Problem z smplayer

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

makron
Użytkownik
Kontakt:

Problem z smplayer

Post autor: makron »

Podczas oglądania filmu do jego zatrzymania (pauzy) powinien służyć klawisz spacja (tak jest ustawione w skrótach) natomiast po jego użyciu mam efekt przewijania o jedną klatkę do przodu. Jak pozbyć się tego problemu? Dodam, że paczka z scxd.info.
[quote]UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.[/quote]
Awatar użytkownika
marco70
Moderator
Kontakt:

Re: Problem z smplayer

Post autor: marco70 »

Wszystkie akcje z klawiatury są zdefiniowane w pliku /usr/share/smplayer/shortcuts/default.keys
możesz je wczytać z tego pliku.Plik należy do roota więc jak odpalisz smplayera jako user nic nie zmienisz.Opcje->ustawienia->klawiatura i myszka klikasz dwa razy na funkcje od pauzy i naciskasz spacje,zatwierdzasz.U mnie działa.Chyba że coś ustawiałeś w tym pliku default.keys.
Ostatnio zmieniony 2008-08-16, 14:48 przez marco70, łącznie zmieniany 1 raz.
slackware64-current
i5-9600K CPU @ 3.70GHz
makron
Użytkownik
Kontakt:

Re: Problem z smplayer

Post autor: makron »

Właśnie problem w tym ze tam domyślnie była spacja. Niestety po jej naciśnięciu, efekt taki jak w poście powyżej... Próbowałem zmienić na inny klawisz lecz dzieje się to samo. Tak jakby jakiś inny program kontrolował te skrót, gdy tak nie jest...
[quote]UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.[/quote]
ODPOWIEDZ