EKG konfguracja

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

barkroli
Użytkownik
Posty: 110
Rejestracja: 2005-02-15, 09:32

EKG konfguracja

Post autor: barkroli »

Czytałem troszkę na ten temat na forum ale nieznalazłem odpowiedzi na moje pytanie :(

Po prawej stronir w EKG jest kreska niebieska a za nią lista kontaktów chodzi mi jakim poleceniem można przesunąć ją trochę bardziej w lewo bo urywa mi imiona osób na liscie, a drugie pytanie zupełnie przy okazij jak zrobić żeby na liscie po prawej stronie wysywietlało wszystkich dostepnych i niedostepnych.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: EKG konfguracja

Post autor: Sad Mephisto »

Kod: Zaznacz cały

help set contacts
help set contacts_options
help set contacts_size
i tak dalej....
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
tirog
Użytkownik
Posty: 46
Rejestracja: 2005-02-16, 15:39

Re: EKG konfguracja

Post autor: tirog »

barkroli pisze:Po prawej stronir w EKG jest kreska niebieska a za nią lista kontaktów chodzi mi jakim poleceniem można przesunąć ją trochę bardziej w lewo bo urywa mi imiona osób na liscie, a drugie pytanie zupełnie przy okazij jak zrobić żeby na liscie po prawej stronie wysywietlało wszystkich dostepnych i niedostepnych.
Edytuj plik /.gg/config:
1. Aby przesunąc listę kontaktów zmieniasz parametr contacts_size na większy.
2. Aby pokazać wszystkich na końcu pliku config dodaj linię contacts_options order=01234.

Pozdrawiam
damian25
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-30, 13:22

Re: EKG konfguracja

Post autor: damian25 »

Tu bylo o uzytkownikach to moze sie podepne..

Czy ekg ma mozliwosc wykrywania ktorzy uzytkownicy maja stan niewidoczny? Da sie skonfigurowac program zeby sprawdzal kto z mojej listy jest niewidoczny?Jak czytalem docs to gdzies chyba tam byla jakas wzmianka.. moze Wy cos mi powiecie.
Awatar użytkownika
kajoj
Użytkownik
Posty: 514
Rejestracja: 2005-04-20, 12:37
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: EKG konfguracja

Post autor: kajoj »

damian25 pisze:Czy ekg ma mozliwosc wykrywania ktorzy uzytkownicy maja stan niewidoczny?
Jest ale działa dla klientów starszych niz 7.

Kod: Zaznacz cały

/help check_conn
[url=http://xt24.eu/sklep/linux/]Koszulki Slackware[/url]
Nie wierz w cuda
- zdaj się na nie.
damian25
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-30, 13:22

Re: EKG konfguracja

Post autor: damian25 »

kajoj pisze:Jest ale działa dla klientów starszych niz 7.
A jak to sie ma do klientów gg pod lin: psi,gaim,kadu?
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: EKG konfguracja

Post autor: Sad Mephisto »

damian25, po pierwsze, psi nie jest klientem GG, tylko Jabbera - tak więc równie dobrze możesz się pytać o to twórców transportu GG. W Kadu kiedyś był (i pewnie jest do tej pory - prawdę powiedziawszy - nie wiem) moduł służący do szpiegowania, który miał też funkcję antyszpiega. Co do Gaima, to szpiegowanie nie działa, bo wiadomości obrazkowe (a na tym polega sztuczka ze szpiegowaniem) nie są obsługiwane.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
damian25
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2006-06-30, 13:22

Re: EKG konfguracja

Post autor: damian25 »

Dobra nie sprecyzowałem ;-) ale chyba Ci ktorzy mieli zrozumiec zrozumieli :)
Gaima w zyciu nie uzywalem to nie wiedzialem.

