Skrypt ;-)

Problemy dotyczące programowania.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Fbz
Użytkownik
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-14, 18:32
Lokalizacja: Poznań

Skrypt ;-)

Post autor: Fbz »

Witam! Potrzebowalbym skrypt (w obojetnie jakim jezyku prog. :p - najlepiej chyba bash) (bo chce go dodac do crona) ktory by laczyl sie z dana strona i "klikal" na jeden z linkow na niej... przy okazji olewajac przesylane od strony pliki cookies ;) ......tylko za bardzo nie mam pomyslow jak to zrobic :P ktos pomoze?

bo moj przyjaciel google sie chyba obrazil na mnie dzisiaj :P
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skrypt ;-)

Post autor: Rush »

Kod: Zaznacz cały

links -dump "http://mirosoft.pl" > /dev/null
O tak, nie ma to jak wywalic Microsoft tam gdzie jego miejsce :)
Fbz
Użytkownik
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-14, 18:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrypt ;-)

Post autor: Fbz »

Rush pisze:

Kod: Zaznacz cały

links -dump "http://mirosoft.pl" > /dev/null
O tak, nie ma to jak wywalic Microsoft tam gdzie jego miejsce :)
a tak na serio ? ;>

achaa.. taka jeszcze jedna rzecz co do "wymagan", sposob ten musi interpretowac javascript, zreszta link na ktory ma "klikac" skrypt jest w javascript'cie (czyli < a href="javascript:...... >)

pozdrawiam!
tomcik
Użytkownik
Posty: 123
Rejestracja: 2005-03-15, 11:15
Lokalizacja: Wrocław

Re: Skrypt ;-)

Post autor: tomcik »

Kiedyś pisałem coś takiego. Można to napisać w javie używając czegoś takiego jak HTTPUnit

http://httpunit.sourceforge.net/

lub w javie 1.5 chyba jest juz zapimplementowana lepsza biblioteka. Jest jeszcze C# ale to chyba cie nie interesuje. No i skrypty w Visual Basic ale one sa tez pod IE.
Awatar użytkownika
jiim
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 2004-06-18, 08:14
Kontakt:

Re: Skrypt ;-)

Post autor: jiim »

Kod: Zaznacz cały

wget http://strona/plik >> /dev/null && rm plik
zobacz jeszcze wget --help
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skrypt ;-)

Post autor: Rush »

Nie, naprawde, szczyt szczytow. To juz drugi raz kiedy podaje gotowe rozwiazanie do czyjegos problemu, a nikt nie wydaje sie go zauwazac.

PS. HttpUnit to jest chyba troche zbyt potezne narzedzie do klikania na linka :D
Fbz
Użytkownik
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-14, 18:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrypt ;-)

Post autor: Fbz »

Rush pisze:Nie, naprawde, szczyt szczytow. To juz drugi raz kiedy podaje gotowe rozwiazanie do czyjegos problemu, a nikt nie wydaje sie go zauwazac.
links nie ma przelacznika "dump" (pomijajac fakt ze nie obsluguje javascriptu), to raz... a dwa ze nie bardzo rozumiem czemu uwazasz ze to jest rozwiazanie problemu skoro tak nie jest?

ps. Jim - co mi daje wget? skoro ja chce sie polaczyc ze strona i kliknac na jeden z linkow na niej? imo nic mi nie daje...

-----------
tomcik pisze:Kiedyś pisałem coś takiego. Można to napisać w javie używając czegoś takiego jak HTTPUnit

http://httpunit.sourceforge.net/

lub w javie 1.5 chyba jest juz zapimplementowana lepsza biblioteka. Jest jeszcze C# ale to chyba cie nie interesuje. No i skrypty w Visual Basic ale one sa tez pod IE.
C#, Visual Basic, IE ....... i zreszta nic co jest "pod windowsa" i produkcji M$ mnie nie interesuje...
ps. piszesz ze mozna to zrobic w javie, zrobilbys? (nie znam javy) a no i jak to sie ma do odpalania z poziomu konsoli ;>
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: Skrypt ;-)

Post autor: mina86 »

Przeanalizuj co robi ten skrypt po kliknięciu i zrób dokładnie to samo. Łatwiejszego sposobu nie znadjziesz. Jeżeli dodatkowo tam ejst zapisany jakiś argument to sedem albo czymś w tym stylu można go łatwo z pliku wyciągnąć. Do ściągnięcia stronki najlepiej (IMO) użyć wgeta.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Skrypt ;-)

Post autor: Rush »

Fbz pisze: links nie ma przelacznika "dump" (pomijajac fakt ze nie obsluguje javascriptu)
Nie wcale nie ma "dump", lepiej bys sprawdzil zamiast gadac glupoty. I links(wlasciwie to links2) obsluguje javascript, tylko, ze w ograniczonym stopniu, niestety przy dumpie on nie
dziala.

