Mamy już 5 lat!

Informacje i dyskusje na najświeższe tematy z branży IT

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
darvark
Użytkownik
Posty: 164
Rejestracja: 2005-12-17, 11:45
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: darvark »

Noi ja sie dolacze do gratulacji. Gdyby nie to forum to pewnie moja przygoda ze Slackware skonczylaby sie na wersji 8. Prawdziwa kopalnia wiedzy, a co ciekawe i niestety rzadko spotykane nawet zupelny linuksowy laik moze liczyc na pomoc (tak wynika z moich obserwacji) :-)

Raz jeszcze gratulacje dla calej zalogi.

Pozdrawiam
tomekk
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 2004-11-14, 18:21
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: tomekk »

Wszystkiego najlepszego he he ;p
Pomyslec ze mam tu konto od 5 lat, a ze slackware jestem zwiazany od ponad 10 ... heh, czas leci.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
argon
Użytkownik
Posty: 240
Rejestracja: 2004-09-29, 00:49
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: argon »

Ale ten czas leci :D
Poznałem tu sporo fajnych ludzi, dużo się nauczyłem (szczególnie szukania informacji), część z Was poznałem w real-life :^) A wszystko "przez" Mindera, który mnie tu wciągnął :D

Pozdrawiam i życzę powodzenia :ok:
No RISC, no fun!
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: topdolar »

100 lat albo i wiecej :)

Mi forum nie raz zaoszczedzilo wiele godzin googlowania :)
Awatar użytkownika
bojleros
Użytkownik
Posty: 785
Rejestracja: 2005-08-29, 11:12
Lokalizacja: z widokem na familoki :)

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: bojleros »

0x64 lat!
maho
Użytkownik
Posty: 455
Rejestracja: 2006-03-25, 12:28
Lokalizacja: Kielcowo

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: maho »

topdolar, tylko 4 lata (binarnie)? No bez przesady ;)
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: topdolar »

ok to moze tak 1100100
Awatar użytkownika
Outlaw
Administrator
Posty: 2862
Rejestracja: 2004-06-29, 22:23
Lokalizacja: eth0
Kontakt:

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: Outlaw »

5 lat temu nie wiedziałem co to sesja to jakoś więcej czasu miałem, dopiero teraz znalazłem chwile żeby złożyć życzenia dla naszego forum. Mam nadzieje że będzie się rozwijać i dostanie zastrzyk nowych pomysłów i nowego skryptu :)

Jestem prawie od początku i od tamtego czasu bardzo ewoluowałem na co dowodem były pierwsze posty Sad'a np :) Miło że miałem okazje nie których z forum poznać osobiście na Sesji Linuksowej rok temu! Miejmy nadzieje że będzie jeszcze kiedyś okazja się spotkać, a może nawet forum 'dorobi' się spotkania forumowiczów? :)

STO LAT!!!
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: Trurl »

