tym przypomina, ale dlatego że chcę. Temat może być ale nie musi. Nie można tu narzekać na moderatorów bo na forum innej dystrybucji jest znacznie gorzej, pewnie już wiecie o którym myślę.
[img]http://img81.imageshack.us/img81/7509/getslackware80x152cz8.png[/img] [img]http://img136.imageshack.us/img136/7715/getdebian80x152ub7.png[/img] [img]http://promote.opera.com/small/opera80x15.gif[/img]
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Corvin »

true, true ;), nie mamy nic przeciwko akcjom charytatywnym, mało tego jesteśmy za. Niemniej nie będziemy tolerować awanturników, którzy uważając się za obrońców ludzkości robią awantury. A wystarczyło zgłosić problem do mnie lub Sada a nie robić dżihadu. Czy Wojekor ma doświadczenia związane z domem dziecka? Jeśli nie to ta emocjonalna reakcja jest nie na miejscu.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
wojtekor
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 2007-08-24, 00:28
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: wojtekor »

Czy Wojekor ma doświadczenia związane z domem dziecka? Jeśli nie to ta emocjonalna reakcja jest nie na miejscu.
to belive me, ze mam podstawy by tak reagowac. krotko na ten temat.
linux registered user # 447967
linux registered machine # 354787
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Corvin »

ok, niemniej następnym razem proszę powiadom administratorów po to są, ten wątek wciąż uważam za niepotrzebny
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
jacol
Przyjaciel Forum
Posty: 680
Rejestracja: 2004-06-12, 17:34

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: jacol »

Witam.
Wyznaję następującą zasadę: Jeżeli ktoś prosi o pomoc tej pomocy należy udzielić. Szczególnie jeżeli prosi o to na forum.slackware.pl. O ile sobie dobrze przypominam kiedyś to forum również potrzebowało pomocy i ta pomoc przez użytkowników forum została udzielona. Przypominam o tym koledze Corvinowi i kolegom moderatorom. Nie podoba mi się takie zachowanie. To poniżej godności. Jedyna dopuszczalne działanie: przesunąć prośbę do działu: Chat / Hyde Park gdyby przez przypadek wysłano je do innego. Pozdrawiam jacol
PS. Traktuję post kolegi wojtekor jako prośbę o pomoc.
Awatar użytkownika
difrost
Moderator
Posty: 2802
Rejestracja: 2006-03-11, 12:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: difrost »

Witajcie,

na wstępie chciałbym zaznaczyć, że nie mam nic przeciwko wątkowi charytatywnemu na forum (tym) technicznym. Aczkolwiek mam zastrzeżenia odnośnie tego w jaki sposób Wojtekor to zrobił:
1) Co to za temat w ogóle jest: Nabijamy Money na posilki!? @Wojtekor jeśli chcesz zrobić akcję charytatywną zakładając wątek, gdzie ,,nabijasz Money'', to trochę nie bardzo trafiłeś.

2) Dalej:
takie "kwotowe unaocznienie" jest bardzo pozytywne
Wiesz, ,,kwotowe unaocznianie'' to mi się z łapówkarstwem i malwersacjami kojarzy.

3) Tekst wygląda jak psu z gardła wyjęty, a ty próbujesz wcisnąć do tego maksimum powagi. Powinna być pewna konsekwencja w treści, czyż nie?

Powinieneś uzgodnić to z administratorami, podjąć dyskusję. Wtedy, bo dobrą wolę mamy tutaj wszyscy (poza jednym delikwentem), taki wątek znalazłby swoje miejsce i byłby zredagowany porządnie. Nie byłoby szarpaniny (i dokarmiania Trurla) zamiast ,,nabijania Money na posiłki''. Nie mam też do Ciebie pretensji o to, że takie akcje chcesz promować i robisz to również tutaj, ale styl i dalsze twoje postępowanie zupełnie mi się nie podoba.

Rozpętałeś nagonkę przeciwko xilowi, który był totalnie niezaangażowany - zamknął wątek, żeby nie zrobiła się tam wielka jazda. Gruchę również popieram.

Promowanie akcji charytatywnych OK, ale Z GŁOWĄ!

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
wojtekor
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 2007-08-24, 00:28
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: wojtekor »

difrost, moge sie z Toba w pewnych kwestiach zgodzic tylko teraz tu juz nie chodzi o forme watku. niech on bedzie innej tresci i tytulu ale niech bedzie.
linux registered user # 447967
linux registered machine # 354787
Awatar użytkownika
difrost
Moderator
Posty: 2802
Rejestracja: 2006-03-11, 12:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: difrost »

wojtekor pisze:niech on bedzie innej tresci i tytulu ale niech bedzie.
I temu powinna właśnie służyć ta dyskusja (i ankieta) od początku.
[url=http://bdtk.sourceforge.net][img]http://pin.if.uz.zgora.pl/~beton/bdt-ready.png[/img][/url] #337142
--------------------------------------------
"I had a letter in the post today. It said 'Gas Bill'. It sounds a tempting offer." -- Alan Cox
"Users have been trained that when a computer bluescreens and losing all of their data, it's either (a) just the way things are, or (b) it's microsoft's fault." -- Theodore Tso
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Corvin »

jacol pisze:Witam.
Wyznaję następującą zasadę: Jeżeli ktoś prosi o pomoc tej pomocy należy udzielić. Szczególnie jeżeli prosi o to na forum.slackware.pl. O ile sobie dobrze przypominam kiedyś to forum również potrzebowało pomocy i ta pomoc przez użytkowników forum została udzielona. Przypominam o tym koledze Corvinowi i kolegom moderatorom. Nie podoba mi się takie zachowanie. To poniżej godności. Jedyna dopuszczalne działanie: przesunąć prośbę do działu: Chat / Hyde Park gdyby przez przypadek wysłano je do innego. Pozdrawiam jacol
PS. Traktuję post kolegi wojtekor jako prośbę o pomoc.
Ale jakie zachowanie? Przeczytaj proszę powyżej wypowiedź Difrosta i zrozumiesz co miałem na myśli.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Sprzeciw wobec decyzji moderatora!

Post autor: Sad Mephisto »

@Corvin: jacol ma rację. Jak się bierze, to wypadałoby też dawać.

@All:Patrzę w tej chwili na wynik ankiety i widzę przewagę głosów "za" nad "przeciw". Jeśli tendencja się utrzyma, to wątek oczywiście powstanie. Może w takim razie od razu zastanówmy się, co tak naprawdę podciągnąć pod akcje charytatywne. Wszelkie Pajacyki i Polskie Serca trafią tam raczej bez dyskusji, ale od razu musimy się zastanowić nad traktowaniem na przykład:

a) głupich dowcipów ("Zbieram na piwo") - tu raczej jest kwestia oczywista, kasujemy
b) oszustw ("Zbieram na chore dziecko, hehehe...") - trzeba by jakoś formalnie udowodnić istnienie fundacji, udowodnić wiarygodność itp.
c) akcji wątpliwych etycznie ("Zbieram na badania nad klonowaniem ludzi żeby znaleźć lekarstwo na raka") - kto miałby decydować o publikacji?

Przykładów jest pełno. Pomyślmy też nad tym.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
ODPOWIEDZ