SWareT DEP_ROOT

Informacje i dyskusje na najświeższe tematy z branży IT

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
largo3
Moderator
Posty: 1297
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

SWareT DEP_ROOT

Post autor: largo3 »

Podobnie jak wiele innych osób używam SWareTa do aktualizacji oprogramowania w systemie. Swaret jako jeden z niewielu tego typu programów wspiera rozwiązywanie zależności. Jednak aby to dobrze działało wymagane jest podanie w pliku konfiguracyjnym (domyślnie /etc/swaret.conf) zmiennej DEP_ROOT.
Zmienna ta określa lokalizację pod którą Swaret ma szukać pliku z listą wszystkich bibliotek w systemie (nie tylko zainstalowanych w systemie użytkownika, ale wszystkich dostępnych w oficjalnych pakietach dystrybucji Slackware Linux). Ponieważ twórca Swareta przez dłuższy czas nie zajmował się programem (obecnie przejął go dozzie) ciężko było znaleźć aktualne repozytorium DEP_ROOT. Z tego powodu postanowiłem utworzyć własny "Libraries List Mirror".

Mój DEP_ROOT dostępny jest pod adresem: http://largo3.selfip.net/swaret i taki adres należy podać w /etc/swaret.conf chcąc używać moich list bibliotek. Wpis w pliku konfiguracyjnym powinien znajdować się przed innymi wpisami DEP_ROOT, gdyż kolejność repozytoriów ma znaczenie. Wpis powinien wyglądać tak:

Kod: Zaznacz cały

DEP_ROOT=http://largo3.selfip.net/swaret
Listy bibliotek są generowane raz na dobę w oparciu o pliki zawarte na serwerze slackware.pl dla Slackware Linux począwszy od wersji 9.0 do 11.0 oraz current.
Jeśli zajdzie taka potrzeba mogę generować listy bibliotek również dla starszych wersji systemu. W takim wypadku proszę o kontakt.
Wszelkie uwagi mile widziane.
Pozdrawiam,
largo3
Ostatnio zmieniony 2007-05-05, 16:39 przez largo3, łącznie zmieniany 1 raz.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452

ODPOWIEDZ