Corvin pisze: Obecnie to oficjalne forum Slackware w Polsce, uznane przez Patricka Volkerdinga - twórcę naszej dystrybucji.
To znaczy co, bez błogosławieństwa P.V. nie można było założyć forum? Wolne żarty. To "uznanie" P.V. daje cokolwiek konkretnego ponad powód do mentalnej masturbacji?
Corvin pisze: Dzisiejsze Forum to ponad 7200 zarejestrowanych użytkowników
Z czego aktywnych pewnie jakieś 2% w porywach.
Corvin pisze: oraz potężny zbiór informacji dotyczący Linuksa a w szczególności Slackware.
Aha, głównie "poszukaj sobie w google" albo "to już było na forum" plus oczywiście zestaw średnio aktualnych artykułów w FAQ.
Corvin pisze: To właśnie dzięki współpracy wielu osób powstała na forum społeczność, która nie tylko wzajemnie się inspirowała, ale też wspierała i pomagała.
Taa... pomagała. "Poszukaj sobie na Google", albo "było już na forum". Większość normalnych ludzi (nie PWL) pieprzy taką pomoc i instaluje systemy operacyjne, które działają, a nie które trzeba sobie po instalacji dokończyć, bo twórcy się nie chciało.
Corvin pisze: Z pewnością forum przyczyniło się do poszerzania znajomości Linuksa w Polsce.
Jakieś źródło tej informacji? Tak dla formalengo uzasadnienia... no chyba, że tylko tak Ci się wydaje i sobie piszesz takie fajnie brzmiące pierdoły.
Corvin pisze: Niestety z moich obserwacji wynikało, że strony a także wątki dotyczące Slacka są tak bardzo rozproszone jak jego użytkownicy.
Bo jak wiadomo, użytkownicy innych niż Slackware systemów operacyjnych rozproszeni nie są.
Corvin pisze: Zależało nam głównie, aby było to miejsce na poziomie, bez chamstwa widocznego na innych forach i to się nam udało.
Chyba w jakiejś innej rzeczywistości! Takiego chamstwa jak na tym forum to ze świeczką szukać! Oczywiście niezależnie od tego czy się przeklina ciemnośc, czy nie.
Corvin pisze: Niestety musieliśmy się pożegnać z paroma moderatorami, którzy nie spełniali naszych standardów.
Jeden to nawet się pożegnał, bo forum nie spełniało jego standardów. Niejaki HAL9001 przebrany za Trurla, a ściślej - Trurl przebrany za HAL9001.
Corvin pisze: Dzięki współpracy z Shastą z Slackware.pl dostaliśmy obecną domenę. Nawiązałem kontakt z Patem, który oficjalnie zaakceptował Forum, z zastrzeżeniem byśmy nie wspierali forków jego dystrybucji.
Bo co? A jak będziecie wspierać to co P.V. zrobi? Przyjdzie zbije adminów i wyłączy serwer? Nie podniecaj się tak tą akceptacją P.V. bo on sam jak przypuszczam, zapomniał o tym fakcie na drugi dzień.
Corvin pisze: Niestety częściowo członkowie starej gwardii się „wykruszyli się”, ukończyli studia, rozpoczęli pracę zawodową, pozakładali rodziny, o niektórych informacji.
Bo mają ważniejsze sprawy na głowie niż pompowanie swojej dumy z używania marginalnej dystrybucji niszowego systemu operacyjnego.
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: Corvin »

to czemu się odzywasz na forum bez znaczenia i forum temat dotyczące nic nie znaczącej dystrybucji nic nie znaczącego niszowego systemu operacyjnego? używasz chamskich określeń, moim zdaniem jesteś zakompleksioną biedną osobą, kóra ma za dużo wolnego czasu i lubisz swoją gorycz wylewać na wszystko dookoła. Po co to robisz?
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: Trurl »

Corvin pisze:to czemu się odzywasz na forum bez znaczenia i forum temat dotyczące nic nie znaczącej dystrybucji nic nie znaczącego niszowego systemu operacyjnego?
Bo mi to sprawia przyjemność.
Corvin pisze: używasz chamskich określeń, moim zdaniem jesteś zakompleksioną biedną osobą, kóra ma za dużo wolnego czasu i lubisz swoją gorycz wylewać na wszystko dookoła.
Co do kompleksów to trafiłeś jak kulą w płot, jestem ostatnią osobą, którą można by o nie podejrzewać. Jestem tak pewny siebie, że aż niepoprawnie cyniczny (co może potwierdzić niejaki Dozzie, na którego się powołujesz). Co do biedy to też pudło - ja raczej dość dobrze zarabiam (programiści mają sporo powyżej średniej krajowej).
Corvin pisze: Po co to robisz?
Już Ci mówiłem: bo mi to sprawia przyjemność.

Wyjaśnij mi proszę kwestię tego błogosławieństwa od PV. Szalenie jestem ciekaw co ono daje.
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: Corvin »

Trurl pisze:
Corvin pisze:to czemu się odzywasz na forum bez znaczenia i forum temat dotyczące nic nie znaczącej dystrybucji nic nie znaczącego niszowego systemu operacyjnego?
Bo mi to sprawia przyjemność.

No ale wiesz, przyjemności są różne niektórzy lubią się nachlać i leżeć pod stołem, czy to czasami nie jest podobna wyszukana rozrywka?
Corvin pisze: używasz chamskich określeń, moim zdaniem jesteś zakompleksioną biedną osobą, kóra ma za dużo wolnego czasu i lubisz swoją gorycz wylewać na wszystko dookoła.
Trurl pisze: Co do kompleksów to trafiłeś jak kulą w płot, jestem ostatnią osobą, którą można by o nie podejrzewać. Jestem tak pewny siebie, że aż niepoprawnie cyniczny (co może potwierdzić niejaki Dozzie, na którego się powołujesz). Co do biedy to też pudło - ja raczej dość dobrze zarabiam (programiści mają sporo powyżej średniej krajowej).
Ok ja tez pracuję w IT to wiem jak się zarabia. Ale mi chodziło o inną biedę, intelektualną, emocjonalną i podobną. Bieda ma różne wymiary.

