Szybkośc...

Te, które nie mieszczą się w powyższych kategoriach, a mają coś wspólnego ze Slackware.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

BeteNoire
Użytkownik

Re: Szybkośc...

Post autor: BeteNoire »

bocian pisze:
BeteNoire pisze:Zazwyczaj po nowej instalacji wszystko jest szybsze.
Nie instalowałem na nowo, tylko robiłem backup, formatowałem partycje i kopiowałem dane z powrotem. O ile ma to jakieś znaczenie. :|
Ma. Takie skopiowane dane ustawiane są w kolejności. Niektórzy twierdzą, że to się nazywa "defragmentacja w linuksie" ;) Ja zauważyłem, że po takiej operacji jest trochę płynniej i szybciej.
bocian pisze:
BeteNoire pisze:Jakich opcji montowania używasz?
defaults.
A czemu nie noatime, który zwiększa wydajność? Dla rfs jest jeszcze notail, chociaż to zwiększa również zużycie dysku i - podobno - fragmentację. Nie stwierdziłem, bo nigdy tego nie używałem, ale naprzykład taki Ubuntu ma tą opcję domyślnie.
bocian
Użytkownik

Post autor: bocian »

log_out pisze:Rozwalają mnie ślepi fanatycy Linuxa co stawiają sobie gołego fluxboxa/windowmakera wyglądem rodem z Amigi i zacieszają się że jest on szybszy od WinXP z full bajerami graficznymi, odzyskiwaniem systemu i innymi śmieciami w tle
:lol:
Proszę, oto pulpit zaślepionego linuksowego fanatyka. :lol: Czemu tam nic nie ma? :lol: A gdzie są ikony, paski, przycisk "Start" i inne duperele? :lol: Bo wszystko mam podpięte pod klawiaturę. :twisted:
Nie jestem fanatykiem, do sprawy podchodzę praktycznie. Używam Linuksa, bo jest szybszy i wygodniejszy. Jeśli chodzi o system na desktop, to Windows pozostaje pod tym względem daleko w tyle (oczywiście pomijając temat gier).
A rozwalają mnie ludzie, co narzekają, jaki ten Linuks jest trudny, niewygodny i powolny, a mimo to go używają.
Z mojej strony to tyle w tym temacie.

@BeteNoire
W wolnej chwili postaram się zrobić parę benczmarków.
log_out
Użytkownik

Post autor: log_out »

Jeśli chodzi o system na desktop, to Windows pozostaje pod tym względem daleko w tyle (oczywiście pomijając temat gier).
No właśnie GRY, które przecież są ważną rzeczą na komputerze, Linuks stanowczo nie nadaje się jeszcze samodzielnie na desktop, zainstalowałem jakiś czas temu Linuksa rodzince mojej kobiety i niestety okazało się to niewypałem, brat nie miał jak grać, na linuksie nie ma FruityLoops, nie ma programu Winamp'alike który by po prostu działał, komunikatory nie są tak "wybajerowane" nie mówiąc już że jak się nie "kliknie i to ma działać" to dla nich za dużo roboty. Sory ale tak włąśnie wygląda praca 99% ludzi na dekstopie, to że ktoś siedzi całe dnie na kosoli i kompiluje/pisze programy to nie znaczy że ma desktopa ;)
Proszę, oto pulpit zaślepionego linuksowego fanatyka. Laughing Czemu tam nic nie ma? Laughing A gdzie są ikony, paski, przycisk "Start" i inne duperele? Laughing Bo wszystko mam podpięte pod klawiaturę. Twisted Evil
Człowiek to nie maszyna, jest coś takiego jak ergonomia, równie dobrze mieszkania mogły by wyglądać tak że był by materac do spania, kuchenka w jednym kącie i kibelek w drugim, ale tak nie jest prawda ? no właśnie człowiek do efektywnej i nie stresującej pracy potrzebuje ładnego otoczenia ;)
Awatar użytkownika
benetnash
Moderator w st. spocz.
Kontakt:

Post autor: benetnash »

bocian pisze: Proszę, oto pulpit zaślepionego linuksowego fanatyka.
ło a gdzie są te wszystkie wesołe apleciki?
http://www.icpnet.pl/~benetnash/moje.png

BeteNoire pisze:Ma. Takie skopiowane dane ustawiane są w kolejności. Niektórzy twierdzą, że to się nazywa "defragmentacja w linuksie" Wink Ja zauważyłem, że po takiej operacji jest trochę płynniej i szybciej.
a afair teoretycznie nie powinno - system powinien tak rozmieszczać dane żeby dostęp do nich był potem jak najszybszy (pnoć po to są te algorytmy tańczących drzew...)
[url=http://www.icpnet.pl/~benetnash/benetnash.asc]GnuPG[/url]
BeteNoire
Użytkownik

Post autor: BeteNoire »

Ale różnie to bywa. Czasem rozmieszcza a czasem nie może, bo naprzykład ma za mało miejsca.
ODPOWIEDZ