[Rozw.]Kmix-problem z regulacją dźwięku za pomocą klawiatury

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

havq
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 2007-11-08, 22:37

[Rozw.]Kmix-problem z regulacją dźwięku za pomocą klawiatury

Post autor: havq »

Witam,

na nowym laptopie zainstalowałem Slackware 13 i mam problem z regulacją dźwięku kmix'em przy pomocy przycisków funkcyjnych (volume up, down i mute). Konkretnie problem objawia się w ten sposób, że suwaki dźwiękowe nie ruszają się po wciskaniu wspomnianych klawiszy. Na koncie roota działają normalnie, mój user jest w grupie audio i może zmieniać poziom dźwięku z konsoli oraz z okna kmix'a. Co więcej, gdy chciałem podpiąć moje przyciski w samym kmix'ie (Ustawienia->Konfiguracja skrótów) to dostałem komunikat, że są one już podpięte (podpięcie pomimo tego komunikatu również nic nie dało). Przyciski działają normalnie jeżeli użyje do współpracy z nimi użyje xbindkeys, ale z racji tego, że jestem dociekliwy chciałbym się dowiedzieć czemu standardowo nie działają prawidłowo na zwykłym userze, pomimo że działają na root'cie :) Wrzuciłbym jakieś logi, ale nie za bardzo wiem jakie, bo sam dźwięk i jego regulacja (nie licząc niedziałających klawiszy funkcyjnych) działa poprawnie.

Pozdrawiam,
havq

Edit:
Już wiele lat czytam to forum i jestem zaskoczony, bo to dopiero mój pierwszy post :P
Ostatnio zmieniony 2011-07-19, 23:33 przez havq, łącznie zmieniany 2 razy.
Sajmon
Moderator
Posty: 1215
Rejestracja: 2004-05-22, 23:19
Lokalizacja: Graz
Kontakt:

Re: Kmix - problem z regulacją dźwięku za pomocą klawiatury

Post autor: Sajmon »

Jeśli używasz ~/.xinitrc zamiast kdm i nie masz ~/.xsession-errors
to przerób sobie .xinitrc na coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

exec startkde > ~/.xsession-errors 2>&1
i wtedy będziesz miał może jakiś punkt zaczepienia.
[url=http://polish-32053322658.spampoison.com][img]http://pics8.inxhost.com/images/sticker.gif[/img][/url]
perl -e 'print $i=pack(c5,(41*2),sqrt(7056),(unpack(c,H)-2),oct(115),10);'
havq
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 2007-11-08, 22:37

Re: Kmix - problem z regulacją dźwięku za pomocą klawiatury

Post autor: havq »

Na wypadek, gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem, to kiedyś udało mi się znaleźć pewne rozwiązanie.
Mianowicie, dodałem nowego użytkownika, tylko tym razem skorzystałem ze strzałki w górę podczas pytania o dodatkowe grupy do których mam go przypisać.
Niestety nie umiem wytłumaczyć czemu to pomogło... Sprawdziłem, czy grupy użytkownika, który problemu nie miał zawierają się w grupach użytkownika u którego on występował i oczywiście zawierały się, także temat pozostanie to dla mnie zagadką.
ODPOWIEDZ