MPLAYER i domyślne odtwarzanie mp3 w jednym oknie.

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

thopass
Użytkownik
Posty: 173
Rejestracja: 2005-01-08, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

MPLAYER i domyślne odtwarzanie mp3 w jednym oknie.

Post autor: thopass »

Witam wszystkich.
Jestem w trakcie (niestety od dłuższego czasu ;/ ) przesiadki z Win na Slacka i staram się przenieść sobie jak najwięcej odogodnień systemu z M$. Ostatnio wywaliłem xmms'a i bmp''a (miałem dziwne problemy z harczeniem dźwięku) a pozostawiłem jedynie najlepszy odtwarzacz jakim jest mplayer. Niestety mam problem z dwuklikowym otwieraniem plików (mp3, pls itp). :(
Tzn. jak nie działa aktualnie mplayer (a dokładniej gmplayer) to zostaje odpalony z plikiem (lub plikami z listy pls) i wszystko jest OK. Problem zaczyna się, gdy gmplayer chodzi a ja dwuklikam na nowy plik. Otwiera się kolejny gmplayer i zaczyna odtwarzanie co powoduje pewien chaos :(. Wie ktoś mozę jak zrobić, żeby kolejne pliki otwierały się w tym samym odtwarzaczu?? (o ile to możliwe).
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
brx
Użytkownik
Posty: 723
Rejestracja: 2004-06-24, 14:37
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Re: MPLAYER i domyślne odtwarzanie mp3 w jednym oknie.

Post autor: brx »

...życia sobie nie ułatwiasz ...dobra rada : wróc do xmms -a i pobaw się wtyczkami...powinno pomóc...
Slackware Current - Kernel 2.6.18 - Xfce - - Aterm - Kadu
_______________________________________
Registered Linux User 363857 :D
tomekk
Użytkownik
Posty: 308
Rejestracja: 2004-11-14, 18:21
Lokalizacja: Oświęcim
Kontakt:

Re: MPLAYER i domyślne odtwarzanie mp3 w jednym oknie.

Post autor: tomekk »

moze sprooboj odtwarzacza 'Amarok' tez jest calkiem spoko, chociaz ma drobne nie dociagniecia niekiedy ale da sie zniesc to, ma takze fajna opcje szukania okladek do alboomoow, slow itp.

http://amarok.kde.org/
ODPOWIEDZ