Slackware on laptops

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Czy masz Slackware na swoim laptopie?

Tak.
88
77%
Nie.
14
12%
Nie, ale będę mieć.
12
11%
 
Liczba głosów: 114

mpier
Użytkownik
Posty: 1002
Rejestracja: 2005-10-01, 13:24
Lokalizacja: Blachownia||Cz-wa

Re: Slackware on laptops

Post autor: mpier »

bzyk pisze:Dość ciekawie to wygląda, szkoda że nie mam czasu na testy... Używałeś tej opcji? Być może robiłeś jakieś pomiary jeśli chodzi o prędkość hibernacji? Ja używam obecnie Tuxonice (kiedyś suspend2), i w porównaniu z hibernacją windowsa jest jednak wolniejsze.
Tak, używałem tego jakiś czas. Jeszcze na starym dysku to nie było zbyt szybkie, ale i teraz prędkością nie grzeszy... Hibernacja ok 20 sekund, resume trochę ponad, powiedzmy 25. Resume startuje bezpośrednio, odpada lilo itp. Jest w biosie ciekawa opcja RediSafe, suspend z jednoczesną hibernacją.
Swsusp ze standardowego jądra wypada może trochę lepiej, ok kilkanaście skekund, ale w sumie z ładowaniem jądra wychodzi podobnie. Nie wiem jak tuxonice.
Nod
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2007-03-15, 18:52
Lokalizacja: Poznań

Re: Slackware on laptops

Post autor: Nod »

Osobne forum to może za dużo, ale można by utworzyć FAQ z najczęstszymi problemami dla danych modeli.
Ja specjalnie kupiłem laptopa bez systemu by zainstalować Slacka i poza problemami z kartą graficzną działa bez zarzutu, ale z braku czasu na gry i tak nie zauważam tego.
mcjest
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 2006-08-10, 00:45
Lokalizacja: Radymno

Re: Slackware on laptops

Post autor: mcjest »

A zainstalował ktoś z Was może kamerke zintegrowana albo czytnik lini papilarnych? Bo do tych rzeczy za nic nie moge znalezc sterownikow :/
makron
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 2007-05-30, 21:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Slackware on laptops

Post autor: makron »

Ja zainstalowałem kamerę zintegrowaną. Po przejściach bo po przejściach, ale działa :)
[quote]UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.[/quote]
mcjest
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 2006-08-10, 00:45
Lokalizacja: Radymno

Re: Slackware on laptops

Post autor: mcjest »

A jakiej firmy masz kamerke?
makron
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 2007-05-30, 21:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Slackware on laptops

Post autor: makron »

Kod: Zaznacz cały

Bus 002 Device 004: ID 05a9:2640 OmniVision Technologies, Inc.


[ Dodano: 2008-01-08, 12:38 ]
to jest kamera Creative bodajże
[quote]UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.[/quote]
Awatar użytkownika
difrost
Moderator
Posty: 2802
Rejestracja: 2006-03-11, 12:31
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Slackware on laptops

Post autor: difrost »

makaro, ta kamerka jest obsługiwana prze driver uvc.

EDIT: Swoją drogą, to była już o niej mowa na forum, poszukaj!
Ostatnio zmieniony 2008-01-08, 12:45 przez difrost, łącznie zmieniany 1 raz.
[url=http://bdtk.sourceforge.net][img]http://pin.if.uz.zgora.pl/~beton/bdt-ready.png[/img][/url] #337142
--------------------------------------------
"I had a letter in the post today. It said 'Gas Bill'. It sounds a tempting offer." -- Alan Cox
"Users have been trained that when a computer bluescreens and losing all of their data, it's either (a) just the way things are, or (b) it's microsoft's fault." -- Theodore Tso
Awatar użytkownika
afromat
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 2004-12-14, 21:40
Lokalizacja: Wrocław/Koszalin

Re: Slackware on laptops

Post autor: afromat »

Kupowałem laptopa, jedyne wymaganie mojej połowicy - MA IŚĆ BERYL !!
No więc padło na Asusa SantaRosa s96s. Nie jest zły, ale <na szczęście> miałem dużo wolnego czasu, bo postawienie slacka zajęło mi 4 dni, ze wszystkim- chociaż z comipz-fusion dalej mam problemy..za niedługo trza się będzie zabrać :] Co do urządzeń..działają wszystkie, wystarczy opcja google+fora+duża ilość heineken'ów 0,65l z lodówki..

