PHP vs perl

Problemy dotyczące programowania.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
benetnash
Moderator w st. spocz.
Posty: 1467
Rejestracja: 2004-12-17, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

PHP vs perl

Post autor: benetnash »

Małe pytanie: który język jest wydajniejszy (chodzi mi o bardzo duże portale napisane w tych językach) - perl/CGI czy PHP. Chodzi mi głównie o obciążenie systemu i czas generowania strony.
Pozdrawiam!


Z góry zaznaczam, że nie interesuje mnie, który język bardziej lubicie - takie tematy nie dość, że wylądują od razu w śmieciach to jeszcze dostaniecie ostrzeżenia :twisted:
[url=http://www.icpnet.pl/~benetnash/benetnash.asc]GnuPG[/url]
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: PHP vs perl

Post autor: mina86 »

Jeżeli w Intrnecie nie znajdziesz benchmarków to powinieneś zrobić je sobie sam. Najistotniejsze jest, że jeżeli Perl będzie odpalany jako skrypt CGi to na pewno będzie wolniejszy od mod_php, choć pewnie niekoniecznie wolniejszy (może nawet szybszy) od skryptów PHP odpalanych jako skrypty CGI. Zatem jeżeli zależy Ci na szybkości to w grę wchodzi jedynie mod_perl i mod_php.

Nie wiem również czy Perl umożliwia zachowywanie połączeń z bazą danych pomiędzy różnymi skryptami. Jeżeli nie to zapewne każdorazowe łączenie spowolni trochę skrypt w stosunku do używania persistent connections w PHP.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
Kosma
Użytkownik
Posty: 531
Rejestracja: 2005-04-02, 00:44
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: PHP vs perl

Post autor: Kosma »

Jeśli chcesz naprawdę dużej wydajności, to zainteresuj się FastCGI...
Kot, etatowy opieprzacz z zakresu kart AC'97.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: PHP vs perl

Post autor: mina86 »

Kosma pisze:Jeśli chcesz naprawdę dużej wydajności, to zainteresuj się FastCGI...
Prawdopodobnie FastCGI nadal będzie jednak mniej wydajne niż mod_perl/mod_php.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
benetnash
Moderator w st. spocz.
Posty: 1467
Rejestracja: 2004-12-17, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: PHP vs perl

Post autor: benetnash »

dzięki za porady - mam z kolegami mały problem z wydajnością stronki, którą dostaliśmy pod opiekę i nie wiemy po której stronie są opóźnienia - jak tylko nam góra da dostęp do serwerów to zaczniemy robić benchmarki, na razie przygotowujemy się teoretycznie, a ja z administracji apache mam zerowe doświadczenie.
Dzięki za pomoc
[url=http://www.icpnet.pl/~benetnash/benetnash.asc]GnuPG[/url]
Awatar użytkownika
Corvin
Administrator
Posty: 1143
Rejestracja: 2004-05-21, 15:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PHP vs perl

Post autor: Corvin »

oj oj perl/CGI jest sporo wolniejszy, kup sobie Apache Rozmówki Helionu,a benchmarki do stron mysle ze znajdziesz gotowe w internecie
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz
ODPOWIEDZ