Rejestrator domen

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
mysio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-05, 19:12
Kontakt:

Re: Rejestrator domen

Post autor: mysio »

panther
To forum nie jest po to aby takie rzeczy wypisywać jeśli nie masz nic do powiedzenia to nie marnuj miejsca na dysku bo nie sądzę że twoja wypowiedź "marna pisanina "się komu przyda.
Ostatnio zmieniony 2011-12-15, 12:52 przez mysio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ydoom
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 2009-08-27, 14:24

Re: Rejestrator domen

Post autor: ydoom »

mysio pisze:zamknij r...j.I nie marnuj miejsca na dysku
A może trochę kultury? Panther ma rację, nie ruszaj nic poważniejszego bo narobisz szkód sobie i innym.
Awatar użytkownika
mysio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-05, 19:12
Kontakt:

Re: Rejestrator domen

Post autor: mysio »

No ok masz racje że przesadziłem ale jeśli prosi się o pomoc i zadaje pytanie to można by na nie jakos normalnie odpowiadać.

Poza tym NIe ma głupich pytań są tylko głupie odpowiedzi.


Nic złego w tym że pytam a niue wiem czy zasługuję na takie dość twarde i niemiłe stwierdzenia jako odpowiedzi" o ile można było to nazwać odpowiedzią".
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: Rejestrator domen

Post autor: dienet »

bo nie mogę znaleźć dobrego opisu jak postawić serwer DNS.
Widoczne źle szukasz lub nie wiesz czego szukać (nie masz wiedzy). Ja bym radził przeczytać wszytko co znajdziesz na google nt programu "bind" - to będzie dobry wstęp. Już nie mówię o RFC dla całego DNS'a.
ale jeśli prosi się o pomoc i zadaje pytanie to można by na nie jakos normalnie odpowiadać.
Jeśli się zadaje pytania i dalej się błądzi wtedy nie ma sensu zadawać pytań. Więc przestań zadawać pytania (lub nie) i zacznij samodzielnie myśleć i czytać min. 2h dziennie i przestań instalować panele WWW, bo Cie te wodotryski ogłupiają ;)
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
mysio
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 2011-11-05, 19:12
Kontakt:

Re: Rejestrator domen

Post autor: mysio »

Dienet
Czyli mówisz że to nie ma sensu używanie czegoś takiego"paneli" ?

No tak ale to nie jest tak do końca na jednym serwerze instaluję sobie taki panel i staram się go poznać przyglądam się co w nim się znajduje a potem staram się wszystko ręcznie robić patrzę w konfigi itp. Myślę że to dobry sposób na poznawanie tego środowiska.
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: Rejestrator domen

Post autor: dienet »

Czyli mówisz że to nie ma sensu używanie czegoś takiego"paneli" ?
Jest sens.
No tak ale to nie jest tak do końca na jednym serwerze instaluję sobie taki panel i staram się go poznać przyglądam się co w nim się znajduje a potem staram się wszystko ręcznie robić patrzę w konfigi itp. Myślę że to dobry sposób na poznawanie tego środowiska.
To tak jak by uczyć się mechanizmów programowania z binarek. Od tego masz dokumentacje a nie panele www.
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
michas100
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 2009-06-23, 07:56
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Rejestrator domen

Post autor: michas100 »

Hej Mysio, opowiem Ci jak ja bym do tego podszedł, najpierw struktura (drzewiasta) DNS zaczyna się od . root DNS (jest ich chyba 7 od a...) i się dalej rozgałęzia skrótowo trafia sobie na *.pl. (NASK sobie to trzyma) tu możesz wykupić domeny z (np. pl lecz nie tylko). Jak poznasz strukturę potem poznaj poszczególne rekordy DNS (SOA NS A MX CNAME PTR itd) dowiedz się jak demon named trzyma pliki stref i widoki ( podpowiem, że rozwiązania panelowe np. PowerDNS o których piszesz lubią dane trzymać w bazach np. SQLowych...) Pozdrawiam.
slackware student :-)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
tymonek
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 2011-12-30, 21:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Rejestrator domen

Post autor: tymonek »

mysio pomysł ma niezly, co niektorzy po nim "jezdza" a za chwile beda u niego domeny kupowac ;d
Świat: olbrzymia myśl, która przyjęła kształt. mieszadło bębna
Awatar użytkownika
dienet
Moderator
Posty: 2105
Rejestracja: 2007-07-24, 18:58
Lokalizacja: Racibórz/Rybnik

Re: Rejestrator domen

Post autor: dienet »

tymonek, ja mu tego życzę z całego serca i niech ma jakość bardzo dobrą i niskie ceny - to ma sukces murowany ;)
Pozdr0
dienet
[img]http://i164.photobucket.com/albums/u19/slawek15/kotekeo0lq3.jpg[/img]
Awatar użytkownika
ondreyos
Użytkownik
Posty: 331
Rejestracja: 2007-11-01, 17:31
Lokalizacja: Poznań

Re: Rejestrator domen

Post autor: ondreyos »

dienet: "niech ma jakoś bardzo dobrą" (dienet: dzięki - przypomniały mi się płyty cd z empiku).

Pewnie wyszło Ci to przez przypadek, ale jest bardzo adekwatne ;) Wiadomo, że żeby coś umieć, trzeba zdobyć doświadczenie, zadawać dużo pytań itp. Ale sądząc po pytaniach zadawanych przez autora wątku, on nie ma póki co o niczym pojęcia. Życzę mu najlepiej, ale moim zdaniem to jeszcze kwestia grubych miesięcy, jak nie lat, zanim będzie w stanie zająć się profesjonalnie tematami, o których pisze. I mam nadzieje, że jak zdecyduje się na świadczenie usług, ich poziom będzie odpowiedni. Bo w tej chwili mi to przypomina sytuację, jakby jakiś niedoszły mechanik pytał na forum, czy zmieniając olej musi też wymienić filtr. Pyta, bo chce otworzyć warsztat. Współczuję jego klientom ;)
ODPOWIEDZ