Linux opatentowany

Informacje i dyskusje na najświeższe tematy z branży IT

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Linux opatentowany

Post autor: Trurl »

Bing pisze:
System informatyczny Polskich Kolei Państwowych jest na Windowsach (które zresztą świetnie się w tej roli sprawdzają - a to akurat wiem z pierwszej ręki, bo pracuję w PKP-Informatyka).
to nie ma się czym chwalić bo PKP nie funkcjonuje zbyt dobrze, chodzi mi o rozkład, czasy przejazdu, niepotrzebne przestoje itp...
To ze używacie W$ to widać doskonale w Wawie na dworcu wschodnim od strony lubelskiej - wisi fajny duży lcd i czasem pojawia się wygaszacz $XP... lekka przesada
ps algorytm wyszukiwania też jest do poprawy, często nie pokazuje wszystkich połączeń
Takie a nie inne działanie kolei jako takiej (kretyńskie decyzje, rozkłady, spóźnienia etc.) to akurat z czego innego wynika - to jest firma państwowa, w której nierzadko pracują nieodpowiedni ludzie, ale pracują bo siedzą tam od 20-30 lat i nikt ich nie kontroluje. Likwidacji en masse kolei wąskotorowych nigdy im nie wybaczę...

Co do chwalenia się ("nie ma się czym chwalić"): nie mam nic wspólnego z rozkładem jazdy PKP (PKPI robi naprawdę wiele innych rzeczy poza rozkładem jazdy dla PKPPR i PKPIC, to jest zwykła firma tworząca software) - wiem tylko tyle, że jest i czasem z niego z powodzeniem korzystam. jestem miłośnikiem kolei, pracuje w firmie, w której robię to co lubię - myśle, że wiele osób może mi zazdrościć.

P.S. Komputer mój w pracy ma WindowsXp Pro wersję korporacyjną dedykowaną dla PKPI (zarządzaną zdalnie, łącznie z wewnętrznymi PKP-owskimi update'ami). Działa świetnie i bezawaryjnie.
bandziorno
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2006-07-17, 09:19

Re: Linux opatentowany

Post autor: bandziorno »

Co do dzialania PKP na windowsach to nie wiem dlaczego skoro to tak swietnie dziala to kasy sa postawione na linuxach... Ostatnio ( no miesiac temu) jak Pani w kasie na wschodnim kasa sie wysypala to bylo widac jak sie ladny linuxik laduje a potem reboot. Wiec nie wiem jak to jest z tym dzialaniem na winshitach w PKP:)
Awatar użytkownika
Bing
Pomocnik
Posty: 825
Rejestracja: 2004-12-26, 22:40
Lokalizacja: Sk-ce

Re: Linux opatentowany

Post autor: Bing »

Trurl po prostu wydawało mi się że całe zarządzanie zależy od was łącznie z rozkładem ...
ale dziwi mnie ze wyszukiwarka rokładu pkp jest na W$, sugeruje się query.exe które widać jak się coś wysypie
ale za to z linuksem na powermaszynach jest całkiem dobrze :)
http://top500.org/stats/28/osfam/
Ostatnio zmieniony 2006-11-21, 11:01 przez Bing, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam
Bing
Awatar użytkownika
Blizzard
Użytkownik
Posty: 191
Rejestracja: 2005-06-12, 21:40

Re: Linux opatentowany

Post autor: Blizzard »

Ja teraz odbębniam praktyke w katowickim COIGu -Centralny Ośrodek Informatyki Górnictwa i jest tu cala serwerownia glownie na IBMach, musze Wam powiedzieć, że w większości są to systemy produkcyjne na procesorach powerpc i systemem AIX, tam gdzie nie potrzeba takiej wydajnosci są xeony i linuksy, jedynie na 3 serwerach do obslugi wewnatrznej sieci sa win 2003 serwer.
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Linux opatentowany

Post autor: Trurl »

bandziorno pisze:Co do dzialania PKP na windowsach to nie wiem dlaczego skoro to tak swietnie dziala to kasy sa postawione na linuxach...
Ja nie mam nic wspólnego z kasami biletowymi PKP - nie do mnie to pytanie.
Lone_wolf pisze:
Trurl pisze:A byłeś kiedyś w jakimś polskim szpitalu? Jakby nie patrzeć, w grę wchodzi ludzkie życie, a Linuksów (enterprise bądź nie-enterprise - ja nawet nie wiem co to w tym kontekście znaczy) jak na, nomen-omen, lekarstwo
Domyślam się że nasz kraj jest jedynym na świecie który posiada szpitale.Poza tym ludzkie życie nie zależy tylko i wyłącznie od szpitali.
Nie odpuszczę. Napisałeś:
Lone_wolf pisze: Przecież wszędzie tam gdzie gdzie w grę wchodzi bezpeczeństwo i ludzkie życie
Więc pokazując kontrprzykłady: polskie szpitale (ludzkie życie), kalifornijskie lotnisko (bezpieczeństwo) skutecznie wykazałem, że zacytowane zdanie jest fałszywe, gdyż jak widać wbrew temu co napisałeś, nie wszędzie gdzie wchodzą w grę wymienione czynniki mamy do czynienia z Linuksem (enterprise czy jakimkolwiek innym), Więc powtórzę: bredzisz.
Ostatnio zmieniony 2006-11-21, 11:26 przez Trurl, łącznie zmieniany 2 razy.
Lone_wolf

