Scheduler

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Scheduler

Post autor: rapid »

Witam!
Kiedys na innym forum byla poruszana sprawa schedulera. Wiele osob wtedy bralo sie za patchowanie jaja i zamiane scheudlera na Staircase. Mowili oni ze jest wiele wydajniej, szybciej etc. Ja jestem ciekaw czy naprawde jest o wiele szybciej i wydajniej ze schedulerem Staircase niz ze standardowym. U mnie chodzi wszystko na standardowym i nie narzekam na szybkosc. Sa moze jakies benchmarki do sprawdzenia tego? Udowodnijcie mi i przekonajcie mnie ze rzeczywiscie warto zainteresowac sie tym schedulerem. Prosze nie pisac ze to "widac na oko" czy cytowac tutaj teksty z innych stron ze ten scheudler jest taki a taki i o wiele lepszy od innych, poniewaz dla mnie to zenada - aby o czyms przekonac trzeba poprzec to przykladem. Wiec moze ktos zabrac glos w tej kwesti i udowodnic mi ze Staircase jest lepszy od standardowego schedulera i ze warto dla niego bawic sie w patchowanie jaja i inne pierdoly?
DanielLinux
Użytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 2004-06-11, 17:24

Re: Scheduler

Post autor: DanielLinux »

Witam.
Sorry ze zadam w ogóle to pytanie, pewnie oczekujesz jakiejś odpowiedzi a ja tym czasem sam zadam troche pewnie banalne dla Was pytanie. Powiedzcie mi co to jest ten scheduler na Staircase ?? Jak podnosi on szybkość i wydajność ??Byłem na stronie Con Kolivasa jednak za dużo z tego nie zrozumiałem. Czy wystarczy nałożyć patcha (patch-2.6.x-ckx.bz2) na kernel?? Czy może jeszcze jakiś inny plik trzeba nałożyć na kernel żeby poczuć wzrost wydajności ??
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Scheduler

Post autor: mina86 »

Jeśli chodzi o benchmarki to nie ma to jak [g]scheduler Staircase benchmark Linux[/g]: : http://kerneltrap.org/node/view/2744 i tam, po krotkim wstepie, opisie, etc, jest sobie benchmark..
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Scheduler

Post autor: rapid »

mina86 pisze:Jeśli chodzi o benchmarki to nie ma to jak [g]scheduler Staircase benchmark Linux[/g]: : http://kerneltrap.org/node/view/2744 i tam, po krotkim wstepie, opisie, etc, jest sobie benchmark..
Akurat juz to czytalem :)
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Scheduler

Post autor: mina86 »

No to czego chcesz więcej, masz tam jasna napisane, że jest on szybszy i już...
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Scheduler

Post autor: rapid »

mina86 pisze:No to czego chcesz więcej, masz tam jasna napisane, że jest on szybszy i już...
lol - nie zainteresuje sie jednak tym... moze w przyszlosci ale nie teraz...
Prosze nie pisac ze to "widac na oko" czy cytowac tutaj teksty z innych stron ze ten scheudler jest taki a taki i o wiele lepszy od innych, poniewaz dla mnie to zenada - aby o czyms przekonac trzeba poprzec to przykladem.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Scheduler

Post autor: mina86 »

rapid pisze: Prosze nie pisac ze to "widac na oko" czy cytowac tutaj teksty z innych stron ze ten scheudler jest taki a taki i o wiele lepszy od innych, poniewaz dla mnie to zenada - aby o czyms przekonac trzeba poprzec to przykladem.
Benchmark Ci nie wystarczy? Nie jest on raczej stwierdzeniem "na oko" tylko konkretnymi testami z konkretnymi wynikami. Wybacz, ale nie nei chce mi się robić samemu benchmarka żeby niecytować tekstów z innych stron. Zresztą po co mam go robić skoro on już jest? I w ogóle co rozumiesz pod pojęciem "przykład"? Jak rozumiem stweirdzenie "użyłem go i zaczął mi szybciej komp działać" Ci nie wystarczy, a skolei benchmark jakoś też Cię nie zadawala.. Sorki, ale w tym momencie "I'm confused".
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik
Posty: 323
Rejestracja: 2004-05-29, 11:21

Re: Scheduler

Post autor: rapid »

Ehhh... no benchmark wystarczy ale nadala podtrzymuje swoje zdanie ze nie bede sie w to na razie bawil.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Scheduler

Post autor: mina86 »

Nikt Cię nie zmusza :)
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
ODPOWIEDZ