[Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Informacje i dyskusje na najświeższe tematy z branży IT

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Trurl »

KLAPEK pisze:Gnu/Linuksa też w Polsce używa 1% użytkowników internetu.
I co z tego, czy to świadczy o tym iż ten OS jest gorszy od windowsa [skoro jego używa 98% userów]?
Tak, oznacza to dokładnie że Linux jest gorszy od Windows. Jakby było inaczej, to ludzie uzywaliby Linuksa. Tylko nie wyjeżdżaj mi z argumentem finansowym, bo, zwłaszcza w Polsce, i tak znakomita wiekszość użytkowników ma to w dupie i instaluje równo kradziony software.
KLAPEK pisze: Poza tym ten 'grzmot' pożera mniej ramu niż np Firefox, który jest tylko przeglądarką www, a tu mam także i pocztę w jednym.
No! Zachęciłeś mnie muszę przyznać. Widze, że od czasów Mozilli w SeaMonkey sporo się pozmieniało i to na lepsze!
KLAPEK pisze: A Fx nie lubię - nie podoba mi się jego wygląd, jak i cała filozofia użytkowania.
Też nie lubie Foksa. Zwłaszcza religii wokół niego i nagonki jaki to on wspaniały i że trzeba go używać.
KLAPEK pisze: Opera też do mnie nie przemawia.
Opera to przede wszystkim nie tyle nie przemawia, co nie działa, nie spełnia swojej funkcji.
Ostatnio zmieniony 2007-03-04, 21:11 przez Trurl, łącznie zmieniany 2 razy.
Javaanse

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Javaanse »

.
Ostatnio zmieniony 2007-03-04, 21:58 przez Javaanse, łącznie zmieniany 1 raz.
bocian
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: 2005-06-15, 10:15

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: bocian »

Moje doświadczenia z przeglądarkami:

Firefox -- wprowadzona w wersji 2.0 funkcja "kontynuuj przerwaną sesję" to był strzał w dziesiątkę. To główny powód, dla którego go używam, bo wywala się średnio co godzinę. Swego czasu nie potrafił poprawnie wyświetlić swojej strony domowej.

Seamonkey -- przeglądarka, która świeżo zainstalowana segfaultuje po 5s na pustej stronie (about:blank), jakoś mnie do siebie nie przekonuje.

Opera -- tak często musiałem ją ubijać ręcznie, że mi się to znudziło.

Pozostałe też nie są doskonałe. Jeszcze nie spotkałem się z przeglądarką (wliczając w to tekstowe), która by się nie zawiesiła albo wywaliła.
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Trurl »

bocian pisze: Firefox -- wprowadzona w wersji 2.0 funkcja "kontynuuj przerwaną sesję" to był strzał w dziesiątkę. To główny powód, dla którego go używam, bo wywala się średnio co godzinę.
U mnie na Windows XP Pro SP2 Firefox działa bezbłędnie. Widać wersja Linuksowa jest skopana, ew. Linux nie jest taki wspaniały jak "go piszą".
bocian pisze: Seamonkey -- przeglądarka, która świeżo zainstalowana segfaultuje po 5s na pustej stronie (about:blank), jakoś mnie do siebie nie przekonuje.
Na moim Windowsie SeaMonkey działa bez najmniejszych problemów już od godziny.
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: KLAPEK »

U mnie SM chodzi bez najmniejszych problemów [nie pamiętam kiedy zaliczyła pad] na 4 maszynach.
2 w pracy i 2 moje:
Slack 10 @ P600 @ 194ram w pracy - stacja robocza [net, OOo, grafika] - uptime po ok. 100dni, wtej chwili 140 [wszystkie pady związane z brakiem prądu długotrwałym]
Slack 10 @ P130 @ 128ram w pracy - komp do łaczenia z bankiem - uptime po ok. 60 dni, teraz 80 [wszystkie pady z długotrwałym brakiem prądu]
Slack 9 @ XP1,8 @ 512ram - dom - SM po kikanaście kart potrafi być odpalona przez ok 8-9 godz i nic.
Slack 10 @ C400 @ 128ram dom@lapcok - SM bez zarzutu.

