[Usługa forum] - Kanał IRC

Propozycje, uwagi, błędy...

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
joachim726
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2011-04-23, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Usługa forum] - Kanał IRC

Post autor: joachim726 »

Czyli jednak w wypadku pojedyńczych forów spadek popularności IRC nie jest taki wielki :D
010
001
111
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: [Usługa forum] - Kanał IRC

Post autor: dienet »

Spadek popularności IRC jest ogromny!
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
joachim726
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2011-04-23, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Usługa forum] - Kanał IRC

Post autor: joachim726 »

Niestety, ale zawsze można i warto go chamować, wg. mnie IRC bije na głowę wszystkie komunikatory razem wzięte. Z resztą zawsze zostanie jakaś około Linux'owa społeczność miłośników IRC, z kilkoma fajnymi kanałami, bez osób nie pożądanych (typu: miłośnicy pisma PoKeMoNiAsTeGo, chociaż ktoś wymiślił, że może być w nim ukryty jakiś tajny przekaz...)
010
001
111
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: [Usługa forum] - Kanał IRC

Post autor: dienet »

joachim726, a jak go hamować? Masz jakiś pomysł na to? Czy bije komunikatory to nie wiem...Co to pozostałości OK, są starzy, ale takie kanały albo są martwe (ludzie nawet na sesje nie zaglądają) albo gadają o pierdołach. Zawszę w wszędzie potrzeba jest "świeża krew" wtedy to ma sens, bo bez tego po prostu się umiera.
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: [Usługa forum] - Kanał IRC

Post autor: mina86 »

I tak wszyscy umrzemy!

dianet, a tak w ogóle przecież zostawiłem kropeczki -- każdy może sobie dodać co uważa za stosowne. ;)

joachim726, IRC i komunikatory mają raczej inne przeznaczenie. Popularność IRC-a tymczasem spada moim zdaniem dlatego, że teraz wszyscy chcą wszystko robić przez przeglądarkę, korzystając ze scentralizowanych serwisów.

dienet, osobiście nie uważam rozmawiania o pierdołach za coś złego. IMO jest to oznaka, że z tematycznego kanał przeistoczył się w zgromadzenie ludzi, którzy uważają się nawzajem za „znajomych”.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
joachim726
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2011-04-23, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Usługa forum] - Kanał IRC

Post autor: joachim726 »

Moim zdaniem, dzięki IRC wytważają się swego rodzaju społeczności, gdzie ludzie wkońcu uznają siebie za znajomych (na forum oto trudniej...). Prawda, ludzie lubią wszystko wyklikać przez przeglądarkę, ale nie wszyscy. Co do chamowania, można komyś polecić ten protokuł, ale najlepiej samemu po rozmawiać :)
010
001
111
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: [Usługa forum] - Kanał IRC

Post autor: Pajaczek »

ludzie lubią wszystko wyklikać przez przeglądarkę
Jak mnie wnerwia takie podejście: jak coś nie uda się "przez przeglądarkę" to jest nie do zrobienia. Albo: a to nie przez explorera?? (choć zwykle jest coś o niebieskiej literce, lub podobnie).

Aż mnie szlag trafia, jak słyszę to nieraz od ludzi.
Co do chamowania, można komyś polecić ten protokuł
No cóż. Cham też człowiek, ale może jednak niech się trzymają z dala od tego protokołu...
Awatar użytkownika
joachim726
Użytkownik
Posty: 58
Rejestracja: 2011-04-23, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Usługa forum] - Kanał IRC

Post autor: joachim726 »

Pajaczek:Masz na myśli IRC? Mnie też wnerwia takie podejście, że jak coś nie da się zrobić z poziomu eksplorera/windy, to jest to nie możliwe
010
001
111
ODPOWIEDZ