Nowa odsłona forum

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: Pajaczek »

hot_stuff pisze:Nom niestety forum nie mieści się przy rozdziałce 1024x768, ale... można zmienić 'skina' na subsliver w ustawieniach profilu i wtedy wszystko gra.
Niom.. .forum zajmuje jedynie 60% szerokości ekranu przy 1680, ale można sobie zmienić 'skina' na subsilver i wtedy wszystko gra. :twisted:

Przeglądając staty dla strony którą ostatnio dla kogoś robiłem, ok 30% odwiedzających ma jeszcze rozdziałki ~800xX, ale jak dopasujecie szerokość dla tych rozdzielczości, to przy mojej będzie to jedynie wąziutki paseczek forum, i szerokie pasy wypełniające resztę.
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: Outlaw »

Szerokość zmieniłem na wartość procentową więc powinno się teraz wszystko dobrze wam dopasować.
Flash: Trochę nie rozumiem jakie praktyczne zastosowanie miałby taki zabieg?
Co do reszty to faktycznie trochę utrudnia pracę i postaram się sukcesywnie uzupełniać braki ;)
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: Outlaw »

Odznacz działy jako przeczytane już znajduje się na liście nieprzeczytanych tematów :)
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: Flash »

Dla mnie jakoś o wiele lepiej jest odbierane takie forum, pewnie dlatego że większość ma tak właśnie ustawione kolumny i te z liczbami są tak jak by separatorem pomiędzy lewą i prawą stroną z tekstem. Nie wiem ja tak to odbieram, to moja sugestia.

Edyta: Subsilver ma takie właśnie usytuowanie jednak zostanie od usunięty z tego co udało mi się wyczytać na forum ponieważ nie będzie wspierany w wersji>3.1
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: Outlaw »

Subsilver nie będzie usunięty. Po prostu nie będziemy go "rusząć"

PS. Pojawiła się liczba nowych postów u góry, niestety jeszcze lekko do poprawki żeby jednak była przy "nieprzeczytanych" również ;/
Awatar użytkownika
darvark
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 2005-12-17, 11:45
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: darvark »

Odnośnie opcji "oznacz działy jako przeczytane" u mnie działa z poziomu strony głównej forum, ale po wyszukaniu nowych postów, opcja ta już nie działa.
trim
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: 2009-12-19, 17:49

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: trim »

Witam,

Nowe forum mi się podoba :)
Niestety pod Operą 10.10 w Slackware 13.0 na monitorze o rozdzielczości 1024x768 strona wymaga drobnych poprawek co widać w poniższym linku:

http://sluzew.neteasy.pl/forum_slackware.jpg
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: mina86 »

Lepiej by ktoś RSS-y naprawił.

I czemu "Szybka odpowiedź" pojawia się dopiero po kliknięciu w przycisk? To jest regres jeśli chodzi o interfejs.
Outlaw pisze:Szerokość zmieniłem na wartość procentową więc powinno się teraz wszystko dobrze wam dopasować.
To jest bardzo złe. Podczas skalowania, zwiększenie skali powoduje zmniejszenie "aktywnego" obszaru i na odwrót, tymczasem, dla wygody czytania, każda linia powinna mieć kilkadziesiąt znaków (różne źródła podają zalecenia od 50 do 70 znaków) co nie nie sprawdza jeżeli rozmiar jest proporcjonalny do wielkości okna przeglądarki. Jeżeli już jakoś zmieniać to może width: 60em; max-width: 95%, aczkolwiek nie jestem w 100% pewny, czy coś takiego zadziała.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
darvark
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 2005-12-17, 11:45
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: darvark »

Hmm po wyszukaniu nowych postów, już nie mam możliwości oznaczenia ich jako przeczytane, co trochę utrudnia życie. Ale za to opcja "oznacz działy jako przeczytane" na stronie głównej nie działa (przynajmniej pod safari na os x 10.6.2), stale po powrocie na stronę główną widnieje ta sama liczba nieprzeczytanych postów.

A co do wyglądu. Przyzwyczaiłem się do poprzedniego wyglądu, ale nie jestem fanatykiem, to i do tej odsłony się przyzwyczaję.
Awatar użytkownika
Flash
Użytkownik
Posty: 633
Rejestracja: 2004-11-09, 18:14
Lokalizacja: Myszkow
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: Flash »

Coś nie tak jest z tymi nowymi postami bo wg forum to nie to samo co nieprzeczytane posty, mając je wszystkie przeczytane i tak wyświetlają się Nowe Posty i są to inne posty niż nieprzeczytane.

mina86: "wg" bez kropki!
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: Outlaw »

Wiem wiem chłopaki. Nowe posty to nie do samo co nieprzeczytane. Jednak żeby działał licznik przy nieprzeczytanych potrzeba sporo modyfikacji z którymi w pewnym momencie mam problem;/ Zgłębiam temat.
Co do linka do odznaczania jako przeczytane to też mógłby ktoś kto jest bardziej obeznany w PHP zobaczyć do kodu co by trzeba było skopiować, bo przy kopiuj wklej z kodu strony głównej niestety nie działa ;/
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: mina86 »

A jeszcze. Kod strony nie tylko się nie waliduje, ale na samym dole pojawia się jakieś "-->".

Co do nowych tematów to to zawsze było co innego niż nieprzeczytane. Są to i zawsze były wątki od ostatniej wizyty.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: Pajaczek »

A ja jeszcze dorzucę kamyczek do nieprzeczytanych. Przenoszenie do pierwszego nieczytanego działa względnie dobrze, ale czy moglibyście wprowadzić (jak w starym forum) jeszcze jakieś wyróżnienie tych postów (zmiana koloru tła, czy choćby jak w starym napis "nieczytany" pod postem).
Awatar użytkownika
Grucha
Administrator
Posty: 1681
Rejestracja: 2004-05-21, 14:24
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: Grucha »

W nieprzeczytanych jest taka pomarańczowa karteczka zaraz pod tematem (w przeczytanych biała).
"Touch my car and i will touch your girl"
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

Post autor: Outlaw »

Miło mi poinformować że licznik postów nieprzeczytanych już działa.
Link do odznaczania postów jako przeczytanych w widoku z postami nieprzeczytanymi również działa!
ODPOWIEDZ