Nowy przycisk pod postem.

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Antoni
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2008-06-18, 19:47

Nowy przycisk pod postem.

Post autor: Antoni »

Mam sugestię dla moderatorów tego Forum Slackware, dla poprawy wizerunku tego przedsięwzięcia. Przechdzę do rzeczy.
Proponuję, aby wprowadzić obok przycisku pomógł przycisk nie pomógł. Można by go użyć w sytuacji, kiedy porada wyglądałaby np. tak:
- a googlować nie potrafisz;
- szukaj, było już ze sto razy;
- włóż trochę wysiłku i poszukaj sobie;
- MY tutaj (gdy to pisze użytkownik);
- itp.,
oraz za wszelkie inwektywy.
Jeśli znam temat to nie zadaję pytań. Jeżeli natomiast odpowiedź nie jest mi znana, to w jaki sposób wyłowię właściwą poradę ze stu wątków składających się z kilkunastu postów?
Jak przeglądnąć 10 tysięcy odpowiedzi Googla nie wiedząc jakiego filtra użyć, bo autor podpowiedzi nie podał jak zabrać się za temat?
Co najmniej jeden z częstych użytkowników tego forum, nagminnie daje takie podpowiedzi, obraża pytającego, zgrywa jakiegoś wybitnego guru, a nie wnosi – oprócz zamieszania – niczego konstruktywnego do tematu. Dostałby po każdej takiej odpowiedzi jedno nie pomógł i zaraz odpuściłby nieco. Na pewno miałby mniej niż połowę ze swych przydługich 380-ciu wywodów. Teraz ma tylko ostrzeżenie (och, łagodni moderatorzy). ;-)
W trakcie przeglądania różnych wątków na forach, traci się mnóstwo czasu na czytanie takich sfrustrowanych poetów.
To w istotny sposób przeszkadza w zdobywaniu wiedzy.
Nie chciałbym być moderatorem. To ciężka praca.
Pozdrawiam wszystkich Moderatorów.

PS
Czy to tylko mnie źle się czyta teksty w całości pisane małymi literami?
Autorzy szpanują, czy po prostu nie wiedzą jak się pisze niektóre słowa?
Pozdrowka!
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: mina86 »

Antoni pisze:Jeżeli natomiast odpowiedź nie jest mi znana, to w jaki sposób wyłowię właściwą poradę ze stu wątków składających się z kilkunastu postów?
Jak przeglądnąć 10 tysięcy odpowiedzi Googla nie wiedząc jakiego filtra użyć, bo autor podpowiedzi nie podał jak zabrać się za temat?
To napisz, że szukałeś z danymi frazami. Jeżeli po prostu zadajesz pytanie, na które odpowiedź jest na forum to trudno oprzeć się wrażeniu, że nie włożyłeś wysiłku w szukanie. Jeżeli napiszesz, że szukałeś z jakimiś frazami, ale nic nie znalazłeś to użytkownik udzielający odpowiedzi zapewne włoży więcej wysiłku i np. poda frazę jaką powinno się użyć.
Antoni pisze:W trakcie przeglądania różnych wątków na forach, traci się mnóstwo czasu na czytanie takich sfrustrowanych poetów.
W trakcie czytania różnych działów traci się również czas na czytanie wątków pisanych przez użytkowników, którzy nie raczyli skorzystać z dobrodziejstw jakie daje nam forum.

A w ogóle to taki przycisk (chyba, że administratorzy znajdą gdzieś miejsce pomiędzy przyciskami "Naślij mafię" i "Rzuć klątwę na 5 pokoleń w przód") i tak nie powstanie więc to akademickie gadanie.
Antoni pisze:Czy to tylko mnie źle się czyta teksty w całości pisane małymi literami?
Nie tylko.
Antoni pisze:Autorzy szpanują, czy po prostu nie wiedzą jak się pisze niektóre słowa?
Może mają shifty popsute?

