File Managery - ktory najlepszy?

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

bocian
Użytkownik
Posty: 678
Rejestracja: 2005-06-15, 10:15

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: bocian »

Jedna rzecz mnie zastanawia. Jakiś graficzny menedżer -- owszem, swoją drogą. Ale jak już konsola, to po co MC?
Awatar użytkownika
dame
Moderator w st. spocz.
Posty: 985
Rejestracja: 2004-09-25, 17:37
Lokalizacja: wawa

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: dame »

jest czasami wygodniejszy.. zwłaszcza jeśli chcesz np skopiować kilka luźnych plików do jednej lokacji, wtedy tylko zaznaczasz insertem lub maską i bez problemu kopiujesz.. imho jest to znacznie szybsze, niż kopiowanie każdego pliku z osobna, zwłaszcza w przypadku kiedy twoje pliki mają jakieś udziwnione nazwy..

pozatym MC pozwala się trochę rozleniwić, np kiedy chce włączyć film to nie muszę pisać $ mplayer 'nazwa filmu', wystarczy ze najade 'kursorem' na dany tytul i nacisne enter ;) niby obie metody są baaardzo szybkie, ale czasami czlowiekowi pisac sie nie chce ;)
aktualnie windows xp
Awatar użytkownika
dozzie
Użytkownik
Posty: 855
Rejestracja: 2004-06-01, 13:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: dozzie »

dame pisze:jest czasami wygodniejszy.. zwłaszcza jeśli chcesz np skopiować kilka luźnych plików do jednej lokacji, wtedy tylko zaznaczasz insertem lub maską i bez problemu kopiujesz..
Ekhm. A maska to w samej powłoce nie występuje? Tylko duże ilości naprawdę luźno powiązanych plików są dobrym argumentem na używanie mc (i tylko w takich przypadkach mc używam).
dame pisze:imho jest to znacznie szybsze, niż kopiowanie każdego pliku z osobna, zwłaszcza w przypadku kiedy twoje pliki mają jakieś udziwnione nazwy..
A kto ci każe kopiować w konsoli po jednym?
dame pisze:pozatym MC pozwala się trochę rozleniwić, np kiedy chce włączyć film to nie muszę pisać $ mplayer 'nazwa filmu', wystarczy ze najade 'kursorem' na dany tytul i nacisne enter ;) niby obie metody są baaardzo szybkie, ale czasami czlowiekowi pisac sie nie chce ;)
A czasami człowiekowi się nie chce mozolnie najeżdżać na linijkę z plikiem.

:%s/$/;)/
-zsh
#!/bin/bash
#!/usr/bin/perl -w
tadziu
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 2004-05-23, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: tadziu »

bocian pisze:Ale jak już konsola, to po co MC
Szybszy dostęp do edytora, który działa również na zdalnych połączeniach (np. przy FTP), trochę łatwiejsze IMHO kopiowanie przez SCP niż konsolowym scp (nie muszę za każdym razem zdalnej ścieżki podawać). No i przyzwyczajenie
Linux registered user #325402
Awatar użytkownika
dame
Moderator w st. spocz.
Posty: 985
Rejestracja: 2004-09-25, 17:37
Lokalizacja: wawa

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: dame »

tadziu pisze:Szybszy dostęp do edytora
hmmm.... ;) chyba jednak szybciej jest napisać vim i dopełnić nazwę pliku ;)
dozzie pisze:A maska to w samej powłoce nie występuje?
hehe :P występuje występuje, ale zgodzę się z tadziu, że to głównie przyzwyczajenia ;) a pozatym w MC widać progress :P

generalnie ja mam patent taki, że odpalam sesję screena na pierwszym trzymam ekg, na drugim irssi, na trzecim MC a na następnych mam gołe powłoki.. działa bardzo miło :]
aktualnie windows xp
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: Rush »

