video cache firefoxa - gdzieś przepadło?

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

pejter
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 2005-09-21, 23:47

video cache firefoxa - gdzieś przepadło?

Post autor: pejter »

Hi,

Zaktualizowałem fierfoxa i w p....zdu poszło "cache_owanie" wideo. Włączałem siostrze seriale ze stron www tak ze do /tmp gdzie pojawiał się film wrzucałem napisy i puszczałem to z mplayera, no i teraz w /tmp nic nie ma. jak włączę stronę z filmem to zużycie dysku zaczyna rosnąć, i to /tmp rośnie chociaż du tego nie pokazuje, pliku z filmem nie ma, ale on na 100% idzie do /tmp bo przeniosłem /tmp na inną partycję to zużycie tej parycji zaczęło wtedy rosnąć.

Możecie mi wytłumaczyć ki diabeł i co się dzieje?
Awatar użytkownika
ydoom
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 2009-08-27, 14:24

Re: video cache firefoxa - gdzieś przepadło?

Post autor: ydoom »

Zawsze możesz zerknąć jakie pliki ma otwarte:

Kod: Zaznacz cały

v /proc/<pid>/fd
Ewentualnie w desperacji:

Kod: Zaznacz cały

lsof | grep " /tmp/"
pejter
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 2005-09-21, 23:47

Re: video cache firefoxa - gdzieś przepadło?

Post autor: pejter »

Kod: Zaznacz cały

v /proc/<pid>/fd
na pewno "v"? nie mam takiego programu

Kod: Zaznacz cały

lsof | grep "/tmp/"
pojawia sie plik "/tmp/FlashXXt2smEa (deleted)" którego "nie ma" w "normalny sposób" menadzer plików go nie widzi, mplayer twierdzi że go nie ma. Ale jak długo strona z filmem jest otwarta tak długo taki plik jest. Co to za cudo?
Awatar użytkownika
ydoom
Użytkownik
Posty: 261
Rejestracja: 2009-08-27, 14:24

Re: video cache firefoxa - gdzieś przepadło?

Post autor: ydoom »

pejter pisze:

Kod: Zaznacz cały

v /proc/<pid>/fd
na pewno "v"? nie mam takiego programu
Przepraszam, miałem wrażenie że to przyszło "fabrycznie" ze Slackiem, ale widocznie sam dodałem sobie "alias v='ls -l'" ;)
pejter pisze:

Kod: Zaznacz cały

lsof | grep "/tmp/"
pojawia sie plik "/tmp/FlashXXt2smEa (deleted)" którego "nie ma" w "normalny sposób" menadzer plików go nie widzi, mplayer twierdzi że go nie ma. Ale jak długo strona z filmem jest otwarta tak długo taki plik jest. Co to za cudo?
Plik tymczasowy jest kasowany zaraz po utworzeniu (ale program nadal ma otwarty uchwyt). Dzięki temu wiadomo że plik będzie usunięty nawet w razie awarii, no ale utrudnia to odczytanie danych przez inne programy, czyli to co Ty chcesz zrobić :)
Ale jest sposób:

Kod: Zaznacz cały

~$ lsof | grep " /tmp/"
(...)
plugin-co 4189      ydoom   15w      REG        8,3   737328   80249 /tmp/FlashXX3GExq7 (deleted)
~$ ls -l /proc/4189/fd
(...)
l-wx------ 1 ydoom users 64 gru  6 13:48 15 -> /tmp/FlashXX3GExq7 (deleted)
~$ cp /proc/4189/fd/15 /home/ydoom/Desktop/
~$ echo VOILA!
pejter
Użytkownik
Posty: 274
Rejestracja: 2005-09-21, 23:47

Re: video cache firefoxa - gdzieś przepadło?

Post autor: pejter »

Metoda trochę niewygodna ale działa, dzięki, optymistycznie zakładam że nie da się zmajstrować żeby było "po staremu".
s2c
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 2011-12-31, 13:44

Re: video cache firefoxa - gdzieś przepadło?

Post autor: s2c »

> skanowałeś system antyvirusem?
Nie jestem pewien, czy żartujesz, ale doceniam ;-)

Co do tematu: w firefox można otworzyć stronę about:cache - gdy otworzysz, to sam się zorientujesz na co warto tam rzucić okiem.

> zakładam że nie da się zmajstrować żeby było "po staremu"
Powalcz i powiedz, jak udało Ci się sprawić, by działał "po staremu". Firefox ma sporo opcji w about:config, może da się zrobić jakieś obejście. A do pobierania różnych rzeczy ze stron polecam wtyczkę DownThemAll.

PS. Nawet nie wiesz, jak się cieszę, że spróbowałem pomóc. Od dawna szukałem "fantometki" i nigdzie nie mogłem znaleźć, a teraz odpaliłem yt, żeby sprawdzić, czy filmiki bezproblemowo się pobierają, gdy używasz dtall. Okazało się, że ktoś upnął :-) Zaraz się cofnę do czasów, gdy miałem 10 lat. Co za rarytas :-) Piękny wieczór.
Pierwszy odcinek mam już na dysku w webm. Jeżeli chcesz przekonwertować, to mencoder lub ffmpeg.
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: video cache firefoxa - gdzieś przepadło?

Post autor: mina86 »

PS. Są też rozszerzenia da FF, które pozwalają łatwo ściągać pliki video. Być może warto zwrócić na nie uwagę.
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
ODPOWIEDZ