Witamy nowych moderatorów!

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: Skyscraper »

Drodzy Forumowiczowie!

W niektorych wypowiedziach da sie zauwazyc (nie zaprzeczycie chyba) nutke arogancji, wyrzutow, zalu i jakiegos rozgoryczenia w zwiazku z tym, ze Ktos nie zostal badz zostal moderatorem. Prosze Was nie przesadzajcie, przeciez to tylko dodatkowa etykietka, ktora otrzymali niektorzy uzytkownicy forum. Czy dla niektorcyh tak wiele to znaczy? Badzimy powazni i zachowujmy sie jak doroli ludzie, mimo, ze niekiedy wiek na to nie wskazuje ;)
Wierzcie mi, mowie tu o sobie (ale pewnie wiele osob sie ze mna zgodzi). Nie kategoryzuje osob pod wzgledem przynaleznosci do danej grupy i kazdego uzytkownika traktuje indywidualnie. To ze Ktos obecnie zostal moderatorem, a Ktos inny nie, to sprawa oczywista w koncu musielismy wybrac tylko kilka osob. Nie znaczy to jednak ze pozostali powinni czuc sie pokrzywdzeni, niedowartosciowani, gorsi itp. My bynajmniej tak Was nie traktujemy.
Mielismy ciezki orzech do zgryzienia z wylonieniem Tych kilku osob i poniekad (ja osobiscie) spodziewalem sie ze moga pojawic roznego rodzaju reakcje, glosy negatywne. Ale czy powinny sie one pojawiac? Wiedzcie, ze rola moderatora obliguje do czegos wybrane osoby i nie konczy sie tylko na "zmianie koloru ksywki na zielony", tak wiec prosze nie traktujcie takich rzeczy jak przynaleznosci do mega elitarnej grupy, do ktorej dostep maja tylko wybrancy a reszta to plebs. My tak tego nie traktujemy od samego poczatku. Zawsze staramy sie dac uzytkownikom forum poczucie, ze to wlasnie wszyscy je tworza a nie tylko wybrane osoby i ze forum to miejsce bez sztucznych podzialow, gdzie kazdy chetnie spedza wirtualny czas. Chcielibysmy abyscie wlasnie tak to odbierali

Przeciez nie takie rzeczy jak bycie moderatorem/administratorem robia z nas/Was wykwalifikowanych uzytkownikow z wiedza, inteligentnych ludzi a przede wszystkich swietnych kolezanek/kolegow, ktore/ktorych chetnie sie tutaj spotyka.

Nie dajmy sie zwariowac :)

Zycze Wam, abyscie nie zauwazali tych podzialow i nie traktowali takich rzeczy jako wyznacznika jakiejs "jakosc" ani na forum ani w zyciu
Nowym Moderatorom zycze rowniez szybkiej aklimatyzacji i milej wspolpracy :)

Powodzenia! :)
tomekk
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 2004-11-14, 18:21
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: tomekk »

czas pokaze co z tego bedzie, ale pooki co najlepszego dla modoow .....
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: snaj »

Sky wszystko ok - podejrzewalm zreszta ze taka bedzie reakcja, dlatego tez umiescilem PS w swojej wypowiedzi. Ja do nowych modow nic nie mam, zostali i dobrze dla nich - oby dla forum tez.
Chodzi jedynie o sposob ich wyboru, na zadnym z forumow na ktorych pisuje (a jest ich kilka) nie bylo tak ze o zostaniu modem decyduje stosunek do postaci trolla. Bez przesady, ale podstawowym kryterium do wiedza, potem wiedza i do tego kultura osobista.
Dlatego tez bylem przeciw takiemu sposobowi elekcji.
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
Awatar użytkownika
maiki
Użytkownik
Posty: 376
Rejestracja: 2004-06-18, 10:41
Lokalizacja: Tarnów

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: maiki »

Tak czy inaczej, moim zdaniem, Moderator - jest to jakas odpowiedzialnosc, nie jest to tylko 'lans' zielonej ksywki na dole w stopce - i dobrze :)
Jego zadaniem jest trzymanie porzadku na forum, pomoc i inne o ktorych pewnie nie wiem i mam nadzieje ze nowe osoby robic tak beda.
Zreszta widac jak ochoczo juz dziala na forum.. i oby tak dalej ..z kozyscia dla forum i jego uzytkownikow :)

Zgadzam sie ze Skyscraper ze bycie Administratorem lub Moderatorem nie robia wykfalfikowanej osoby, jednak uwazam ze powinny byc wiebierane osoby z odpowiednim zakresem wiedzy - co napewno sie stalo.

Tyle chyba odemnie, pozdrawiam nowych moderatorow i zycze trafnych decyzji :)
Want a productivity tip? Go away and do it fucking now.
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: Corvin »

snaj pisze: Chodzi jedynie o sposob ich wyboru, na zadnym z forumow na ktorych pisuje (a jest ich kilka) nie bylo tak ze o zostaniu modem decyduje stosunek do postaci trolla. Bez przesady, ale podstawowym kryterium do wiedza, potem wiedza i do tego kultura osobista.
Dlatego tez bylem przeciw takiemu sposobowi elekcji.
źle nas odebrałeś i to całkowicie na opak. Przez 3-4 miesiące dyskutowaliśmy z Sadem kogo by tu dobrać i każda taka dyskusja schodziła na niczym. Oczywiście KRYTERIA te które opisałeś i nie tylko te były dla nas najważniejsze. Mieliśmy już wpadkę/i i nie chcieliśmy powtórzyć kolejny raz tej historii, niemniej temat wciąż wracał i trzeba było coś wymyśleć w końcu. W końcu Sad po raz kolejny wspomniał o otwartym naborze połączonym z niby zabawnym quizem. To przeszło. Liczyliśmy na szczere, mądre i nieco żartobliwe odpowiedzi. To plus wiedza o kandydatach + ich chęć dała nam możliwość doboru z którego skorzystaliśmy dla dobra forum.

