html/css

Problemy dotyczące programowania.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

eurynom
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: 2005-06-17, 22:07

html/css

Post autor: eurynom »

Witam

Nie wiem.. szukalem wiele na stronach i nie znalazlem, jak i czy wogole mozna zrobic w ten sposob by pisac w jednej komorce cos, tyle ze nie bedzie sie ona powiekszala w prawa strone jak to ma teraz miejsce i nie chodzi mi tuaj o <br> bynajmniej nie o to, chodzi mi zebym sobie pisal pisal i pisal, nadawal wlasne enter dla ulatwienia a na stronie ma byc tak widoczne jak bym w konkretnym miejscu zawsze sie zawijało, nie uzywajac <br> czy innego tego typu tagu

To bylo do tego zeby sie nie powiekszalo, a jesze mam jedno, chodzi wlasnie jak wspomnialemw czesniej o ladne zawijanie sie wierszy, w konkretnym momencie ma sie poprostu zawinac wiersz na stronie, zeby bylo ladnie widac na stronie, gdy pisze np: w indexie cos to moze byc to koslawo, i rozrywane, ale na stronie musi byc widac ze to jest ladnie zawiniety text , rowniotko i schludnie :) ze sie tak wyraze :)

Ps. Czyli zeby komorka tabeli sie sama nie rozszezela pod wplywem ilosci textu i drugie by wiersz ladnie sie zawijal juz widziany na stronie :)

POZDRAWIAM
nikkou
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 2004-06-11, 17:21

Re: html/css

Post autor: nikkou »

Żeby komórka tabeli się nie zwiększała ustawiasz jej "style->widith".
Żeby text się równo zawijał ustawiasz w tym samym stylu "->text-align: justify".
Jeśli chcesz wcięcie to jeszcze możesz ustawić indenta. Odnajdziesz sam
Przykład:

Kod: Zaznacz cały

<table><tbody>
<tr><td style='width: 50%; text-align: justify'>Długi text</td></tr>
</tbody></table>
Czy o to ci chdoziło?
(obecnie nieaktywny na czas nieokreślony)
eurynom
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: 2005-06-17, 22:07

Re: html/css

Post autor: eurynom »

Witam

niestety nic sie nie radzi.. wpisuje np: w html :

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

zeby sprowokowac zawijanie sie textu ( ale sie nie zawija :( )

co ma zwiazek ze stabilnoscia komorki ( bo sie rozszerza )
to co mam w tej komorce :

Kod: Zaznacz cały

td.txt {                                                                        
text-align: justify;                                                            
width: 87%;                                                                     
text-align: left;                                                               
padding: 20px 40px 30px 40px;                                                   
font-family: verdana,tahoma,helvetica,sans-serif;                               
font-size: 12px;                                                                
font-weight: bold;                                                              
font-style: italic;                                                             
border-left:3px solid silver;                                                   
border-top:2px dashed silver;                                                   
border-bottom:2px dashed silver;                                                
border-right:1px solid black;                                                   
background-color: #201000; }
Co do paddingu ( to okresla mi polozeni textu ) zreszta nie wiem poco to pisze bo wiecie o co chodzi, nie musze pisac legendy

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Posty: 1644
Rejestracja: 2004-06-08, 16:03
Lokalizacja: Łódź

Re: html/css

Post autor: Hannibal »

Bo wyrazu się nie dzieli... wstaw spacje a zobaczysz że się zawija.
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]
eurynom
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: 2005-06-17, 22:07

Re: html/css

Post autor: eurynom »

Witam

DZIEKI !!!! faktycznie trzeba spacje :) hyh.. wlasnie o takie cos mi chodzilo.. jeszcze jedno male pytanko.. zeby nie robic kolejnego tematu :)

Co zrobic zeby text nie byl poszarpany na koncu ? ( chodzi o to zeby text byl w rownej linii jak to ma miejsce od lewej strony czyli od miejsca zaczecia pisania i przyrpwnania do lewej.. chcialbym zeby ten sam efekt ladnego wygladu mial miejsce po prawej , jak to zrobic ?

POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
jiim
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 2004-06-18, 08:14
Kontakt:

Re: html/css

Post autor: jiim »

Kod: Zaznacz cały

text-align: justify;
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: html/css

Post autor: Rush »

Kod: Zaznacz cały

.klasa {
text-align: justify;
}
O to chodzi ?
eurynom
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: 2005-06-17, 22:07

Re: html/css

Post autor: eurynom »

Zanim odpowiecie :) to zobaczcie kod ktory jest na gorze ( jak widac , mam juz tam :

text-align: justify; )

wiem ze to jest przyrownanie do obu, ale u mnie sie chyba nie sprawdza hihi :(
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: html/css

Post autor: Rush »

Sorry, chcialem szybko pomoc, a powinienem byl przeczytac dokladnie.
eurynom
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: 2005-06-17, 22:07

Re: html/css

Post autor: eurynom »

Jakies dalsze sugestie ? :)
nikkou
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 2004-06-11, 17:21

Re: html/css

Post autor: nikkou »

Wydaje mi się, że trzeba zrobić koniec linii na końcu textu. Jeśli dobrze cię rozumiem. Cieżko zrozumieć o co ci biega po twoich opisach.
Pozdro
ŁD
(obecnie nieaktywny na czas nieokreślony)
eurynom
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: 2005-06-17, 22:07

Re: html/css

Post autor: eurynom »

Witam

Jakos inni dorazu odpowiedzieli, odpowiedzia.. mozna by stwierdzic ze dobrze odpowiedzieli, lecz jednak ja juz ten wpis mialem i nic nie dalo, a co do Ciebie, to jak na koncu linii ?.. ( na gorze masz kod )

to teraz ja Ciebie nie rozumiem :)
nikkou
Użytkownik
Posty: 338
Rejestracja: 2004-06-11, 17:21

Re: html/css

Post autor: nikkou »

eurynom pisze: Co zrobic zeby text nie byl poszarpany na koncu ? ( chodzi o to zeby text byl w rownej linii jak to ma miejsce od lewej strony czyli od miejsca zaczecia pisania i przyrpwnania do lewej.. chcialbym zeby ten sam efekt ladnego wygladu mial miejsce po prawej , jak to zrobic ?
????
Może podaj przykład o co ci tutaj chodzi? Albo użyj określeń edytorskich
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: html/css

Post autor: mina86 »

eurynom, a zobacz co masz w 4. linijce i porównaj ją z 2....
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
eurynom
Użytkownik
Posty: 418
Rejestracja: 2005-06-17, 22:07

Re: html/css

Post autor: eurynom »

Witam

Dziekuje slicznie za pomoc.. nie wiedzialem ze kolejnosc ma znaczenie, a jednak ma, bo gdy bylo jak widac na gorze to nie bylo do lewej i z pedingiem podanym, tylko odrazu do krawedzi sie przykleilo, co mnie troche zdziwilo, poprostu myslalem ze to inaczej interpretuje, ale po zmianie jedynie kolejnosci, teraz mam :

Kod: Zaznacz cały

td.txt {                                                                        
text-align: left;                                                               
text-align: justify;
.........
I tak zamieniony daje poprawny efekt :)

Najpierw przyrownuje do lewej, pozniej nadaje do obu i odwoluje sie do peddingu co odkleja go od krawedzi i jest ok :)

Gdy jednak zlikwiduje na "left" to nie ma ladnego efektu po obu stronach, tylko sa poszarpane po obu ( ale to ma znaczenie bo wczesniej dalem na "table" wszystkie jako text na center, dlatego tak sie zachowuje, zamiast zmieniania na wszystkim, dodalem tylko jeden "left" - tak chyba bedzie najlepiej

Dziekuje slicznie za pomoc wszystkim

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