Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Informacje i dyskusje na najświeższe tematy z branży IT

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

ODPOWIEDZ
kemro
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2004-06-16, 12:44

Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: kemro »

Witam !

http://newsroom.chip.pl/news_123878.html?b

Kod: Zaznacz cały

W przeciwieństwie do wersji LiveDVD, uruchamianej bezpośrednio z płyty DVD bez modyfikowania zawartości dysku twardego, udostępniona edycja umożliwia instalację oprogramowania i jego eksploatację [b] bez ograniczeń czasowych. [/b] 
Czyli na czym bedzie polegac jego darmowosc.. w sensie.. jakie bedzie mial ograniczenia w stosunku, do wersji zakupionej z licencja.. ?
Awatar użytkownika
slawiog
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2005-01-29, 04:06
Lokalizacja: Ziemia

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: slawiog »

Zapewne niczym szczególnym, poza tym, że niedługo wydadzą nowszą wersję. Oprócz tego nie dostaniesz pięknego opakowania :wink: , instrukcji obsługi i zbioru krążków. Ach, no i pewnie pomoc techniczna też odpada
Awatar użytkownika
pwe25
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 2004-12-25, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: pwe25 »

i troche prm'ów ale te mozna dociagnac z netu
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: Sad Mephisto »

No tak.. SuSe w podstawowej wersji (nie pro) jest AFAIK rozpowszechniane bez... kompilatora.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
dame
Moderator w st. spocz.
Posty: 985
Rejestracja: 2004-09-25, 17:37
Lokalizacja: wawa

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: dame »

powaznie???? :rotfl: :rotfl: :rotfl:
aktualnie windows xp
kemro
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2004-06-16, 12:44

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: kemro »

Sad Mephisto pisze:No tak.. SuSe w podstawowej wersji (nie pro) jest AFAIK rozpowszechniane bez... kompilatora.
Ale to jest ta niby Pro darmowa..

Kurde no.. nie moge uwierzyc tak troche...

- niedlugo wydadza nowa wersje - jak zawsze... co za roznica.. oprogramowanie nowsze sobie posciagam, nie ? :)
- nie dostaniesz pieknego opakowania, instrukcji... jak chyba wszystko co za free sciagam z internetu..
- pomoc techniczna... to akurat chyba normalne przy darmowych produtkach :)


Czyli... cyzby to byla prawda, ze bedzie to "normalna", jak wiekszosc rozprowadzanych dystrybucji (tak jak np. taki slackware... spelnia wszystkie powyzsze punkty rowniez.. :) )

Czy to naprawde mozliwe, zeby.. praktycznie nie tracilo sie nic, biorac pod uwage, ze to jest on darmowy ?
Awatar użytkownika
pwe25
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: 2004-12-25, 21:36
Lokalizacja: Warszawa

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: pwe25 »

tak jest darmowy, ale to taka full opcja nie jest, troche wybrakowana ale darmocha :wink:
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: sayetan »

moze trzeba bedzie cracka sciagnac albo cd-key ale co to za problem...
Awatar użytkownika
slawiog
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: 2005-01-29, 04:06
Lokalizacja: Ziemia

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: slawiog »

sayetan pisze:moze trzeba bedzie cracka sciagnac albo cd-key ale co to za problem...
:D taa. Jeszcze jeden krok i mamy Windows;) (tak nawiasem mówiąc, ten SuSe niebezpiecznie zbliza się do Windy, ale w sumie to nawet fajne distro => mój znajomy, zupełny laik zainstalował sobie za namową swojego admina i bardzo sobie chwali)

Raczej nie będą jednak potrzebne żadne kombinacje = wersja nazywa się PRO EVAL, ale jest to zwykła wersja PRO (razem z pakietami do developementu!) tyle, że bez obsługi technicznej, rachunku, papierków, ładnego opakowania, książki i krążka(ów) DVD. Chyba zassam i wypalę. Ładne toto, ale pewnie powolne. No cóż, przetestwać można, w końcu za darmo.
log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: log_out »

Eeetam, toż to niemieckie wkońcu i do tego płatne :twisted: taki winlinux, wole jednak slackware ;) swoją drogą suse był moim 1 linuxem...aaahh... nie udało mi się go wtedy zainstalować :lol: chyba za młody byłem jeszcze :P
Awatar użytkownika
PaST
Użytkownik
Posty: 521
Rejestracja: 2004-09-09, 20:19
Lokalizacja: Siedlce

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: PaST »

keke, odrazu skojarzyły mi się "Młode wilki"
niemiecka technologia...
:wink:

co do tematu - niedawno zainstalowałem sobie nawet SuSE 9.1 jakaś chyba home edition, okrojona ostro, aczkolwiek jak go odpaliłem, to się z jednej strony zdziwiłem a z drugiej rozczarowałem...

Nie ma co konfigurować poprostu ;)
"Lepiej być ambitnym, a nie tylko tak sądzić" @ NumerRaz
kemro
Użytkownik
Posty: 114
Rejestracja: 2004-06-16, 12:44

Re: Suse 9.2 Pro do darmowego pobrania... ?

Post autor: kemro »

slawiog pisze:Raczej nie będą jednak potrzebne żadne kombinacje = wersja nazywa się PRO EVAL, ale jest to zwykła wersja PRO (razem z pakietami do developementu!) tyle, że bez obsługi technicznej, rachunku, papierków, ładnego opakowania, książki i krążka(ów) DVD.

Czyli ze wszystkim (i bez niczego) co dostepne w takich normalnych dzisiejszych, darmowych dystrybucjach..

Taki slack, debian, pld.. obojetnie co... bez obsługi technicznej, rachunku, papierków, ładnego opakowania, książki i krążka(ów) DVD.. bo to po prostu normalne dla darmowych dystrybucji, ktore sie samemu sciaga z neta...
ODPOWIEDZ