Kod: Zaznacz cały

rush@unimatrix ~ $ links --help |grep dump
 -dump <url>
  For dump, document will be formatted to this screen width (but it can still
  For dump, convert output to specified character set --
, to raz... a dwa ze nie bardzo rozumiem czemu uwazasz ze to jest rozwiazanie problemu skoro tak nie jest?
Chciales kliknac na linka czy nie ? Klikniecie na linka wiaze sie jedynie ze sciagniaciem stronki, na ktora jest on nakierowany. Oczywiscie przy javascripcie i sprawdzaniu headera administrator moglby takie klikniecia ograniczyc, tak wiec masz racje, ze moze to nie byc zawsze rozwiazaniem, ale jak ty sie nawet nie pofatygowales sprawdzic to o czym my wogole gadamy.
Fbz
Użytkownik
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-14, 18:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrypt ;-)

Post autor: Fbz »

Rush pisze:Nie wcale nie ma "dump", lepiej bys sprawdzil zamiast gadac glupoty
wielkie sorry 4 U ;] zwracam honor ! sprawdzalem ale z dwoma myslnikami ( --dump ) ;)

a no i nie bardzo wiem jak wykorzystac to ze ten "dump" robi mi to samo co "cat" tylko ze ze stronka... ;> jak zrobic to "klikniecie" ?
Awatar użytkownika
jiim
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 2004-06-18, 08:14
Kontakt:

Re: Skrypt ;-)

Post autor: jiim »

ejjj no bez jaj, klikniecie to to samo co wejscie na adres na ktory wskazuje odnosnik :|

czyli metoda links i metoda wget jest dobra mozesz tez uzyc curl i nie wiem co jeszcze mi przychodzi do glowy

wchodzac na strone z adresem na ktory wskazuje odnosnik np za pomoca links, albo pobierasz ja przez wget jest rownoznaczne z "kliknieciem" na link
Fbz
Użytkownik
Posty: 234
Rejestracja: 2005-04-14, 18:32
Lokalizacja: Poznań

Re: Skrypt ;-)

Post autor: Fbz »

jiim pisze:ejjj no bez jaj, klikniecie to to samo co wejscie na adres na ktory wskazuje odnosnik :|

czyli metoda links i metoda wget jest dobra mozesz tez uzyc curl i nie wiem co jeszcze mi przychodzi do glowy

wchodzac na strone z adresem na ktory wskazuje odnosnik np za pomoca links, albo pobierasz ja przez wget jest rownoznaczne z "kliknieciem" na link
tak tylko zauwaz ze link jest w javascript'cie... czyli skrypt MUSIALBY byc polaczony z dana strona...wiec chyba nie bardzo tak jak mowisz ;]
Awatar użytkownika
wik5
Użytkownik
Posty: 158
Rejestracja: 2005-01-01, 20:15
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Re: Skrypt ;-)

Post autor: wik5 »

a co właściwie robi ten js?
Awatar użytkownika
jiim
Użytkownik
Posty: 212
Rejestracja: 2004-06-18, 08:14
Kontakt:

Re: Skrypt ;-)

Post autor: jiim »

moze napisz poprostu gdzie chcesz klikac albo daj ten kod, bo za chwile jeszcze wyjdzie ze adres jest losowy :), wczesniej nie napisales ze kod jest w js z reszta mysle ze to nie wazne w czym jest tylko do czego sie odwoluje i do czego Ty chcesz sie odwolac
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: Skrypt ;-)

Post autor: Ciuciu »

Czy to przypadkiem nie jest coś w stylu: robimy głosowanie i niech użytwkonicy klikają w to co jest najlepsze, ale ja będę bardziej 'promował' moją stronę? :)
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
ODPOWIEDZ