csharp

Problemy dotyczące programowania.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

dwaem
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 2005-08-14, 12:50
Lokalizacja: uni.wroc.pl

csharp

Post autor: dwaem »

Witam
Chciałbym poznać waszą opinię na temat c# i ogólnie całej platformy .net. Do tej pory czytając książki i strony www czuje się jakbym czytał folder reklamowy ms (wszystko jest naj, technologia przyszłości i inne hasło propagandowe z plansz instalacyjnych win98).
Czy istnieje oprócz mono i monodevelop implementacja IDE, które łączyło będzie c#, asp, ado. Przypominający visual studio. Mam na myśli narzędzie WYSIWYG.
Awatar użytkownika
yacooh
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2006-04-25, 09:28
Lokalizacja: wawa

Re: csharp

Post autor: yacooh »

Hmm... moim zdaniem za jakis czas wyprze jave, jezeli chodzi o zastosowania biznesowe. Nie probowalem uruchamias .net'a pod linuxem, ale pod ms chodzi nieporownanie szybciej od javy i w tym upatruje jej "dominacji" na rynku biznesowym.

Z tego co zdazylem zorientowac sie po roznych forach, solidna ksiazka do nauki .net jest "jezyk c# i platforma .net" autorstwa Andrew Troelsena, wydana w Polsce przez MIKOM.
spo
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2004-06-17, 18:56
Lokalizacja: Opole(niedaleko)

Re: csharp

Post autor: spo »

Hej!
C# ma być (jest?) faktycznie lepszą wersją Javy. Szybko zdobywa popularność głównie ze względu na wsparcie Microsoftu, ale są też dostawcy "niezależni" jak Novell i jego Mono. W C# pisze się po prostu fajnie (o ile ktoś lubi składnię C-pochodną) a programy są szybsze od niż te napisane w Javie (kompilacja vs. interpretacja).

I tu zaczyna się problem związany z IDE:
W tej chwili brakuje rozwiązań innych niż M$, które w elegancki sposób łączą wszystko (= tworzenie okienek programu, łączenie z bazami danych, tworzenie aplikacji internetowych) w jednym środowisku.
Z pewnością kiedyś to się zmieni, ale Linux mimo wszystko będzie trochę do tyłu.

Choć z drugiej strony... może pojawi się taki znany z Javy NetBeans albo Eclipse dla C#?
Bądźmy dobrej myśli :)
infern
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: 2006-10-26, 14:38
Lokalizacja: Wrocław

Re: csharp

Post autor: infern »

http://www.icsharpcode.net/OpenSource/SD/

Polecam :!: :!: :!:

co do dzialania pod linuchami to tez sie przymierzam do ruszenia czegos ale brakuje czasu ;-)
Ostatnio zmieniony 2007-07-29, 18:31 przez infern, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Tomek
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: csharp

Post autor: Trurl »

spo pisze: C# ma być (jest?) faktycznie lepszą wersją Javy.
C# nie jest żadną wersją Javy.
spo pisze: a programy (w C# - przyp. Trurla) są szybsze od niż te napisane w Javie (kompilacja vs. interpretacja).
1) W ogólności jest to nieprawda - na Solarisach (SPARC< nie PC) programy w Javie działają szybciej niż programy w C++ (Sun JDK vs. gcc).
2) Java nie jest językiem interpretowanym tylko kompilowanym, nawet jeśli myślisz o (nie jedynej przecież!) sunowskiej implementacji opartej o maszynę wirtualną.
3) Na nie-Solarisach programy w Javie też mogą działać szybciej niż te w C++, zwłaszcza, jeśli operują na dużej ilości danych. Mam tu na myśli prealokację pamięci w sunowskiej JVM
Moja implementacja magisterska (coś związanego z grafami losowymi) w wersji w Javie jest szybsza niż w wersji w C++ (algorytmicznie dokładnie ten sam program, różnica rzędu 10% na korzyść Javy, zarówno w wersji na sun JVM jak i na gcj). Inna sprawa, że w C++ jak się człek uprze to też napisze prealokację pamięci, ale o tym sza! ;-)
spo pisze: W tej chwili brakuje rozwiązań innych niż M$, które w elegancki sposób łączą wszystko (= tworzenie okienek programu, łączenie z bazami danych, tworzenie aplikacji internetowych) w jednym środowisku.
No to co z tego? Zamiast kombinować jak programować w C# pod Linuksem, zainstaluj sobie Windows i po sprawie.
spo pisze: Z pewnością kiedyś to się zmieni,
Skąd ta pewność?
spo pisze: ale Linux mimo wszystko będzie trochę do tyłu.
No i co z tego? A Windows jak na razie jest do tyłu jeśli chodzi o programowanie skryptów powłoki. I co?
Ostatnio zmieniony 2007-07-31, 12:24 przez Trurl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dreamwalker
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 2006-06-30, 08:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: csharp