Ale po lekturze postów i moich przejściach sądzę że coś powinno powstać, osobne forum nie byłoby takie głupie. Bo o ile większość instaluje suse,mandrive czy innego ubuntu to są tacy co chcą mieć slackware na lapie. I im może się to przydać. W czasach, kiedy lapa można mieć za 2k [dającego radę :] będzie coraz więcej instalacji na tego typu maszynach [dell sprzedaje z preinstalowanym, acer też z tego co wiem]

A na koniec, FAQ dotyczące instalacji slacka na lapach by się przydało. Może ktoś sie pokusi?
makron
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 2007-05-30, 21:28
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Slackware on laptops

Post autor: makron »

Do difrost:

Wiem że jest obsługiwana, gdyż sam o nią pytałem. Odpowiadałem tylko koledze mcjest na jego pytanie jaki model ma ta moja kamera, którą uruchomiłem :)
Ostatnio zmieniony 2008-01-09, 09:32 przez makron, łącznie zmieniany 1 raz.
[quote]UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.[/quote]
Awatar użytkownika
bzyk
Moderator w st. spocz.
Posty: 991
Rejestracja: 2004-06-05, 06:32
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Slackware on laptops

Post autor: bzyk »

mpier pisze:
bzyk pisze:Hibernacja ok 20 sekund, resume trochę ponad, powiedzmy 25. Resume startuje bezpośrednio, odpada lilo itp. Jest w biosie ciekawa opcja RediSafe, suspend z jednoczesną hibernacją.
Swsusp ze standardowego jądra wypada może trochę lepiej, ok kilkanaście skekund, ale w sumie z ładowaniem jądra wychodzi podobnie. Nie wiem jak tuxonice.
W przypadku Tuxonice hibernacja; 15s resume; 13s (256MB ram). Windows robi to o wiele szybciej, na pewno ponizej 10s (nie chce mi sie teraz mierzyc). Chcialem sie troche pobawic ta "sprzetowa" hibernacja, ale okazalo sie ze mam juz 4 podstawowe partycje:) a nie chce mi sie reorganizowac teraz calego dysku - nie ma na to czasu. Na razie zostane przy tym tuxie, troche mialem z nim problemow ale juz dziala i szkoda ruszac skoro dziala.
In /dev/null no one can hear you scream.
thid
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 2006-04-17, 03:31

Re: Slackware on laptops

Post autor: thid »

przydalby sie jakis faq z zakresu instalacji slackware na laptopie (wymagane pakiety, moduly etc) ja teraz chcem instalowac slackware na moim lapciu i na dobra sprawe nie wiem od czego zaczac ^^
Awatar użytkownika
wojtekor
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 2007-08-24, 00:28
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Re: Slackware on laptops

Post autor: wojtekor »

sprawe nie wiem od czego zaczac
od wlozenia plyty do napedu :P
linux registered user # 447967
linux registered machine # 354787
thid
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 2006-04-17, 03:31

Re: Slackware on laptops

Post autor: thid »

od wlozenia plyty do napedu
a potem instalacja, to wiem i z tym etapem nie mam problemow ^^ interesuje mnie bardziej co potem :)
Awatar użytkownika
wojtekor
Użytkownik
Posty: 434
Rejestracja: 2007-08-24, 00:28
Lokalizacja: Edinburgh
Kontakt:

Re: Slackware on laptops

Post autor: wojtekor »

jakto co? instalujesz i systemik smiga :D instalujac pamietaj tylko o acpi i masz wszystko co trzeba. potem jeszcze ewentualnie dociagnij sobie cpufreq i tyle.
linux registered user # 447967
linux registered machine # 354787
thid
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 2006-04-17, 03:31

Re: Slackware on laptops

Post autor: thid »

ale i tak przydałby sie mały faq do laptopów ^^
ODPOWIEDZ