wine windows emulator. Błąd!

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

blade1
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2004-12-07, 17:01
Lokalizacja: kosmiczny pierścień

wine windows emulator. Błąd!

Post autor: blade1 »

Mam problem z winem taki że gdy chce w trybie tekstowym instalować gre lub konfigurować wine'a (nie robie tego jako root) to coś sie robi i mi sie zawiesza. Podobno trzeba grzebać w plikach konfiguracyjnych i w tym problem że nie wiem jak się nazywają i gdzie są. Miałem na dodatek mandrake'a i debiana (woody) i też nie działał. W K Deskop Envimorent (KDE) wyświetlam zawartość cd i próbóje uruchomić ją za pomocą wine'a to na pasku zadań wyświetla mi sie napis wine windows emulator i po jakimś czasie znika. Pomocy :cry: !

Ps:Mam najnowszego wine'a!

[ Dodano: 2004-12-07, 19:35 ]
Miałem włączonego window makera i w termie wpisałem jako root winecfg i wyświetlił mi się panel konfiguracyjny. Skonfigurowałem go i nie działa , ale dowiedziałem się że brakuje mi jakiś plik. Znalazłem plik konfiguracyjny i nie było tam nic interesującego! W pierwszej zakładce nie wiem co się dodaje i w drugie nie wiem. W pierwszej wybrałem windowsa i dosa a dalej nie wiem co jeszcze, tak samo wdrugiej nic nie wiem. Pomocy!
Hugo
Prybyła
Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Posty: 921
Rejestracja: 2004-05-26, 21:01
Lokalizacja: 3C17y
Kontakt:

Re: wine windows emulator. Błąd!

Post autor: Ciuciu »

No powoli powoli.. jak u Ciebie z angielskim? Jak ściągasz wine to tam jest zapewne bardoz obszerny dokument README albo INSTALATION. Nie wystarczyskompilować i uruchomić wine, trzeba jeszcze mu zrobić configa co by wiedział jakie dyski gdzie jest windows i takie tam

Jeśli nic takiego nie robiłeś to prawdopodobnie to własnie jest błąd u Ciebie
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: wine windows emulator. Błąd!

Post autor: snaj »

winesetuptk - jest na linuxpackages
http://www.winehq.com/site/docs/wine-us ... r-programs - inny konfigurator
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
blade1
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2004-12-07, 17:01
Lokalizacja: kosmiczny pierścień

Wine Windows emulator.Błąd!

Post autor: blade1 »

Wszystko już dobrze. Ale pojawił się nowy problem. A problem jest taki że mam krzaczki zamiast liter! Aha, zainstalowałem pakiet binarny.

Przeinstalowałem wine'a i działa, ale nie które gry się nie odpalają. mam też problem z dżwiękiem i robie autodetect. Raz mi mówi że to jest alsa, a raz że aRTs. Próbowałem obu. Nie chodzą.
Hugo
Prybyła
ODPOWIEDZ