Forum a RTFM

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Forum a RTFM

Post autor: Sad Mephisto »

sayetan pisze:btw. sad na czym beda polegaly te "zolte kartki", rozumiem ze skoro sa kary to beda rowniez pochwaly ? :)
Posiadacz jednej "żółtej kartki" musi się liczyć z tym, że może dostać drugą. Dwie "żółte kartki" to taki mały ban - brak możliwości pisania na forum.
Żywotność "żółtej kartki" ustawiłem na 7 dni (lecz na razie konsultowałem się tylko z Corvinem - nie wiem co reszta na to powie - może się to zmienić).

A co do pochwał... hmmm..... wystarczającą pochwałą będzie brak kary :wink:
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Zulik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2004-06-14, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Forum a RTFM

Post autor: Zulik »

sayetan pisze:rozumiem ze skoro sa kary to beda rowniez pochwaly ? :)
ja proponuje wprowadzić stopnie wojskowe :) :lol: :P
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Forum a RTFM

Post autor: Sajmon »

Zobaczymy za pół roku, niech się tylko forum rozwinie i będziemy po raz setny odpowiadać/czytać to samo pytanie. Tym bardziej że RTFM pasuje do około 80% zadawanych pytań.
Czasami zastanawiam się po co developerzy piszą dokumentację jak i tak tego "nikt" nie czyta.
[url=http://polish-32053322658.spampoison.com][img]http://pics8.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url]
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
Zulik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2004-06-14, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Forum a RTFM

Post autor: Zulik »

dlatego proponuje Mocno Rozwinąć dział FAQ
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Forum a RTFM

Post autor: KLAPEK »

Hmm...
Było już coś podobnego przerabiane na forum LinuxWeb i niestety po ogrromnym rozroście forum i ilości powtarzających się błednych zapytań powstało swoiste FAQ przed zadaniem pytania, gdzie najwazniejsze jest podjęcie kilku kroków przed pytaniem:
1. man
2. google
3. Szukaj na forum LW
4. rtfm
5. zadaj pytanie
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Forum a RTFM

Post autor: Sajmon »

Nie jestem i nie byłem nigdy pesymistą ale nawet najMOCNIEJ rozbudowane FAQ nie zmieni tej sytuacji. Ludziom (bywają wyjątki) poprostu nie chce się czytać nie rozumieją j. angielskiego, mają w d.. jakiekolwiek szukanie, nie rozumieją tego co się do nich pize, czekają na gotowca. Często widziałem na 4 róznych forach jedno i to samo pytanie zadane przez jednego człowieka który czekał 2 dni na odpowiedż a w man'ie była odpowiedĽ napisana dużymi literami jak wół. :D
[url=http://polish-32053322658.spampoison.com][img]http://pics8.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url]
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Forum a RTFM

Post autor: mina86 »

Troll pisze:dlatego proponuje Mocno Rozwinąć dział FAQ
Tego działo sporej liczbie osób i tak nie będzie się chciało przejżeć.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Forum a RTFM

Post autor: rapid »

Forum sie rozrasta i to jest nieuniknione. Po prostu jak widze pytanie typu: kupilem karte. kompiluje i sie zatrzymuje i nic nie robi. mam slacka i jajko xxxx. - to mnie cos bierze. Tak jak napisal Klapek i Sajmon trzeba najpierw umiec zadac pytanie a nie od razu walic do tego kto mu odpowiedzial ladnie RTFM - ze jest bezmozgowcem i ze nabija sobie posty ( pozniej jeszcze dostalem rtfm "kare" - dla mnie lol). Skoro sa manuale, sa google i jest RTFM to dopiero po przesukaniu i nie znalezieniu odpowiedzi powinno sie zadawac jasne i konkretne pytania z maksymalna liczba szczegolow i z wykazami np. z logow i z bledem. I tyle. Niestety niektorzy nie potrafia wysylic sie nawet na tyle.

@sayetan: nie mialem gorszego dnia. Odpowiedzialem jak najbardziej kulturalnie aby sprecyzowal i przeczytal RTFM. Po tym jak mi"kazal pomyslec" z mojej strony padl EOT.
Zulik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2004-06-14, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Forum a RTFM

Post autor: Zulik »

Get the facts :)

ile jest takich podstawowych pytań !?
IMHO wrzucenie tych poniżej zmiejszy co najmniej zadawanie postów o połowe :D

- jak ustawić odświeżanie w X'ksach
- jak włączyć schrolla
- jak zainstalować alse
- jaki system plików
- jak podzielić dysk
- jak uruchomić dwie sieciówki (jedną)
- jak zrobić coś by uruchamiało się przy starcie
Awatar użytkownika
crensch
Użytkownik
Posty: 27
Rejestracja: 2004-06-20, 14:39
Kontakt:

forum? taaa ale tylko dla mastaczy....

