Kompilowanie - Czy to ma jakieś znaczenie w jakim katalogu?

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

addos
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2007-09-17, 13:50

Kompilowanie - Czy to ma jakieś znaczenie w jakim katalogu?

Post autor: addos »

Czasami, gdy chcę coś skompilować i źródła umieszczę w $HOME/ABC to potrafi się wysypać z błędami. Jeżeli jednak źródła umieszczę w /usr/src/ABC to jest OK.

Czy to rzeczywiście ma znaczenie gdzie się umieści źródła? Czy może wynika to z zupełnie czegoś innego i czasami przypadkiem spełniam jakieś warunki?

Przykładem może być np. sterownik do mojej karty sieciowej. Nie da się go skompilować w $HOME/LAN. Dopiero w /usr/src/LAN kończy się powodzeniem.

Nie ma znaczenia czy jako user, czy jako root. Efekt jest ten sam.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Kompilowanie - Czy to ma jakieś znaczenie w jakim katalogu?

Post autor: mina86 »

Po pierwsze, system plików może być zamontowany z opcją noexec i wówczas kompilacja może się nie powieść (np. jeżeli w trakcie kompilacji tworzony jest jakiś program, który ma za zadanie coś wygenerować).

A poza takim przypadkiem (czy innymi podobnymi różnicami w opcjach montowania) trudno mi wymyśleć jakikolwiek inny powód dla, którego coś mogłoby się nie kompilować -- ale wiadomo, wszystko można skopać.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
addos
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2007-09-17, 13:50

Re: Kompilowanie - Czy to ma jakieś znaczenie w jakim katalogu?

Post autor: addos »

Racja. Nie pomyślałem o tym. No... w sumie to nie jestem jeszcze na tyle doświadczony, ale cały czas się uczę :)

Dzięki za sugestię ;-)
ODPOWIEDZ