Trurl pisze: Wyjaśnij mi proszę kwestię tego błogosławieństwa od PV. Szalenie jestem ciekaw co ono daje.
Wyraża to mój szacunek dla jego osoby i jego do nas do całej społeczności jakakolwiek ona jest. Coś zostało zrobione może mogło by to być jeszcze wyzszych lotów ale coś zrobilismy, a Ty coś zrobiłeś? Coś czym możesz się naprawdę pochwalić?
Ostatnio zmieniony 2009-06-15, 09:45 przez Corvin, łącznie zmieniany 2 razy.
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
Awatar użytkownika
Zielony
Użytkownik
Posty: 535
Rejestracja: 2005-03-17, 18:22
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: Zielony »

Ło, ło, jaka imprezka się zrobiła. Polej mi ktoś.
Żyję - nie każdemu się zdarza - a we krwi mam chlorofil.
[url=http://scxd.info/][img]http://scxd.info/pub/scxdbar/scxd-bar.png[/img][/url]
[b]Registered User #448882[/b]
[img]http://scxd.info/say/img.php[/img]
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: largo3 »

Ło, ło, jaka imprezka się zrobiła. Polej mi ktoś.
Dowodzik poproszę. :hyhy:
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Mamy już 5 lat!

Post autor: KLAPEK »

Trurl niejako zmusił mnie do udzielenia odpowiedzi ;)


Najpierw merytorycznie:

Slacka zainstalowałem za czasów wersji 7.x jak dobrze pamietam, gdy totalnie zdenerwował mnie najpierw RH (zwiechy w konsoli), później Mdk (wszędzie zwiechy;)

Nie powiem nie było łatwo - nic z automatu nie działało - duuużo szukania, ale za to jaka była to satysfakcja jak sam rozwiązałem problem... (z pomocą forum, google, etc)

Pomiędzy S 8.x i 9.x miałem krótki romans z FBSD (jakoś mi nie przypadło do gustu, choć bardzo podobne do S) i nieco dłuższy z BeOS (ale to już była totalna nisza i mało aktualnych programów...).

Ale już od wersji 9.1 nieprzerwanie mam Slacka (cały czas zresztą tego samego - z lenistwa nie chce mi się nic robić - po co jak działa ;p)

Na to forum trafiłem dzięki Sajmonowi z forum LinuxWeb (MSZ forum z najlepszą atmosferą i najfajniejszymi ludźmi jakich spotkałem na necie), którego niestety już nie ma ;/.

Zresztą i Sajmon ma spory udział w tym że siedzi u mnie Slack - tak długo mnie namawiał, zachwalał - że w końcu musiałem porzucić RH/MDK/QNX/FBSD/BeOS i zainstalować S :)

Co do naszego forum - w 95% problemów znalazłem właśnie tu rozwiązanie.
Jak tu nie dało rady zawsze jeszcze na ircu siedział Dozzie ;)

Myślę że na desktopie to Slack z sentymentu już zawsze u mnie będzie - jak w końcu przemogę się by zainstalować najnowszą wersję.
Na obecnym lapcoku też jest Slack, ale na nowym na 90% będzie to jakieś *buntu bu wszystko z palca działało - nie te lata, nie chce mi się już dniami siedzieć nad rozwiązaniem problemu, który w *buntu po prostu działa.
Ostatnio po raz pierwszy właśnie widziałem wersję 9.04 live w akcji i byłem miło zaskoczony - na kompie w pracy bez żadnej konfiguracji ruszył skaner, kolorowa drukarka laserowa, drukarka sieciowa, ogólnie cała sieć, grafika, muzyka...


Mniej merytorycznie:

@Trurl
Mikołaj co się tak ekscytujesz - to tylko literki na ekranie ;)
Poza tym jak dobrze pamiętam byłeś aktywnym użytkownikiem Slacka, modem na LW, miałeś stronkę z o Slacku etc...
Zatem za bardzo nie wiem skąd tak nagle i tak ostro atakujesz S i jego użytkowników?

Wiesz... jak na to spojrzeć to ja też jestem zdrowo porąbany pisząc posta z niszowej przeglądarki na niszowej dystrybucji niszowego systemu operacyjnego :)
SeaMonkey@Slackware@GNU/Linux = 0,1%@2%?@04% i... jakoś nie czuję się z tym gorzej ;)

Więcej luzu :)

Wiesz i ja naprawdę jestem ciekawy co się takiego stało, że ... piszesz tak a nie inaczej???
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
ODPOWIEDZ