sens punktów "pomógł" ...

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

sens punktów "pomógł" ...

Post autor: ondreyos »

witam

chcialem prosic was o opinie w pewnej sprawie, ktora mnie od pewnego czasu meczy. Z gory zaznaczam - nie ma to byc zadna osobista krucjata przeciw uzytkownikowi webster, ale nieodpowiedzialnemu (przynajmniej moim zdaniem) vinci'emu.

webster w tej chwili ma 21 punktow pomogl, z czego 18 za udzial w watku "Czy da się wskazać ścieżkę w ftp na inny katalog". pomjam fakt, ze chyba dawanie kilku(nastu) pkt. pod rzad za ten sam temat nie jest odpowiednie. ale najbardziej mnie wkurza, ze webster dostal punkty za takie szokujace swoją adekwatnością i "wiele wnoszace" posty jak
Dobra, teraz gdzie mamy problem jeszcze
no się trochę rozpędził chłopak :D
Przeanalizuj konfiga, jeśli dalej nie będzie działać poprawnie, wklej swój konfig
uprawnienia
.
wyslalem wiadomosci do vinci'ego - oto co mi odpisal:
Punkty są słusznie przyznane za cierpliwość i pomoc co chwila pozatym pierwszy raz używam forum a punkty mam prawo przydilać gdyby tak nie było proszę zmienic skrypt aby o dodaniu punktu decydował admin
moje wiadomosci w tej sprawie wyslane do Gruchy i Outlaw'a zostaly (mowiac delikatnie) olane cieplym moczem. nie dostalem nawet odpowiedzi w stylu "nie zawracaj mi glowy" czy "ok, dzieki, sprawdze".

i dlatego pisze do was, glownie z pytaniem - czy ja jestem przewrazliwiony, czy mamy do czynienia z pewnym naduzyciem? oczywiscie, mozna uznac, ze punkty pomogl nie sa celem samym w sobie - i tutaj musze sie zgodzic. ale skoro one istnieja - to chyba powinny byc jakies zasady regulujace ich istnienie. albo moze lepiej je w ogole wywalic, skoro nie sa traktowane powaznie.... ja np. mam 29 pkt, z czego wiekszosc "uczciwie zarobionych" przez prawie 2 lata i nie ukrywam, ze czuje sie opisywana sytuacja troche pokrzywdzony. co wy o tym sadzicie?

i podkreslam jeszcze raz - ten mail nie ma na celu atakowanie webstera, ale nieodpowiedzialnego/niepowaznego vinci. napiszcie prosze, co o tym sadzicie. moze "zarzad" forum, jak zobaczy, ze wiecej osob uwaza podobnie do mnie, zainteresuje sie sprawa. w koncu forum istnieje dzieki uzytkownikom (albo druga opcja - zaraz mnie zjedziecie i okaze sie, ze jestem przewrazliwionym neurotykiem szukajacym dziury w calym :( )

pozdrawiam serdecznie.
memus
Użytkownik
Posty: 245
Rejestracja: 2005-09-27, 17:17

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: memus »

Również zauważyłem zwiększoną aktywność czasami nic nie wnoszących postów webstera, ale żeby zaraz się burzyć o to ;p.
btw. nie wiedziałem, że można dostać pomógł x razy w jednym temacie ;]
Ostatnio zmieniony 2009-11-11, 18:10 przez memus, łącznie zmieniany 1 raz.
michand
Pomocnik
Posty: 140
Rejestracja: 2004-11-27, 10:52

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: michand »

Ale powiedzmy sobie szczerze - większość użytkowników, którzy aktywnie uczestniczą w forum i pomagają innym są rozpoznawalni z nicka i/lub avatara, punkty w żaden sposób nie świadczą o hmm.. renomie?
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: dienet »

michand pisze:(...)punkty w żaden sposób nie świadczą o hmm.. renomie?
Świadczą o renomie DAJĄCEGO !

Więc "Shame on You" jeśli dajesz je pochopnie.
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: largo3 »

Przejść na phpBB 3 i zapomnieć o tych punktach, albo całkiem to wyłączyć tak jak kiedyś pokazywanie systemu i przeglądarki piszącego. :twisted:
Ostatnio zmieniony 2009-11-12, 07:46 przez largo3, łącznie zmieniany 1 raz.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: webster »

Ej Ej Ej...