Mowiac o szybkim kopiowaniu czegos raczej nei mialem na mysli jednego pliku bo to wiadomo, ze szybciej jest komenda. Ale powiedzmy mam katalog, w ktorym sa inne katalogi i pliki, i wybieram se kilka i przerzucam. Komenda na pewno nie byloby szybciej. W menadzerze plikow mam wglad na wiele rzeczy naraz i to jest wielka zaleta.
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: Rush »

dame pisze: hmmm.... ;) chyba jednak szybciej jest napisać vim i dopełnić nazwę pliku ;)
Czy nie miales przypadkiem na mysli emacsa? :p :p
Awatar użytkownika
dozzie
Użytkownik
Posty: 855
Rejestracja: 2004-06-01, 13:15
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: dozzie »

Emacs makes any computer slow, tudzież Eighty megabytes and constantly swapping.
-zsh
#!/bin/bash
#!/usr/bin/perl -w
Awatar użytkownika
dame
Moderator w st. spocz.
Posty: 985
Rejestracja: 2004-09-25, 17:37
Lokalizacja: wawa

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: dame »

hehe, proponuje dyskusję o wyższości vim'a nad emacs'em zacząć w innym wątku :D :P
aktualnie windows xp
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: BeteNoire »

Rush, przekompiluj sobie zoptymalizowane liby kde, na których opiera się Krusader, jak również samego Krusadera. Wyłącz pokazywanie zbędnych właściwości plików/katalogów (ja mam tylko rozmiar i nazwę). Acha, no i jeśli używasz KDE to powyłączaj wszelkie upiększenia.
Po tym wszystkim powinieneś odczuć spore przyspieszenie ;)
Aczkolwiek, wg mnie, nic nigdy nie będzie tak szybkie jak MC :D
log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: log_out »

Kopiowanie na konsoli ma sens jedynie kiedy wiemy dokładnie co kopiujemy, z kąd i do kąd, ja np. często musze coś przekopiować i nie pamiętam dokładnej nazwy, gdzie to jest i jeszcze nie jestem pewien gdzie to wrzuce (np. posortowanie nowo ściągniętej muzy itp.), a wtedy to menedżery typu MC są wręcz niezastąpione oferując szybką "wizualizację" danych ;)
Awatar użytkownika
Vicious
Użytkownik
Posty: 366
Rejestracja: 2005-05-03, 18:39

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: Vicious »

log_out pisze:MC są wręcz niezastąpione oferując szybką "wizualizację" danych
Dokładnie. Ręczne kopiowanie nie jest złe,ale przypomina mi czasy dosu. Po to powstały takie narzędzia jak MC,by ułatwić życie i należy z nich korzystać
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: BeteNoire »

Vicious pisze:Ręczne kopiowanie nie jest złe,ale przypomina mi czasy dosu. Po to powstały takie narzędzia jak MC,by ułatwić życie i należy z nich korzystać
Nom. I nikt mi nie wmówi, że szybciej operuje na danych z czystej konsoli niż z dobrze skonfigurowanego MC z ustawionymi skrótami i zakładkami ;)
przemek999
Pomocnik
Posty: 1157
Rejestracja: 2005-03-04, 18:27

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: przemek999 »

BeteNoire tylko komu się chce tego MC konfigurować :D Wole sobie skrypt w bash'u napisać albo zrobić alias...
Pozdrawiam Przemek.
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: File Managery - ktory najlepszy?

Post autor: BeteNoire »

przemek999 pisze:BeteNoire tylko komu się chce tego MC konfigurować
Naprzykład mi (się chce).
To co, może mały "flame'ik"? :D
Piszesz skrypty w bashu, które trzema kliknięciami przeniosą Cię do zadanej lokalizacji, następnymi trzema utworzą katalog, potem z drugiego panelu przeniosą do tego katalogu 10 plików następnymi paroma kliknięciami, wizualizując Ci to wszystko jednocześnie? ;)

Z takim podejściem "wracania do korzeni" przeniesionym na inne sfery życia wrócilibyśmy do trybu życia zbieracko-koczowniczego :lol:
ODPOWIEDZ