Forum a RTFM

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Forum a RTFM

Post autor: rapid »

Hmmm... kolejny przypadek niesprecyzowanego pytania. Blad, jaki DC etc.
http://rtfm.bsdzine.org
Awatar użytkownika
nasser1603
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 2004-06-21, 19:37
Lokalizacja: jozefow

Re: Forum a RTFM

Post autor: nasser1603 »

Zauwazylem ze jeszcze nikomu nie pomogles rozwiazac problemu. Potrafisz tylko gadac o niczym. Chyba ilosc postow chcesz sobie zwiekszyc. Troche pomysl .........
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Forum a RTFM

Post autor: rapid »

nasser1603 pisze:Zauwazylem ze jeszcze nikomu nie pomogles rozwiazac problemu. Potrafisz tylko gadac o niczym. Chyba ilosc postow chcesz sobie zwiekszyc. Troche pomysl .........
Dziekuje. EOT. GAMMD.
Zulik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2004-06-14, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Forum a RTFM

Post autor: Zulik »

nasser1603 pisze:Zauwazylem ze jeszcze nikomu nie pomogles rozwiazac problemu. Potrafisz tylko gadac o niczym. Chyba ilosc postow chcesz sobie zwiekszyc. Troche pomysl .........
1: W na tym forum nie ma miejsca dla nas Dwóch :!:
2: powiem łagodnie: Wypad przeczytać http://rtfm.bsdzine.org :!:
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Forum a RTFM

Post autor: Sad Mephisto »

DOŚĆ! :x :evil:
Rapid, Troll - dostajecie po żółtej kartce.

Pytanie, któro zadał nasser1603 nie należy do najlepiej skonstuowanych, ale wasza reakcja jest jeszcze gorsza. Nie życzę sobie bezpośredniego odsyłania do RTFM. A jak już - to nie w taki sposób. Zrozumiano?

Swoją drogą, nasser1603, powinieneś podawać bardziej precyzyjne informacje. Wróżkami nie jesteśmy i naprawdę trudno nam odpowiedzieć na twoje pytanie bez bliższych szczegółów.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
nasser1603
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 2004-06-21, 19:37
Lokalizacja: jozefow

Re: Forum a RTFM

Post autor: nasser1603 »

Dlaczego jeden jest glupszy od drugiego. Troche mózgu, tak tego szarego budyniu ktorego nie masz. Twoje slowa sa dla mnie niczym. Potrafisz jedynie z ukrycia ze mnie szydzic......

[ Dodano: 2004-06-24, 12:23 ]
Przepraszam za tak surowa wypowiedz, ale nie kazdy ma mocne nerwy.
SORRRY. Nastepnym razem postaram sie formulowac pytania lepiej.
A tak pozatym, co sie dzieje z serverem gadu-gadu, nie moge sie wogle do niego dostac, ani do www.
orli

Re: Forum a RTFM

Post autor: orli »

Sad Mephisto pisze: Nie życzę sobie bezpośredniego odsyłania do RTFM
Dlaczego ? Po to jest napisane żeby do tego tesktu odsyłać.
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forum a RTFM

Post autor: Corvin »

Generalnie jeszcze nie wiem o co chodzi, niemniej jak kogoś pytanie drażni to niech trzyma nerwy na wodzy, ewentulnie poprosi o sprecyzowanie pytania. RTFM jest na tym forum bardzo niemile widziane. Możliwe są za to sugestie żeby dana osoba doczytała dany manual, niemniej mozna to zrobić w uprzejmy sposób. Przypominam że to forum jest moderowane. Łamanie tego co napisałem będzie nagradzane przez Sada Mephisto żółtymi kartkami.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Zulik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2004-06-14, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Forum a RTFM

Post autor: Zulik »

