screem - edytor HTML

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
VoyciecH
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 2007-03-14, 15:20
Lokalizacja: Nysa (Śląski Rzym)
Kontakt:

screem - edytor HTML

Post autor: VoyciecH »

Witam,
do tworzenia stron WWW używam Bluefish, ale czasami zachowuje się dziwnie i szukam jakiegoś zamiennika. Ostatnio znalazłem edytor screem. Co sądzicie o nim? A może ma ktoś paczkę dla Slackware? Ja próbowałem skompilować go ze źródeł, ale po wywołaniu

Kod: Zaznacz cały

$ ./configure
wywala mi błędy:

Kod: Zaznacz cały

checking for SCREEM... configure: error: Package requirements (                gtk+-2.0 >= 2.6.0                                                glib-2.0 >= 2.6.0                                               libgnome-2.0 >= 2.2.0          libgnomeui-2.0 >= 2.6.0                                  libxml-2.0 >= 2.4.3    libglade-2.0 >= 2.3.0                                            gconf-2.0 >= 2.2.0                                              gnome-vfs-2.0 >= 2.8.3         gdk-pixbuf-2.0 >= 2.2.0                                          gthread-2.0 >= 2.2.0                                            libgtkhtml-2.0 >= 2.2.0        gmodule-2.0 >= 2.2.0                                             libgnomeprint-2.2 >= 2.2.0                                      libgnomeprintui-2.2 >= 2.2.0   gtksourceview-1.0 >= 1.1.90                                      libstartup-notification-1.0                                                                    libgnome-menu >= 2.9.2           ) were not met:

No package 'libgnome-2.0' found
No package 'libgnomeui-2.0' found
No package 'gconf-2.0' found
No package 'gnome-vfs-2.0' found
No package 'libgtkhtml-2.0' found
No package 'libgnomeprint-2.2' found
No package 'libgnomeprintui-2.2' found
No package 'gtksourceview-1.0' found
No package 'libgnome-menu' found
Wiem, że brakuje mi jakiś paczek (pewnie gnome), ale nie wiem, jak to doinstalować.

Acha, mam standardowo zainstalowany Slackware Linux 13.1 :-)

Pozdrawiam i proszę o pomoc,
Voyciech.
"To, co dla jednego jest chlebem powszednim, dla innych może być olśniewającym objawieniem." (autor mi nieznany)
Inni wiedzą o Tobie więcej niż Ci się wydaje, ale mniej niż im się wydaje.
----------------
Moja stronka: http://linux.media-soft.pl/
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: screem - edytor HTML

Post autor: dienet »

Wiem, że brakuje mi jakiś paczek (pewnie gnome), ale nie wiem, jak to doinstalować.
Jeśli są paczki to installpkg, a jeśli są tylko źródła to tak jak się instaluje źródła.
BTW daruj sobie, gdy edytor jest bardzo zależny od jakiegoś środowiska, szczególnie KDE lub GNOME i wymaga 100 paczek które na nic Ci się przydadzą, jak tylko po to żeby edytor działał.
Widział ktoś program zależny od FLUXBOX?
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
VoyciecH
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 2007-03-14, 15:20
Lokalizacja: Nysa (Śląski Rzym)
Kontakt:

Re: screem - edytor HTML

Post autor: VoyciecH »

Właśnie problem w tym, że nie ma paczek :-( . Tylko źródła na stronie producenta, ale screeny wyglądają obiecująco. A może używasz jakiegoś innego edytora HTML, który poleciłbyś?
"To, co dla jednego jest chlebem powszednim, dla innych może być olśniewającym objawieniem." (autor mi nieznany)
Inni wiedzą o Tobie więcej niż Ci się wydaje, ale mniej niż im się wydaje.
----------------
Moja stronka: http://linux.media-soft.pl/
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: screem - edytor HTML

Post autor: dienet »

Tylko źródła na stronie producenta
No to je instaluj, 30 min i będzie po sprawie (zrób oczywiście paczki z nich !).
Ktoś kiedyś też chyba robił jakiś projekt wiążący Slackware z Gnome, ale nie pamiętam jak się nazywał.
A może używasz jakiegoś innego edytora HTML, który poleciłbyś?
No wiadomo, ja powiem i zacznie się flame. Ja tam bym na Twoim miejscu używał GVim'a ;)

Jeśli zacznie się flame to będę usuwał posty !
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
topdolar
Użytkownik
Posty: 389
Rejestracja: 2006-10-05, 18:35

Re: screem - edytor HTML

Post autor: topdolar »

Kiedyś używałem poczciwej Quanty Plus, nie wiem czy w KDE4 ona jeszcze jest(od dłuższego czasu nie mam styczności z X'ami).
Awatar użytkownika
blastboy1008
Użytkownik
Posty: 155
Rejestracja: 2006-12-09, 21:04
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: screem - edytor HTML

Post autor: blastboy1008 »

topdolar, jest port na QT4, funkcjonalny. Ale jest cholerycznie zależny od KDE4. Jak się nie używa KDE4 to nie ma co instalować, a szkoda bo to świetny edytor.
Madness is the gift, that has been given to me.
Awatar użytkownika
VoyciecH
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: 2007-03-14, 15:20
Lokalizacja: Nysa (Śląski Rzym)
Kontakt:

Re: screem - edytor HTML

Post autor: VoyciecH »

dienet pisze: No to je instaluj, 30 min i będzie po sprawie (zrób oczywiście paczki z nich !).
ok, spróbuję uruchomić ten program i jak mi się to uda to podzielę się wrażeniami ;-) , ale wątpię, że wystarczy mi 30 minut :mrgreen:
"To, co dla jednego jest chlebem powszednim, dla innych może być olśniewającym objawieniem." (autor mi nieznany)
Inni wiedzą o Tobie więcej niż Ci się wydaje, ale mniej niż im się wydaje.
----------------
Moja stronka: http://linux.media-soft.pl/
ODPOWIEDZ