[ Dodano: 2008-07-11, 11:04 ]
Aha, tak w ogóle -- po prostu z dystansem odbieraj to co piszą inni. Niestety tak to już jest, że po obu stronach (zadający pytania i odpowiadający na nie) istnieją czarne owce. ;)
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
Antoni
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2008-06-18, 19:47

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: Antoni »

mina86 pisze: To napisz, że szukałeś z danymi frazami. Jeżeli po prostu zadajesz pytanie, na które odpowiedź jest na forum to trudno oprzeć się wrażeniu, że nie włożyłeś wysiłku w szukanie.
No właśnie. A z jakimi frazami powinienem szukać? Naprzód zmarnować dużo czasu na szukanie po omacku, a potem pytać?
Wtedy początkujący może błędnie ustawić pytanie.
mina86 pisze: W trakcie czytania różnych działów traci się również czas na czytanie wątków pisanych przez użytkowników, którzy nie raczyli skorzystać z dobrodziejstw jakie daje nam forum.
To znaczy o których z tych dobrodziejstw mówisz?
mina86 pisze: A w ogóle to taki przycisk ([...]) i tak nie powstanie więc to akademickie gadanie.
Czyli, że już podjąłeś za nich taką decyzję. OK.
mina86 pisze: chyba, że administratorzy znajdą gdzieś miejsce pomiędzy przyciskami "Naślij mafię" i "Rzuć klątwę na 5 pokoleń w przód”
Ha, ____ ha.
mina86 pisze:
Antoni pisze:Autorzy szpanują, czy po prostu nie wiedzą jak się pisze niektóre słowa?
Może mają shifty popsute?
Tak, to będzie chyba to.

Gwoli wyjaśnienia (żebyś mnie nie podejrzewał, że załatwiam jakąś prywatę), informuję, że mnie na tym forum spotkały tylko dobre rzeczy.
Sprawnie rozwiązany problem i krótkie, rzeczowe podpowiedzi.

Pozdrawiam Cię Mina86.
Pozdrowka!
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: mina86 »

Antoni pisze:Naprzód zmarnować dużo czasu na szukanie po omacku, a potem pytać?
Tak. Poświęcić te 10 minut to wcale nie taka duża strata.
Wtedy początkujący może błędnie ustawić pytanie.
Zadawać pytania też trzeba się uczyć...
Antoni pisze:To znaczy o których z tych dobrodziejstw mówisz?
Wyszukiwarce.
Antoni pisze:Czyli, że już podjąłeś za nich taką decyzję. OK.
Nie podjąłem. Stwierdzam fatk.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: largo3 »

Antoni pisze:Co najmniej jeden z częstych użytkowników tego forum, nagminnie daje takie podpowiedzi, obraża pytającego, zgrywa jakiegoś wybitnego guru, a nie wnosi – oprócz zamieszania – niczego konstruktywnego do tematu. Dostałby po każdej takiej odpowiedzi jedno nie pomógł i zaraz odpuściłby nieco. Na pewno miałby mniej niż połowę ze swych przydługich 380-ciu wywodów. Teraz ma tylko ostrzeżenie (och, łagodni moderatorzy).
Jeśli widzisz takie zachowanie po prostu użyj przycisku Zgłoś ten post do Moderatora i Administratora - Obrazek w prawym górnym rogu posta.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Antoni
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2008-06-18, 19:47

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: Antoni »

mina86 pisze:
Antoni pisze:Naprzód zmarnować dużo czasu na szukanie po omacku, a potem pytać?
Tak. Poświęcić te 10 minut to wcale nie taka duża strata.
No, Ty mówisz o minutach a ja o dniach. Gdybyś przypomniał sobie jak sam zaczynałeś ...
Ale przynajmnie uzgodniliśmy protokół rozbieżności. :-)
largo3 pisze: Jeśli widzisz takie zachowanie po prostu użyj przycisku Zgłoś ten post do Moderatora i Administratora w prawym górnym rogu posta.

Skarga to już dosyć poważna rzecz. Ja sugeruję mniej zasadnicze postępowanie, możliwość skargi pozostawiając dla poważniejszych wykroczeń.
Pozdrowka!
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: topdolar »

Antoni pisze: No właśnie. A z jakimi frazami powinienem szukać? Naprzód zmarnować dużo czasu na szukanie po omacku, a potem pytać?
Wtedy początkujący może błędnie ustawić pytanie.
Zadajac pytanie np "mam problem z samba, nie udostepnia...", ile ludzi odrazu pokazuje logi, bledy itd. Pierwsze to przydalo by sie ludzi nauczyc zadawania pytan, powiedzmy ze cos nie dziala ale dostajemy bledy jako zwrot z proby uruchomienia programu... co duzo poczatkujacych robi "mam problem i blad", hmm mozna wpisac xxx[program] - yyy[blad], nie chce mi sie wierzyc, ze nic sie nie znajdzie. A przycisk "Zgłoś ten post do Administratora/Moderatora" wystarczy, jesli cos jest nie tak faktycznie to zostanie taka osoba upomniana lub dostanie warna.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: Sad Mephisto »

topdolar, ale tak serio, co my możemy zrobić? Zwróć proszę uwagę na to, że w każdym dziale na samej górze są wyróżnione posty o tym, jak zadawać pytania i jaki mamy regulamin.