Dobra to w sumie tyle. Dzieki.
Awatar użytkownika
ulises
Użytkownik
Posty: 314
Rejestracja: 2006-02-10, 20:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: EKG konfguracja

Post autor: ulises »

na kadu działa szpiegowanie, chyba że ma się samemu moduł do szpiegowania, wtedy można szpiegowanie zablokowac :twisted:

z moich doświadczen, szpiegowanie działa jeszcze na gg mniesze od 7 i wp-kontakt czy coś takiego :wink:
naturlanie cały czas mowa o szpiegowaniu opartym na "wysyłaniu obrazka" :wink:
Ostatnio zmieniony 2006-07-07, 13:12 przez ulises, łącznie zmieniany 1 raz.
This is Linux land. In silent nights you can hear the Windows machines rebooting.
GodFather
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-01, 18:15

Re: EKG konfguracja

Post autor: GodFather »

Ja też mam małe pytanko. Jest jedna rzecz, której nie moge zrobić. Otórz gdy zmieniam ustaiwnia tak aby widoczne były opisy to mi je ucina a nie będe przecież tak bardzo rozciągał listy kontaktów bo to głupio wygląda. Wpadłem na pomysł, żeby tą liste umieścic na górze ale nicki są jeden pod drugim a chciałbym, żeby było powiedzmy jedna kolumna po x nicków a obok druga po x nicków a obok trzecia itp. Tak jak w irssi. Czy ktoś wie jak to zrobić?
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: EKG konfguracja

Post autor: Radek_R »

GodFather, problem z opisami w EKG rozwiązałem w ten sposób, że nie stosuję ich na liście kontaktów. To nie ma większego sensu. Jak chce zobaczyć co i jak to w głównym oknie listuję sobie użytkowników za pomocą list. Zresztą czy mnie to tak znowu bardzo interesuje jaki kto ma opis? Jakiekolwiek zmiany ułożenia listy kontaktów są jak dla mnie nienaturalne. Czy się da osiągnąć to co chcesz, to nie wiem, ale posiłkując się tym dochodzę do wniosku, że możesz spróbować użyć w contacts_options opcji wrap. Tylko czy osiągniesz zamierzony cel?
#358274
http://www.prook.net
GodFather
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2007-01-01, 18:15

Re: EKG konfguracja

Post autor: GodFather »

No niestety nie udało się, trudno jakoś będe z tym żył :). Będe sprawdzać opisy poleceniem list.
Awatar użytkownika
Karol
Użytkownik
Posty: 393
Rejestracja: 2005-12-23, 18:16
Lokalizacja: Elbląg

Re: EKG konfguracja

Post autor: Karol »

to ja też mam coś z użytkownikami, w jednym miejscu mam ekg 1.7rc2 a w drugim ekg 20070225 i w tym drugim mam ładnie liste alfabetycznie niezależnie od wielkości liter. jak tą opcje ustawić w 1.7? bo sprawdzałem 'sety' to są identyczne tylko wersja programu jest inna..
who cares?
ocean
Użytkownik
Posty: 165
Rejestracja: 2006-12-12, 16:49

Re: EKG konfguracja

Post autor: ocean »

O co chodzi z tym szpiegowaniem GG? Poprosze pare zdan w skrocie.
Ja mam zainstalowanego tleenx2 - tam tez jest GG. Czy uzywanie tego jest niebezpieczne?
Awatar użytkownika
xil
Moderator
Posty: 862
Rejestracja: 2004-06-20, 22:20
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: EKG konfguracja

Post autor: xil »

ktos, kto jest normalnie niewidoczny powinien byc reprezentowany jako niedostepny dla Ciebie...
myk ze szpiegowaniem jest tego typu, ze udajesz, ze przesylasz obrazek osobie, ktora niby jest 'niedostepna'. ale jak ktos jest niewidoczny to moze otrzymywac obrazki - dostajesz potwierdzenie, ze mozesz wyslac obrazek, stad wiesz, ze ktos jest niewidoczny a nie niedostepny. brak odpowiedzi moze sugerowac prawdziwa niedostepnosc osoby.

bardzo starej wersje gg pokazywaly kto jest niewidoczny na tacy, ale to raczej byla sprawa protokolu, a nie klienta.. teraz tak nie ma.
ODPOWIEDZ