funkcje biblioteczne g++ i vc++

Problemy dotyczące programowania.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
tssmoq
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2004-12-14, 19:52
Kontakt:

funkcje biblioteczne g++ i vc++

Post autor: tssmoq »

Witam,
Niedawno zabralem sie za nauke c++ z ksiazki "Symfonia c++" i pojawiaja sie tam funkcje biblioteczne :( . Prosze pomozcie mi ze znalezieniem funkcji bibliotecznych do tych kompilatorów (jak w temacie). Zdaje sobie sprawe z tego, ze visual jest nie na temat :oops: ale niektorzy z Was go uzywaja... Szukalem w googlach lecz niewiele znalazlem. A i w przypadku vc++ prosze nie odsylajcie mnie do msdn bo nie moge sie polapac w tym co tam jest :?
Z gory dzieki za podpowiedzi.
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: funkcje biblioteczne g++ i vc++

Post autor: snaj »

O czym ty piszesz ? Moze i czytalem symfonie dawno temu ale jesli dobrze pamietam tam nie bylo nic specyficznego uzywane (liby) zwykle standardy (nawet chyba conio nie).
O co ci chodzi ??
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
Awatar użytkownika
tssmoq
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2004-12-14, 19:52
Kontakt:

Re: funkcje biblioteczne g++ i vc++

Post autor: tssmoq »

Wlasnie, ze np conio sie pojawia i jeszcze inne chyba z borlanda...

Kod: Zaznacz cały

...
 <conio.h> //dla kbhit
<dos.h> //dla sound, nosound, delay
...
A tak po za tym, to chodzi mi o to, ze jest tam napisane, zeby przeczytac jakie ma sie dostepne funkcje biblioteczne bo mozna znalezc wiele juz gotowych rozwiazan. wiec np jesli szukam biblioteki np. ktora umozliwia wykozystanie protokolu tcp/ip (nie wiem czy taka jest po prostu strzelam) to gdzie mam tego szukac?
joi
Użytkownik
Posty: 151
Rejestracja: 2004-10-12, 20:32
Lokalizacja: raczej nie stąd ;)
Kontakt:

Re: funkcje biblioteczne g++ i vc++

Post autor: joi »

Kod: Zaznacz cały

$ info libc
Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

Re: funkcje biblioteczne g++ i vc++

Post autor: Hannibal »

http://www.linuxpl.org/LPG/ trochę leciwe ale ciągle przydatne
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: funkcje biblioteczne g++ i vc++

Post autor: snaj »

Wiec jednak zle pamietalem :/ W sumie tam w kod nie zagladalem raczej w teorie odnosnie c++ - prosciej niz tam nie mozna znalezc wyjasnionej obiektowosci; bo to wlasciwie nie zadanka tylko popierdulki tam byly; sprobuj z wine odpalis borlanda 3.11 :)
Sa jakies implementacje conio.h pod linuxa - na guglu sprawdz jak to dziala ... zreszta po co ci te bajerki soundy i delaye powywalaj i tyle.
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
Awatar użytkownika
tssmoq
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2004-12-14, 19:52
Kontakt:

Re: funkcje biblioteczne g++ i vc++

Post autor: tssmoq »

Hannibal dzieki za link, choc jeszcze chyba troche czasu uplynie nim to co tam jest wykozystam :)

Snaj Tak tez zrobilem na poczatku, ale nie chcialem tak robic pozniej, gdyby pojawily sie podobne problemy :(, stad bylo moje pytanie... masz racje, ze podawane przyklady mozna rownie dobrze pominac (tzn tylko przeanalizowac bez wklepywania ich).
Po prostu uczyc sie bede na win, a dopiero jak co nieco juz zlapie przesiade sie z pisaniem na Linuxa...

Temat jednak dalej jest otwarty, jesli znacie jakies fajne opisy plikow naglowkowych bedacych w standardzie to podeslijcie linka....
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: funkcje biblioteczne g++ i vc++

Post autor: snaj »

*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
Awatar użytkownika
tssmoq
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: 2004-12-14, 19:52
Kontakt:

Re: funkcje biblioteczne g++ i vc++

Post autor: tssmoq »

Dzieki, wlasnie o cos takiego chodzilo, choc wolal bym po polsku to i tak jest juz z czego kozystac :)
ODPOWIEDZ