Post autor: crensch »

Dziwne rzeczy dzieja sie na wszytkich forach na rozne tematy. Dla przykladu wchodzi ZDZIS i zadaje pytanie o "dynks" i jak go zainstalowac. Pierwsze 2 odpowiedzi to farmazony amatorow odnosnie tego czy nie powinno tego sie pisac dinks a nie dynks oraz opinie ze dynks to syf. ZDZIS cierpliwie czeka. Pojawiaja sie "mastacze" kazdy po milion postow... tylko ze mastacze nic nie wnosza, a raczej sie wynosza i pusza...jedyna ich rada dla ZDISIA to - uzyj klucza albo "jak piszesz dynks w google to znajdziesz wszystko"
i tutaj moje putanie i moral: PO KIEGO GRZYBA!!!
forum jest po to zeby sie dowiedziec czegos a nie zeby jakies miski sobie ego podbudowaly...dla przykladu forum windy2003 - prawdziw zenada, dalem tam posty bo nie mam czasu wglebiac sie w winde szczegolnie teraz a pilnie potrzebowalem rozwiazania i co ...nic..jakies wskazowki sa, ale wskazowki to ja sobie z helpa moge wyczytac...
tak wiec APELUJE do szanownych forumowiczow, jesli ZDZIS przyjdzie tutaj odpowiedzcie mu jasno i bez slackowych itp grypsow. Skoro widac ze ktos jest swiezyna to po co go zrazac a jesli nie tylko damy mu na tacy rozwiazanie ale tez opiszemy dlazego w ten sposob a inni to jeszzce skoryguja to nie tylko ZDZIS popusci z radochy ale i kazdy sie czegos nauczy...a ZDZIS juz na nic SLACKA nie zamieni bo "slack ma fajne forum po polski" :)

ps. eee...ksywy uzyte sa czysto przypadkowe
ps2. slackware-forum na razie z tego co sobie poczytuje jest git i oby tak dalej i oby lepiej
ps3. nie wiem czy ktos cos zroumie z tego belkotu ale wiecie...chociaz jedna nawrocona owieczka ..buechuechuechue siewa
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Forum a RTFM

Post autor: Sajmon »

Troll pisze:Get the facts :)- jak ustawić odświeżanie w X'ksach
Znaleziono 18 wyników
Troll pisze:Get the facts :)- jak włączyć schrolla
Znaleziono 20 wyników
Troll pisze:Get the facts :)- jak zainstalować alse
Znaleziono 206 wyników
Troll pisze:Get the facts :)- jaki system plików
Znaleziono 2933 wyników
Troll pisze:Get the facts :)- jak podzielić dysk
Znaleziono 729 wyników
Troll pisze:Get the facts :)- jak uruchomić dwie sieciówki (jedną)
Znaleziono 395 wyników
Troll pisze:Get the facts :)- jak zrobić coś by uruchamiało się przy starcie
Znaleziono 441 wyników

Tak na oko nas tu to samo czeka.ale nie mam nic przeciwko tworzeniu WIELKIEGO FAQ :mg:
[url=http://polish-32053322658.spampoison.com][img]http://pics8.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url]
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Forum a RTFM

Post autor: sayetan »

ja tam nie mam nic przeciwko, jezeli bede w stanie pomoc i ktos odemnie tej pomocy zarzada to chetnie pomoge
Zulik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2004-06-14, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Forum a RTFM

Post autor: Zulik »

Sajmon pisze:.... poprostu nie chce się czytać nie rozumieją j. angielskiego, mają w d.. jakiekolwiek szukanie
jesteś nie obiektywny !
bo jesteś już za dobry w te klocki :) ciężko chyba spojrzeć Ci z perspektywy początkującego


zatem - co Ty proponujesz ???

bo z Twojego postu wynika - ze odsyłanie do googlów !
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Forum a RTFM

Post autor: sayetan »

no niestety imo Linuks to jeszcze system dla ludzie ktorzy interesuja sie komputerami i chca czegos sie nauczyc
a jak tu przyjdzie taki co od 9 lat klika w te okienka i nawet nie umie windowsa przeinstalowac to czego sie tu spodziewac?
zapewne wielu z nich sugeruje sie tekstami w stylu: "bo laski na to leca" " bo bedziesz super" "bo hackerzy takich uzywaja"
co zrobic takiemu to nic nie pmoze jezeli sam nie bedzie chcial, pozatym z tego co widzialem
wiekszosc takich klikaczy nie mysli, bo np ktos walnie literowke w rozwiazaniu problemu
np przy komendzie i temu poczatkujecmu tak komenda nie zadzial, to on przyjdzie i napisze ze nie dziala
nie probujac nawet zobaczyc czy nie istnieje podobna komenda, bo autor mogl zrobic literowke
tu trzeba myslec ten system nie mysli za user`a to user ma mu powiedziec jak on ma myslec i co robic
Gość

Re: Forum a RTFM

Post autor: Gość »

Nie macie większych problemów?
Jak ktos uwaza, ze pytanie jest glupie, to niech na nie nie odpowiada i już, o co tu kruszyć kopie?
Forum jest po to, zeby ludzie sobie wzajemnie pomagali, a nie po to, zeby leczyli kompleksy odsylaniem do googli, manuali, RTFM, czy pisaniem skrajnie kretynskich regulaminow typu
- sprawdz na google,
- przeczytaj manual
- przeszukaj forum
- umyj zeby
- nakarm kota
- zadaj pytanie pod warunkiem ze jest trzeci wtorek nieparzystego miesiaca
Tego typu reguly to czemu maja sluzyc? Zniechecaniu do zadawania pytan? Ja odnosze wrazenie, ze co niektorzy bronia sie rekami i nogami przed odpowiadaniem na pytania poczatkujacych.
ODPOWIEDZ