Post autor: dreamwalker »

pod ms chodzi nieporownanie szybciej od javy
Na prawdę? Korzystałem pod M$ Widnow$ z jednego programy napisanego w CS i chodził tylko troszeczkę szybciej niż podobny program napisany w javie.
2 sprawa - mój znajomy, który tak chwalił CS za prostotę i wygodę (w ogóle gość jest wielkim sympatykiem M$), gdy przyszło co do czego i miał napisać większy projekt (Ray-tracer zdaje się), napisał go w CPP.
(kompilacja vs. interpretacja)
Tak, tyle że kompilacja do bytecodu.
Który jest potem interpretowany.
C# nie jest żadną wersją Javy.
C# to oczywiście język stworzony jako konkurent javy, tak jak na przykład ASP miało być lepsze od PHP
No to co z tego? Zamiast kombinować jak programować w C# pod Linuksem, zainstaluj sobie Windows i po sprawie.
Albo zainstaluj sobie Pythona i QT - chodzi na wszystkim.
ale Linux mimo wszystko będzie trochę do tyłu.
To ty tak myślisz.
Ja nie odczuwam potrzeby korzystania z CS i nie mam tego problemu, ciesząc się że mam system z dużą możliwością ingerencji weń i customizacji ustawień, za darmo i legalnie, z dobrymi zabezpieczeniami i stabilnym oprogramowaniem, a nie ...

Żeby nie było - javy też nie lubię
Jak na razie dla mnie Python i CPP rox
I zanosi się na to że polubię Haskella :)
Ostatnio zmieniony 2007-08-01, 16:53 przez dreamwalker, łącznie zmieniany 2 razy.
[b]Niech Moc będzie z Wami![/b]
dwaem
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 2005-08-14, 12:50
Lokalizacja: uni.wroc.pl

Re: csharp

Post autor: dwaem »

No to co z tego? Zamiast kombinować jak programować w C# pod Linuksem, zainstaluj sobie Windows i po sprawie.
No już coś takiego przerabiałem gdy musiałem napisać program w winapi. Przełączanie się pomiędzy jednym a drugim systemem jest trohę męczące.
Druga sprawa. Ostatnio dostałem kilka ofert pracy z zagranicy i wszystkie dotyczyły (i wymagały) znajomości .net. Dlatego szukam opinie ludzi którzy mają styczność z cs. Czy jest to tylko wybryk (.net) i czy może z powodzeniem zastąpić jave i php (oczywiście w zakresie w jakim stosuje się te języki)
Trurl
Użytkownik
Posty: 159
Rejestracja: 2006-08-02, 22:31
Lokalizacja: LinuxWeb

Re: csharp

Post autor: Trurl »

dwaem pisze:
No to co z tego? Zamiast kombinować jak programować w C# pod Linuksem, zainstaluj sobie Windows i po sprawie.
No już coś takiego przerabiałem gdy musiałem napisać program w winapi. Przełączanie się pomiędzy jednym a drugim systemem jest trohę męczące.
A VMware? Zarówno Linux jak i Windows działają świetnie na VMware.
dwaem pisze: Druga sprawa. Ostatnio dostałem kilka ofert pracy z zagranicy i wszystkie dotyczyły (i wymagały) znajomości .net. Dlatego szukam opinie ludzi którzy mają styczność z cs. Czy jest to tylko wybryk (.net) i czy może z powodzeniem zastąpić jave i php (oczywiście w zakresie w jakim stosuje się te języki)
Ale nad czym Ty się zastanawiasz? Płacą za pisanie w Javie - piszesz w Javie. Płacą za pisanie w .NET - piszesz w .NET. Co Cię obchodzi który język cośtam zastąpi?
ODPOWIEDZ