Corvin pisze:Generalnie jeszcze nie wiem o co chodzi
To ja bym uprzejmie prosił, że jeśli ktoś się nie zapoznał z problemem to, żeby się generalnie nie wypowiadał.
Corvin pisze: RTFM jest na tym forum bardzo niemile widziane.
Gdzie to jest napisane w http://www.slackware-forum.one.pl/viewtopic.php?t=172 ??
Corvin pisze: Możliwe są za to sugestie żeby dana osoba doczytała dany manual, niemniej mozna to zrobić w uprzejmy sposób.
me postara się być grzecznym Trollem :)
Corvin pisze: Przypominam że to forum jest moderowane. Łamanie tego co napisałem będzie nagradzane przez Sada Mephisto żółtymi kartkami.
Dostałem "żółtą kartkę" za coś co nie jest nigdzie napisane !
gdzie tu sprawiedliwość !?
Myśle, że powinniście uaktualnić http://www.slackware-forum.one.pl/viewtopic.php?t=172
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forum a RTFM

Post autor: Corvin »

żółte kartki są w gestii Sada, z tego co wiem to na razie było ostrzeżenie. Koncepcja jest taka, że nie chcemy tu flameware tu na forum, ma być miło i user friendly. Co do uaktualnienia to moja prośba do Sada by się do Twojej prośby ustosunkował. Dla mnie EOT.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Forum a RTFM

Post autor: Sad Mephisto »

Troll pisze:
Corvin pisze: RTFM jest na tym forum bardzo niemile widziane.
Gdzie to jest napisane w http://www.slackware-forum.one.pl/viewtopic.php?t=172 ??
Jest wyraĽnie napisane:
Zachowujemy się kulturalnie
Stwierdzenie typu:
Troll pisze:Wypad przeczytać http://rtfm.bsdzine.org :!:
raczej w tych granicach się nie mieści. Chyba, że masz jakieś inne poczucie kultury.
Troll pisze:
Corvin pisze: Przypominam że to forum jest moderowane. Łamanie tego co napisałem będzie nagradzane przez Sada Mephisto żółtymi kartkami.
Dostałem "żółtą kartkę" za coś co nie jest nigdzie napisane !
Z tego co pamiętam - Przy każdym forum jest informacja, że forum moderują Administratorzy i Moderatorzy. Masz rację - jeszcze oficjalnie nigdzie nie ma spisanych zasad co do "wykroczeń" - więc z tych żółtych kartek na razie wyciągnę żadnych konsekwencji.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Zulik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2004-06-14, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Forum a RTFM

Post autor: Zulik »

ok jak już mówiłem - będe grzecznym Trollem :) ;]
dopóki ! nikt nie wyjedzie mi z linuksowym fantatyzmem !
Gość

Re: Forum a RTFM

Post autor: Gość »

odsylanie do RTFM to jeden z objawow linuksowego fanatyzmu, o ktorym mowisz.
Zulik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: 2004-06-14, 20:07
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: Forum a RTFM

Post autor: Zulik »

Hal 9001 pisze:odsylanie do RTFM to jeden z objawow linuksowego fanatyzmu, o ktorym mowisz.
Dlatego napisałem, że to ulegnie zmianie :)

pozdrawiam

EOT :)
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Forum a RTFM

Post autor: sayetan »

a co za problem odpowiedziec na pytanie ktore zadal niedoswiadczony kolega
a potem grzecznie zasugerowac aby zapoznal sie z rtfm lub formulowal pytanie bardziej przecyzyjnie
tzn. okreslal wersje programu, jaki blad wystepuje
przeciez kolega nie powiedzial nic chamskiego w swoim pytaniu

co innego jak ktos jest chamski - byl taki jeden przypadek na linuxweb, koles zadal pytanie o knoopiksa
a potem co 15 minut pisal koejne w stylu "co mastahy nikt nie umie mi pomoc?", "tacy z was hakerzy"
, "widze ze same mastahy tu siedza", na co ja odpowiedzialem krotko i zwiezle - "spierdalaj"
bo nie wiem kto by mial takie nerwy zeby odpowiadac takiemu debilowi

moze rapid mial jeden z tych "gorszych dni"

btw. sad na czym beda polegaly te "zolte kartki", rozumiem ze skoro sa kary to beda rowniez pochwaly ? :)
ODPOWIEDZ