Widzę że się ciekawie robi... ondreyos, Pomógł: to nie konkurs o mikrofalówkę ani o tzw złote gacie. Może mi administrator zabrać wszystkie, chce pomagać chce odpisywać chce rozmawiać chcę uczestniczyć w problemach, a nie zbierać punkty. Dla mnie to problem z serii "Przedszkole, on dostał cukierka a ja nie". Nie wszystkie tematy muszą coś wnosić. Jaki jest cel że napiszę gotowca osobie z problemem. Wole mu napisać proste "uprawnienia" by zaczął sam kojarzyć, myśleć i dochodzić do rozwiązania, w przeciwnym wypadku wklepie moje linie i nic z tego nie wyciągnie.
Przeanalizuj konfiga, jeśli dalej nie będzie działać poprawnie, wklej swój konfig
Oczywiście sprawa jak wyżej. Ma jeszcze raz przeczytać konfig, ma sam znaleźć problem, jeśli nie znajdzie błędu niech pyta. Może Mama za Ciebie wszystko robiła, mnie zmuszano do samodzielnego myślenia.

To, że czasami wpadnie tekst w stylu
ondreyos pisze:no się trochę rozpędził chłopak :D
Ma uświadomić że świat się nie skończył, problem istnieje dalej, śmiało będziemy go opisywać. Szczęście ondreyos, że nie Jesteś moderatorem/Adminem, ludzie by się bali pisać na forum.

Finalizując, nie obchodzą mnie rozdawane dla mnie pkty w stylu "Pomógł" robię to nie dla siebie, jeśli tak bardzo to Ciebie irytuje, Napisz do admina, niech mi all wyczyści, może Tobie przejdzie.
Osobiście przepraszam, za te słowa, jeszcze raz na spokojnie przeczytałem treść, nie potrzebnie się w ten sposób rozpisałem. Nie wypada usuwać treści, wiec nie wywalam, ale proszę nie zwracać uwagę na ta rozpiskę wyżej :)

Pozdr. webster
Ostatnio zmieniony 2009-11-12, 18:44 przez webster, łącznie zmieniany 1 raz.
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: dienet »

webster, nie zdaje mi się że ten post jest atakiem na Ciebie, źle go zrozumiałeś a autor kilka razy wspominał że to nie ma nic do Ciebie. Twoja odpowiedz jednak jest agresywna i mi się nie podoba ton Twojej odpowiedzi.
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: webster »

Wiem że to nie atak, jedynie tłumacze koledze dlaczego pojawiają się tego typu posty. Mój ton jest jak najbardziej przyjacielski :) Dla wszystkich :), Jeśli za ostro coś napisałem, przepraszam.
Ostatnio zmieniony 2009-11-12, 14:45 przez webster, łącznie zmieniany 1 raz.
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: ondreyos »

to ja napisze kilka zdan celem wyjasnienia, "co autor mial na mysli" ;)

po pierwsze - powtorze to, co napisalem na samym poczatku - w zadnym wypadku nie jest to atak na ciebie websterze - tylko na dajacego (moim zdaniem) zbyt pochopnie punkty vinci'ego. co do ciebie - fakt, ze czasem napiszesz jakiegos posta, ktory moglby doskonale nieistniec (chociazby o sprawdzeniu konfiga - to jest tak oczywiste, ze chyba nie ma sensu o tym pisac, tak samo o tym, zeby podlaczyc komputer do pradu przed praca ;) ), ale nie zmienia to faktu, ze wydajesz sie raczej pozytywna postacia na forum i posiadasz spory zasob wiedzy, ktorym starasz sie dzielic.

wiem rowniez, ze punkty nie sa celem samym w sobie. ale skoro juz sa, to (moim zdaniem) powinien byc jakis nadzor nad ich przyznawaniem. i moze nie tyle staly monitoring, bo to juz zakrawa na absurd, ale fajnie byloby liczyc na jakas interwencje "zarzadu forum" w wypadku stwierdzenia pewnych nieprawidlowosci. niestety, jak pisalem, nasi admini i moderatorzy calkowicie olali moje zgloszenie. moze faktycznie, lepiej byloby, jak postulowal largo3 - wywalic te punkty i skupic sie na innych aspektach.

