Mail od "Allegro"

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
michas100
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 2009-06-23, 07:56
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Mail od "Allegro"

Post autor: michas100 »

Witam serdecznie niedawno tj. 18.06.2014 otrzymałem na maila informacje że moje konto zostało zablokowane:
Obrazek
Wiele razy otrzymywałem podobne maile od np. pseudo Microsoftu, pseudo Google i jeszcze wielu innych, jednak domena zawsze było dziwna tj. albo z ruskiego serwera albo *.tk lub np. *@googlenjdygvyahoo.tk .
Jednak teraz domena to *.allegro.pl.
Moje pytanie jest takie czy firma allegro ma tak dziurawe zabezpieczenia że pozwoliła sobie aby ktoś z jej serwera pocztowego wysyłał spam (serwer typu mta open relay)?
Zaczyna to był niebezpieczne... jeśli by tak było...
Lub druga możliwość poprzez formularz zadawania pytania z allegro ktoś preparuje pytanie(które jest odpowiedzią/informacją) i tam przemyca swój nr. konta bankowego i czeka aż ktoś wpłaci kwotę na jego konto...

Pozdrawiam
slackware student :-)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Mail od "Allegro"

Post autor: mina86 »

„From” to tylko nagłówek, w który można podać co się chce. Zobacz wszystkie nagłówki wiadomości i tam możesz prześledzić jaką drogę dana wiadomość przeszła zanim do Ciebie dotarła. Nagłówek, który Cię interesuje to „Received”, acz należy zwrócić uwagę, że pierwszy z nich odpowiada ostatniemu serwerowi, który odebrał wiadomość.

Oczywiście jak każde inne nagłówki, początkowe nagłówki „Received” również mogą być podrobione.

Inną sprawą jest, że jeżeli Allegro ma dobrze skonfigurowane SPF oraz Twój serwer poczty poprawnie te SPF interpretuje, to maile z podrobionym From powinny być odrzucane, czy też oznaczane jako spam.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
michas100
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: 2009-06-23, 07:56
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Mail od "Allegro"

Post autor: michas100 »

Dzięki za odpowiedż jednak nie zawsze chce się patrzeć tak wnikliwie popatrzyłem na domene - wydawała się ok i to mnie przestraszyło. Pozdrawiam
slackware student :-)
ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