Dla mnie bardzo ważną cechą jest odpowiedzialność, jeśli mam za kogoś coś robić i mu nie ufać to nie chcę z nim pracować. A bycie administratorem lub moderatorem to przedewszytkim praca dla dobra forum siebie, innych, społeczności.

Osoby u których zauważyłem klimat typu: "jak zostanę moderatorem to potnę komuś posty we wrogi sposób lub zbanuję. Bo mam odrobinkę władzy i będę małym tyranem"
To te od razu nie mają u mnie na co liczyć.

Anyway liczę, że to wszystko wyjdzie forum na dobre. Pozdrawiam Wszystkich. :)
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: Sad Mephisto »

"jak zostanę moderatorem to potnę komuś posty we wrogi sposób lub zbanuję. Bo mam odrobinkę władzy i będę małym tyranem"
To te od razu nie mają u mnie na co liczyć.
Mam już sobie pójść? :P
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: Corvin »

Sad Mephisto pisze: Mam już sobie pójść? :P
akurat w tym wypadku wszystko jest pod kontrolą :twisted: :P
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
benetnash
Moderator w st. spocz.
Posty: 1467
Rejestracja: 2004-12-17, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: benetnash »

Wszystko pod kontrolą? Czyli jednak wielki brat czuwa :P
[url=http://www.icpnet.pl/~benetnash/benetnash.asc]GnuPG[/url]
Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: Skyscraper »

benetnash pisze:Wszystko pod kontrolą? Czyli jednak wielki brat czuwa :P
Always...
SAD, CORVIN !!! na swoje miejsca ! ;)
Awatar użytkownika
Skyscraper
Administrator
Posty: 753
Rejestracja: 2004-05-22, 10:46
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: Skyscraper »

snaj pisze:Chodzi jedynie o sposob ich wyboru, na zadnym z forumow na ktorych pisuje (a jest ich kilka) nie bylo tak ze o zostaniu modem decyduje stosunek do postaci trolla.
Nie decydowalo. Chodzilo nam o to aby poprzez odpowiedzi zobaczyc kto ma jaki stosunek, dystans do pewnych srpaw.
Co do sposobu wyboru moderatorow to dlaczego mielibysmy robic tj wszyscy? :) Sadze ze nie wyszlo zle.
Ostatnio zmieniony 2005-03-16, 21:08 przez Skyscraper, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PaST
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 2004-09-09, 20:19
Lokalizacja: Siedlce

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: PaST »

Przemyślałem sobie co-poniektóre sprawy i...

Gratuluję wam chłopaki, bez wyjątków :) Skoro zostaliście wybrani, to na to zasłużyliście. :*
Miałem ostatnio gorsze dni, za duży motłoch zajęć i obowiązków...
"Lepiej być ambitnym, a nie tylko tak sądzić" @ NumerRaz
Awatar użytkownika
dame
Moderator w st. spocz.
Posty: 985
Rejestracja: 2004-09-25, 17:37
Lokalizacja: wawa

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: dame »

to teraz wszyscy juz mozemy sie z tego :lol: :)
aktualnie windows xp
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: Ciuciu »

snaj pisze:Chodzi jedynie o sposob ich wyboru, na zadnym z forumow na ktorych pisuje (a jest ich kilka) nie bylo tak ze o zostaniu modem decyduje stosunek do postaci trolla. Bez przesady, ale podstawowym kryterium do wiedza, potem wiedza i do tego kultura osobista.
Dlatego tez bylem przeciw takiemu sposobowi elekcji.
Akurat pozwolę się trochę nie zgodzić:
Moderator nie musi być ekspertem w dziedzinie linuxa i znać się na wszystkim od A do Z. Owszem jest to bardzo przydatne, ale zaryzykowałbym wręcz że osoba średnia (za to ze zdolnościami w innym kierunku) doskonale by sobie poradziła. IMHO najważniejsza jest znajomość netykiety oraz odpowiedzialność. Dlatego znalazły się tam trzy pytania:
* O noobów: czy ma cierpliwość, czy też trafi go szlak po 3cim poście o montowanie dysków windowsa
* O trole: czy kojarzy chociaz podstawowe pojęcia z netykiety (czy ją czytał etc)
* O systemy operacyjne: fanatyzm systemowy w każdym wydaniu uważam za zły i męczący na dłuższą metę. Komputery są od ułatwiania sobie życia, a nie od prowadzeniwa ji had (czy jak to się nie pisze)

Braliśmy pod uwage nawet długość odpowiedzi.. Dało się po tym ciut wywnioskować podejście do tematu etc.. (przynajmniej według nas).

Moderatorów trzeba było jakichś wybrać bo z naszym czasem bywa baaardzo różnie (ja mam teraz sesję i powalony rok, corvin pracuje i prasuje a ahesa wcieło)

Nawet sobie nie zdajesz sprawy ile było kontrowersji apropo tego modelu wybierania ludzi.. I ile trwało zanim podjeliśmy tą decyzję (właściwie to od początku działania forum mamy takie problemy :>)
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: Ciuciu »

A tak notabene: trzeba posprzątać w "pozostałych problemach" :) Okazja do zabłyśnięcia dla 'nowych' :lol:
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Witamy nowych moderatorów!

Post autor: Corvin »

corvin pracuje i prasuje
:lol: :D ale mnie ubawiłeś :), a prawda jest taka że czasami mając 2 godziny ??wolnego?? czasu, mogę go poświęcić na konkretną sprawę może to być Forum, ale też trzeba w czymś chodzić ;)
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
ODPOWIEDZ