Programowanie współbieżne, wielowątkowe

Problemy dotyczące programowania.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
myood
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: 2010-07-30, 15:21

Programowanie współbieżne, wielowątkowe

Post autor: myood »

Witam,

mam pewne braki w teorii i praktyce w programowaniu wspolbieznym i chcialbym je nadrobic. Czy mozecie polecic mi jakas ksiazke, ktora by mi pomogla w tym zadaniu? Dobrze, gdyby zawierala przyklady i lepiej gdyby byly w C++, zaczynajac od podstaw i przechodzac w bardziej zaawansowane rzeczy.

Pozdrawiam.

//edit
Widze sporo wyswietlen, a zadnych odpowiedzi, wiec siegne po Klasyke Informatyki, Podstawy programowania wspolbieznego i rozproszonego.
Scientia potentia est
bear
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 2012-02-24, 22:15

Re: Programowanie współbieżne, wielowątkowe

Post autor: bear »

Witam
Wielowątkowo trochę programowałem pod Windows, w Linuxie (unixie) nie znam nawet bibliotek odpowiedzialnych za wątki i synchronizację, ale skoro masz pusto w odpowiedziach, może Cię cokolwiek naprowadzi link http://www.opcode.eu.org/more_advanced/ ... ing/c_cpp/ :-) jest jakiś opis wątków pod Linuxa, przynajmniej zahaczysz o includy i bibliotekę pthread.h Jest opis linii kodu, co i jak z wątkami, stopowanie, synchronizacja... i takie tam

pozdro
Awatar użytkownika
Keishima
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2015-11-05, 21:26

Re: Programowanie współbieżne, wielowątkowe

Post autor: Keishima »

Temat odświeżony, więc nie zakładam nowego. Stanąłem przed podobnym problemem, szukam książki do programowania wielowątkowego, napisanej dość przystępnym językiem. Działam w C++.
ODPOWIEDZ