I myślisz, że ludzie to czytają? Proponujesz "xxx[program]" i "yyy[błąd]", a oni nawet nie wiedzą, że mają "[Rozw.]" wklepać. A to przecież jest w regulaminie i pozostałych informacjach.

Co więcej mamy robić? Podczas rejestracji mamy odpytywać ludzi z treści tych wątków? :devil2:
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: mina86 »

Antoni pisze:No, Ty mówisz o minutach a ja o dniach. Gdybyś przypomniał sobie jak sam zaczynałeś ...
Nie muszę sobie przypominać, bo nawet i teraz zdaża mi się poświęcić kilka godzin, aby rozwiązać jakiś problem. Pewnie dlatego tak rzadko zadaję na forum pytania.
Sad Mephisto pisze:I myślisz, że ludzie to czytają? Proponujesz "xxx[program]" i "yyy[błąd]", a oni nawet nie wiedzą, że mają "[Rozw.]" wklepać. A to przecież jest w regulaminie i pozostałych informacjach.
Chodziło chyba raczej o wpisanie program błąd do wyszukiwarki -- faktycznie, w Googlach często coś takiego daje bardzo dobre rezultaty.
Sad Mephisto pisze:Co więcej mamy robić? Podczas rejestracji mamy odpytywać ludzi z treści tych wątków?
Ależ Sab, do administratorów raczej nikt nie ma tutaj pretensji.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: Sad Mephisto »

mina86 pisze:Chodziło chyba raczej o wpisanie program błąd do wyszukiwarki -- faktycznie, w Googlach często coś takiego daje bardzo dobre rezultaty.
Yyyy.... no tak, moje przeoczenie.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
Antoni
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2008-06-18, 19:47

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: Antoni »

mina86 pisze:
Sad Mephisto pisze:I myślisz, że ludzie to czytają? Proponujesz "xxx[program]" i "yyy[błąd]", a oni nawet nie wiedzą, że mają "[Rozw.]" wklepać. A to przecież jest w regulaminie i pozostałych informacjach.
Chodziło chyba raczej o wpisanie program błąd do wyszukiwarki -- faktycznie, w Googlach często coś takiego daje bardzo dobre rezultaty.
Zrobiliśmy okrąg i spotykamy się w tym samym miejscu. Właśnie o to chodzi, żeby odpowiedzi wyglądały raczej tak, jak powyżej, a nie coś w rodzaju: Co ty sobie myślisz, że MY tutaj będziemy z takimi nieukami rozmawiać? Spieprzaj stąd leniu. Masz zakaz używania Slackwara. itp., a w podpisie: 380 postów i linux registered user # 447967473648932564 itd.
Przecież widać po takim zapytaniu, że gościu jest świeży i robi błąd początkującego, a wiem, że początkujący jeśli coś robią, to są to właśnie błędy.
Taka odpowiedź opieprzająca na ogół jest znacznie dłuższa niż poprawna.
Dużo lepiej się czuję w sytuacji, kiedy przychodzę do kogoś do domu i ominę wycieraczkę i ktoś mi powie np.: spróbuj jeszcze raz wytrzeć buty, niż np.: ty tumanie, nie widzisz wycieraczki? itd.
Wtedy jest mi łatwo zorientować się do kogo przyszedłem.
Pozdrowka!
Awatar użytkownika
darjerz
Użytkownik
Posty: 1052
Rejestracja: 2004-05-28, 18:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: darjerz »

Tak sobie czytam ten wątek i widzę że zmierza w niebezpiecznym kierunku wobec czego na klawiaturę ciśnie mi się jedno zdanie: Proszę nie karmić zwierząt! (zasłużyłem na nie pomógł?)
Aby jednak nikt nie kliknął [nie pomógł ] Uzasadnienie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling
http://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
Awatar użytkownika
Antoni
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2008-06-18, 19:47

Re: Nowy przycisk pod postem.

Post autor: Antoni »

darjerz pisze:...Aby jednak nikt nie kliknął [nie pomógł ] Uzasadnienie:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Trolling
http://pl.wikipedia.org/wiki/Erystyka
Kliknął [pomógł].
No dobra, wycofuję sugestię będącą tematem wątku.
Dzięki wszystkim za dyskusję.
Pozdrowka!
ODPOWIEDZ