no i glownym celem tego watku nie bylo robienie flejma, czy obrazanie kogokolwiek innego, ale dowiedzenie sie, czy pozostali uzytkownicy oceniaja ta sytuacje podobnie do mnie, czy po prostu ja jestem jakims przewrazliwionym neurotykiem (a odosnie "tej sytuacji" - pewnie zdarzaly sie wczesniej podobne, ale akurat te sprawe jakos zauwazylem i mnie lekko wkurzyla)
Ostatnio zmieniony 2009-11-13, 12:16 przez ondreyos, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
darjerz
Użytkownik
Posty: 1052
Rejestracja: 2004-05-28, 18:26
Lokalizacja: Wrocław

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: darjerz »

:help: LUDZIE! czy na forum udzielacie się po to aby nabijać punkty czy też wymieniać się doświadczeniami?
A niech se punkty będą mnie to osobiście bawi :ok:
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: mina86 »

Ja jestem jak najbardziej za tym, aby zabrać websterowi punkty pomógł! Jeszcze wejdzie do czołówki i zagrozi mojemu trzeciemu miejscu!

BTW. ondreyos, używaj czasem Shifta.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
webster
Użytkownik
Posty: 1269
Rejestracja: 2009-10-06, 11:58
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: webster »

mina86, no jeszcze trochę :D już Czujesz mój oddech na plecach ? :D
Ostatnio zmieniony 2009-11-13, 17:57 przez webster, łącznie zmieniany 1 raz.
††† Chaos Of The Mirror - Valheru †††
††† I ♥ SlackWare RuLeZ †††

Slackware Poland FaceBook
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: Flash »

ondreyos chyba jednak powinieneś zażyć jakiś prozak :D
Naprawdę chyba dla większości użytkowników forum te punkty to tylko statystyka pod awatarem. Sam mam ich kilka i raczej nie przykładam do tego wagi, w wielu postach rozwiązałem problem ale nie dostałem punktu i nie upominałem się o to bo na forum udzielam się charytatywnie. Prośba o punkt można potraktować jak prośbę o zapłatę za pomoc.
Forum ma bardzo dobrych, znających się na rzeczy użytkowników i można od nich uzyskać odpowiedź na praktycznie każde pytanie. Sam kilka razy taką odpowiedź uzyskałem i teraz w ramach rewanżu odpowiadam na pytania innych.
Co do punktów to mam tylko jedno zastrzeżenie - kilka punktów w jednym poście, dziękujemy użytkownikowi a nie "postowi".
Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: ondreyos »

Flash - z zasada ze za jeden watek = jeden punkt sie zgadzam.

Co do uspokajania sie - widze, ze nikt mnie nie rozumie :(

A tak na serio - wiem, ze to jest tylko rodzaj statystyki i nie przywiazuje do tego jakiejs super wielkiej wagi. Ale szczerze mowiac wkurza mnie fakt, ze skoro te punkty sa, to powinnien byc jakos unormowany sposob ich przydzielania. Albo moze faktycznie, jak niektorzy proponowali - wywalmy je i problem sie rozwiaze.

W kazdym razie widze, ze raczej nikt nie podziela mjego punktu widzenia. Wyszedlem na upierdliwego idiote szukajacego dziury w calym... Szkoda, ale jakos przezyje ;) Dla mnie EOT.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: sens punktów "pomógł" ...

Post autor: mina86 »

Flash, czyli nie wiesz, że dla czołówki Sad z Gruchą sponsorują nagrod-- O kurde, wygadałem się! A byłaby mniejsza konkurencja. ;\

A ja np. nie do końca się zgadzam z zasadą jeden wątek == jeden punkt. Tzn. mogłoby to być właśnie tak liczone przez skrypt, ale dawanie punktów do wielu postów w jednym wątku może mieć sens. Punkty powinny moim zdaniem przede wszystkim wskazywać pomocne posty (i tak, zgadzam się, że punktowanie idiotycznych wypowiedzi tylko, dlatego, że wypada dać punkt autorowi odpowiedzi, a akurat ten post jest na samym dole) nie ma najmniejszego sensu.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
ODPOWIEDZ