@Trurl
No to używam niszowej [gorszej] przeglądarki na niszowym [gorszym] OS i.... jestem z tego tandemu zadowolony.
Spełnia moje oczekiwania:)

@bocian
Musisz mieć coś z systemem skoro masz tak częste segfaulty....
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
DJ_Radecki
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2006-06-29, 14:58
Lokalizacja: Jaworzno
Kontakt:

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: DJ_Radecki »

Mnie jakoś SM nie może do siebie przekonać... Już za bardzo przyzwyczaiłem się do FF ;]
(i to w takim stopniu, że jak na uczelni muszę używać IE6 to mnie szlag trafia)

Trurl - Nie podoba Ci się to nie używaj... Nikt Cię nie zmusza. No chyba, że lubisz być "trendi" i robisz to co inni uważają za takie...
[img]http://www.mfoto.pl/uploads/1074/deejaytab_c40d8.jpg[/img]
[b]"There's not a problem that I can't fix
Cause I can do it in the mix!"[/b]
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Radek_R »

Ja już rozwiązałem moje problemy z SM. W sumie interfejs jest bardzo podobny do Firefoksa. Teraz wiem, że będzie to świetne rozwiązanie dla mojego słabszego kompa.
#358274
http://www.prook.net
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: largo3 »

Napiszę tutaj...
Czy w SM można ustawić otwieranie nowej karty i zamykanie już otwartej środkowym przyciskiem mysz?
Oraz: gdy przełączam się między tabami adres na pasku adresu nie zmienia się mimo, że oglądam już inną stronę. Można coś na to poradzić, czy po prostu ten typ już tak ma? I jeszcze jedno, gdzie SM trzyma ustawienia personalne? Przeszukałem cały katalog domowy i nie znalazłem... W ~/.mozilla jest tylko katalog FF.
Pozdr.

Edit: Znalazłem katalog SM -> ~/.mozilla/default. Reszta ciągle aktualna. :)
Ostatnio zmieniony 2007-03-05, 19:33 przez largo3, łącznie zmieniany 1 raz.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Radek_R »

largo3 pisze:Czy w SM można ustawić otwieranie nowej karty i zamykanie już otwartej środkowym przyciskiem mysz?
Ja użyłem do tego rozszerzenia Tab Clicking Options ze strony dodatków mozilli.
Co do drugiego problemu, to u mnie jest normalnie, czyli zakładka z forum - adres forum, zakładka z google - adres google, zakładka z onetem - adres www.onet.pl itd.
#358274
http://www.prook.net
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: largo3 »

Radek_R, dzięki za te Tab Clicking Options. Pozostała mi już tylko sprawa paska adresu...
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Radek_R »

Z tego co przed chwilą znalazłem to można też ustawić na false wartość middlemouse.contentLoadURL w about:config, ale chyba zostanę przy tym rozszerzeniu :)
Nie dawało mi spokoju, bo wiedziałem że można to osiągnąć bez żadnych dodatków.
#358274
http://www.prook.net
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: largo3 »

Co do tych adresów to już wszystko jasne - niepoprawnie zainstalowane rozszerzenie blokujące skrypty na stronach. ;]
Pozdr.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: Radek_R »

A czy w SeaMonkey jest jakiś menadżer rozszerzeń? W Firefoksie klikam na Narzędzia -> Dodatki i mam, a tam to nie doszukałem się niczego takiego.
Ostatnio zmieniony 2007-03-05, 20:49 przez Radek_R, łącznie zmieniany 1 raz.
#358274
http://www.prook.net
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: KLAPEK »

http://mozmonkey.com/?r=extuninstall

Więcej pomocy i szybciej możecie uzyskać tu:
http://mozillapl.org/forum/ [Dział SeaMonkey i Rozszerzenia dla SeaMonkey]

Polecam jeszcze tą stronę: http://mozillapl.org/katalogi_i_bazy/ba ... szerzenia/
Ostatnio zmieniony 2007-03-06, 00:30 przez KLAPEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: [Oprogramowanie] SeaMonkey 1.1 PL

Post autor: largo3 »

Po kilku problemach, SeaMonkey zainstalowane i skonfigurowane staje się moją główną przeglądarką i klientem e-mail. Dzięki KLAPEK. ;)
Pozdr.
Ostatnio zmieniony 2007-03-06, 21:20 przez largo3, łącznie zmieniany 1 raz.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
ODPOWIEDZ