[Rozw.]Brak dźwięku spowodowany obecnością pliku .Xauthority

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

sirmacik
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 2008-05-07, 13:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

[Rozw.]Brak dźwięku spowodowany obecnością pliku .Xauthority

Post autor: sirmacik »

Może pierwszą rzeczą jaką zrobię (to mój pierwszy post tutaj) będzie przywitanie się...
Zatem Witam Was wszystkich! ;)
Dziękuję Wam za tak aktywne udzielanie się na forum! Dzięki temu można znaleźć rozwiązanie niemal każdego problemu... Niestety mój znalazł się w tej małej grupie nierozwiązanych problemów (a przynajmniej ja rozwiązania nie znalazłem, jeśli już gdzieś jest to proszę o podanie linka do niego). Przechodząc do sedna sprawy...
Po uruchomieniu się systemu (Slackware w wersji 12.1) pojawia się komunikat następujący, wynikiem tego jest brak dźwięku oraz nie wykrywanie karty przez alsamixer (alsaconf spokojnie ją konfiguruje). Rozwiązania, których próbowałem, a które nie dały rezultatu:
>> Sprawdzałem czy użytkownik był w grupie audio - nie był więc go tam umieściłem
>> Spróbowałem rozwiązania z kilku tematów niżej, trzeba było dodać uprawnienia komendą:

Kod: Zaznacz cały

chmod a+rw * /dev/snd/*
Trzecim sposobem znalezionym na forum było usunięcie plików zaczynających się na ".Xauth". Miałem u siebie w katalogu /home/username/ tylko jeden taki plik (wymieniony w tytule wątku ".Xauthority"), kiedy go usunąłem i zrestartowałem kompa dźwięk działał! Pełny sukces! Niestety jednorazowy... Przy ponownym uruchomieniu dźwięku znów nie było i komunikat znów się pojawił, plik ".Xauthority" znów był w moim katalogu domowym... Ponowne usunięcie go znów było rozwiązaniem, ale plik "wracał"... I tu pojawia się moje pytanie: Czy jest jakiś sposób na to, aby plik ten nie pojawiał się w moim katalogu domowym?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam!
//EDIT
Problem rozwiązany! Wystarczyła reinstalacja udev. Naprowadziły mnie na nie inne powtarzające się z nim problemy na nowym jądrze... Jak zwykle wszystko jest na forum ;)
Ostatnio zmieniony 2008-05-10, 10:21 przez sirmacik, łącznie zmieniany 4 razy.
ODPOWIEDZ