xmms2

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

sanji
Użytkownik

xmms2

Post autor: sanji »

Czy ktoś z Was używa tego palyera? Może wtedy byłby w stanie odpowiedzieć na jakieś z tych pytań:

1) Próbuję otworzyć nim plik *.ape, niby wszystko jak należy, podczas instalki pokazuje, że kodek mac będzie obsługiwany, ale samego pliku nie można załadować do playlisty. W internecie nic pomocnego nie znalazłem.
2) Czy próbował ktoś uruchomić klienta o nazwie "Promoe"?

Szukam jakiegoś w miarę skromnego playera. Jak zobaczyłem, że Audacious mi pożera 30% zasobów z Athlona 3000+, gdzie Winamp potrzebuje 5%, to mu podziękowałem. Z mp3 proporcje są podobne, ale 5% to jeszcze można znieść. Błędem jest polecanie go początkującym jako zamiennika Winampa, bo prezentuje ten najgorszy gatunek programów, gdzie wygląd i ilość wtyczek liczy się dużo bardziej niż zoptymalizowanie kodu.

Zauważyłem że jakoś dziwnie mało się mówi w sieci o xmms2, w sumie to ciekawi mnie dlaczego.

Awatar użytkownika
marco70
Moderator

Re: xmms2

Post autor: marco70 »

Szukam jakiegoś w miarę skromnego playera
mplayer :-)
Slackware 14.2 kde 4.14.38
i5-9600 CPU @ 3.70GHz

Awatar użytkownika
Black_Fox
Użytkownik

Post autor: Black_Fox »

xmms2 zostaw w spokoju, imo xmms zwykły (pierwsza wersja) jest dużo lepszy. Sam używałem go przez jakiś czas i nie dało się narzekać. Co prawda nie próbowałem w nim otwierać takich dziwów jak .ape, ale zwykłe, popularne formaty audio działają wyśmienicie: .mp3, .wave, .flac etc. I właśnie takich radzę się trzymać. ;)
Jest jeszcze Amarok, jeżeli korzystasz z KDE (jest dla niego dedykowany) to możesz wypróbować. Korzystałem z niego przez krótki czas pod GNOME i nie było żadnych problemów.

A teraz mój ulubiony program: MOC. Z racji tego, że jestem fanem minimalizacji, oraz aplikacji konsolowych gdy go znalazłem wiedziałem, że "to jest to".
Jeżeli jesteś audiofilem, zapewne nie przypadnie Ci do gustu, bo jest to program wyłącznie do słuchania muzyki - i w tej roli sprawuje się znakomicie.
Obsługa odtwarzacza jest naprawdę banalna, o ile poświęcisz jej 3 (słownie: trzy) minutki. MOC ma opcję odtwarzania muzyki w tle, obsługuje kilka skórek kolorystycznych, da się go podpiąć skryptem do conky, posiada MOCne możliwości konfiguracyjne i jest po prostu... niezastąpiony. Polecam.

Przydatne linki:
Strona domowa MOC, z której ściągniesz źródła do instalacji.
Artykuł o MOC "na śniadanie", same podstawy.
MOC - zaawansowane sztuczki.
*Slackware Linux - becouse it works!
*Fluxbox - becouse it's beautiful!
*Google - beocuse it's useful!

sanji
Użytkownik

Dzięki za odpowiedź!
marco70, wiem że jak mplayer czegoś nie otwiera, to znaczy, że plik uszkodzony; teraz sprawdziłem - *.ape też pociągnie. Pełen respect :ok:
Ale najlepiej to się on jednak do filmów nadaje. Mi zależało by na czymś w rodzaju Winampa 2. Ciągle jednak nie wiadomo, dlaczego nikt nie lubi xmms2. Wymagania to ma on wyjątkowo skromne. Dlatego zaciekawił mnie wspomniany klient Promoe, który mam działać jak xmms, ale nawet screenshota nie znalazłem z nim, więc nie wiem, czy warto się bawić, zwłaszcza, że nie chce się tak z palca zainstalować.

Stary xmms był żeczywiście dobry i na jednym komputerze wciąż go używam. Poza tym powstał dla niego kodek do *.ape. Chciałem jednak dać szansę nowszym programom.
Jeżeli jesteś audiofilem, zapewne nie przypadnie Ci (MOC) do gustu
Wydaje mi się, że te wszystkie wypasione programy to raczej dla pasjonaów zarządzania powstają. Najbardziej sobie w playerach cenię właśnie prostotę i chyba będę musiał tego MOC-a sprawdzić.
Czy jednak idzie w playerze konsolowym rolką głośność zmienić, czy tylko z klawiatury?

Awatar użytkownika
Black_Fox
Użytkownik

Post autor: Black_Fox »

sanji pisze:Ale najlepiej to się on jednak do filmów nadaje.
Oczywiście, nie wyobrażam sobie inaczej. :) Mplayer do filmów jest najlepszy na [tym] Świecie. ;)
sanji pisze:Ciągle jednak nie wiadomo, dlaczego nikt nie lubi xmms2. Wymagania to ma on wyjątkowo skromne.
Ludzie przyzwyczaili się do pierwszej wersji, działa - działa, to po co zmieniać?
sanji pisze:Chciałem jednak dać szansę nowszym programom.
... chyba, że ktoś chce poeksperymentować.
sanji pisze:Najbardziej sobie w playerach cenię właśnie prostotę i chyba będę musiał tego MOC-a sprawdzić.
O tak, naprawdę polecam; na początku możesz się zrazić samym widokiem, ale po opanowaniu klawiszologii, konfiguracji wg własnych upodobań pójdzie już gładko.
Czy jednak idzie w playerze konsolowym rolką głośność zmienić, czy tylko z klawiatury?
Nie mam pojęcia. Jednak to raczej nie problem; głośniej robisz kropką (znak większości), ciszej przecinkiem (znak mniejszości). Banalna sprawa, poza tym to jest wygodne, bo działa nawet gdy wyłączysz konsolę, a moc pracuje w tle.
*Slackware Linux - becouse it works!
*Fluxbox - becouse it's beautiful!
*Google - beocuse it's useful!

sanji
Użytkownik

Kod: Zaznacz cały

Banalna sprawa, poza tym to jest wygodne, bo działa nawet gdy wyłączysz konsolę, a moc pracuje w tle.
To wychodzi na to, że to działa podobnie jak xmms2: klient z demonem w tle. Klienta wyłączasz, demon gra dalej.

ODPOWIEDZ