Programowanie graficzne w trybie tekstowym

Problemy dotyczące programowania.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

grisha
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2010-08-24, 20:28
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: Programowanie graficzne w trybie tekstowym

Post autor: grisha »

Co do oczekiwanej wydajności: tak, ma to być wydajność typowa dla słupka klienckiego, jakieś reklamy nawet nie animowane ale obrazkowe itp., nic szczególnego co do wydajności. Na razie to projekt na pojedynczym SBC, ale w grę może wchodzić kilkase sztuk, wiec przymierzam się do sprzętu który mogę kupić dzisiaj i za rok i do sprzętu nieawodnego.

Raspberry cenowo wydaje się ciekawe, ma wyjscie HDMI, nie wiem jak się to "je" z wyświetlaczami TFT z wyjsciem RGB , LVDS itp, dostępnymi u nas w handlu. Raspberry jest raczej stworzone do podłączenia gotowego monitora ze sklepu, z panelami TFT to chyba gorzej. Ale sprawdzę temat. Cena Rasbberry jest ciekawwa, tym bardziej ze jest on robiony na zakres temperatur przemysłowych.
Pajaczek
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: 2006-08-03, 13:16
Lokalizacja: Winny Gród

Re: Programowanie graficzne w trybie tekstowym

Post autor: Pajaczek »

grisha pisze:Wydaje mi się że raspberry nie ma zlacza na TFT z interface LVDS. Zwykle takie interface maja wyswietlacze TFT.
I tak, i nie... ma MIPI/DSI przynajmniej w teorii, bo na razie nie ma ani driverów ani przetestowanego tego rozwiązania (przez wydawcę) - a żadne z "posiadanych w tej chwili przez fundację (Raspberry) nie działają". (nie wiem na ile to jest aktualne na dziś/jutro być może rozwiązanie zaczyna już działać).

Zawsze możesz użyć hdmi/dvi, a touchscreen podłączyć pod i2c/spi (oczywiście trzeba by użyć interface z odpowiednim scalakiem).
grisha
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2010-08-24, 20:28
Lokalizacja: Luboń
Kontakt:

Re: Programowanie graficzne w trybie tekstowym

Post autor: grisha »

co do przejścia HDMI na LVDS to ten link o tym mówi:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=& ... FNWiOUT-tg
Na youtube są filmiki z rapsberry i qt5 (?) , więc chyba fdmi w nim działa dobrze.
ODPOWIEDZ