Re: Linux opatentowany

Post autor: Lone_wolf »

Trurl pisze:Więc powtórzę: bredzisz.
Ten mamut naprawdę był ułomny.
Dario

Re: Linux opatentowany

Post autor: Dario »

Steve Ballmer - dyrektor zarządzający Microsoft - oświadczył, że w jego przekonaniu w Linuksie wykorzystano rozwiązania należące do korporacji z Redmond.
, a w moim przekonaniu powinien pójść do psychiatry.
Tak się boją, że na viście nie zarobią i muszą robić wokoło siebie tyle szumu ?
Jeśli ją tak dobrze zabezpieczyli przed pirackim używaniem jak się chwalą, to może nie być za bardzo popularnym os-em na rynku ;)
Przecież wszędzie tam gdzie gdzie w grę wchodzi bezpeczeństwo i ludzkie życie
używa się Linuksa, np.: na Wall Street :)
Co do polskich szpitali: to w nich leczą :?: od kiedy :?:
To tyle moich przemyśleń do tych "rewelacji".

O.T. Same "czerwone paski" widze, tylko prymusi się wypowiadają :D
Ostatnio zmieniony 2006-11-21, 19:15 przez Dario, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bing
Pomocnik
Posty: 825
Rejestracja: 2004-12-26, 22:40
Lokalizacja: Sk-ce

Re: Linux opatentowany

Post autor: Bing »

Dario pisze:Co do polskich szpitali: to w nich leczą :?: od kiedy :?:
w Leśnej Górze ponoć lecza :twisted:
Pozdrawiam
Bing
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Linux opatentowany

Post autor: kazalot »

w Leśnej Górze ponoć lecza :twisted:
ponoc kaca ;)

btw
lol co do Lone_wolfa raczej pomogl trzeba bylo mu dac zamiast paska ;)
Awatar użytkownika
____0
Użytkownik
Posty: 693
Rejestracja: 2005-08-27, 22:42
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Re: Linux opatentowany

Post autor: ____0 »

swiftgeek pisze:Co do patentów to M$ opatentuje to:
KERNEL PANIC
:rotfl: zobaczcie ten link http://www.cnn.com/TECH/computing/9804/20/gates.comdex/ :rotfl
Lone_wolf pisze:.Posłuchaj kutasie.
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Blizzard pisze:Pejczem go..
:rotfl: :rotfl: :rotfl:
BeteNoire pisze::shock: :mrgreen: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :!: :!: :!:
:rotfl: :rotfl:
Ostatnio zmieniony 2006-11-22, 21:54 przez ____0, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.linki.cal.pl
Awatar użytkownika
sanczol
Użytkownik
Posty: 415
Rejestracja: 2005-03-17, 21:21
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Linux opatentowany

Post autor: sanczol »

____0 pisze:
swiftgeek pisze:Co do patentów to M$ opatentuje to:
KERNEL PANIC
:rotfl: zobaczcie ten link http://www.cnn.com/TECH/computing/9804/20/gates.comdex/ :rotfl
Dobra wpadka, ale to juz staroc winshit 98.
Pamietam jak bylem na konferencji M$ gdzie prezentowany byl najnowszy M$-sql, tez byla zwiecha ale dla odmiany bazki :mrgreen:
Przez 12 minut probowali przywrucic sql'a do porzadku w koncu zjawil sie tajemniczy czlowiek i naprawil :mrgreen: Bill :?: :neutral:
Arch Linux
kernel current
Samsung RF711
HP Compaq nx7400 [EY508ES]
Awatar użytkownika
Hamster
Użytkownik
Posty: 120
Rejestracja: 2005-03-17, 19:50
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Linux opatentowany

Post autor: Hamster »

____0 pisze:
swiftgeek pisze:Co do patentów to M$ opatentuje to:
KERNEL PANIC
:rotfl: zobaczcie ten link http://www.cnn.com/TECH/computing/9804/20/gates.comdex/ :rotfl
Nie widziałeś naprawdę tego wcześniej ? :) Było o tym głosńo swego czasu. Pamietam jak byłem wtedy jeszcze mały i oglądałem to w Wiadomościach ;)
Ostatnio zmieniony 2006-11-22, 22:57 przez Hamster, łącznie zmieniany 1 raz.
[size=84]Linux user # 391061[/size]
Awatar użytkownika
Bing
Pomocnik
Posty: 825
Rejestracja: 2004-12-26, 22:40
Lokalizacja: Sk-ce

Re: Linux opatentowany

Post autor: Bing »

Pozdrawiam
Bing
Amarok
Użytkownik
Posty: 249
Rejestracja: 2005-11-11, 17:05
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Linux opatentowany

Post autor: Amarok »

a mnie bawi ta cała psychoza... i tak będziemy górą :ok: ;]
http://linterm.vrs.pl / http://linterm.wikidot.com/
Awatar użytkownika
____0
Użytkownik
Posty: 693
Rejestracja: 2005-08-27, 22:42
Lokalizacja: Niepołomice
Kontakt:

Re: Linux opatentowany

Post autor: ____0 »

Hamster ja wtedy bylem pierwszakiem w podstawowce ;-) . I nie neta tez wtedy nie mialem. :-)
http://www.linki.cal.pl
ODPOWIEDZ