bt878 & sblive

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
brx
Użytkownik

bt878 & sblive

Post autor: brx »

Mam kartę TV opartą na bt878 i sb live + głośniki 4.1....
...jednak dzwięk z karty tv (przez line-in) idzie tylko na 2 głosniki...jest jakiś sposób na przekierowanie dzwięku na wszystkie głośniki...???? :?: :?: :?: :?:
Slackware Current - Kernel 2.6.18 - Xfce - - Aterm - Kadu

Awatar użytkownika
Hannibal
Moderator w st. spocz.
Kontakt:

Re: bt878 & sblive

Post autor: Hannibal »

Moja bylejaka FM801 ma taki przełącznik w alsamixer: "AC97 2ch->4ch Copy". Super sblive też coś takiego pownna mieć :]
[size=75]Hannibal@current@2.6.X[/size]

Awatar użytkownika
brx
Użytkownik

jeśli odtwarzam dzwięk np. XMMS wszytko jest ok, bo sygnał jest wysyłany do wszystkich kanałów...ale karta tv obsłuuje tylko 2 głośniki a ja chciałbym sygnal z tych 2 przekierować na 4...

może przekierować linein na tylne głosniki....

[ Dodano: 2005-01-28, 09:10 ]
jeśli odtwarzam dzwięk np. XMMS wszytko jest ok, bo sygnał jest wysyłany do wszystkich kanałów...ale karta tv obsłuuje tylko 2 głośniki a ja chciałbym sygnal z tych 2 przekierować na 4...

może przekierować line-in na tylne głosniki....tylko w jaki sposób to zrobić ...???? ;/

Awatar użytkownika
szamrok
Użytkownik

Post autor: szamrok »

Mam dokladnie taki sam problem: karta aver98, sblive, glosniki 4+1, alsa, kernel 2.4.26
Xmms, mplayer i inne nie maja problemu z 4 glosnikami, a w tvtime dzwiek z tunera idzie tylko na przednie glosniki.
Jako mixer uzywam alsamixera oraz gamix, doszukanie sie, ktory suwak za co odpowiada jest nieco trudne, w gamixie jest ich kilkadziesiat :] Na dodatek niektore suwaczki trzeba ustawic na 95% glosnosc a na innym suwaczku ledwo 10%, zeby balans miedzy przodem a tylem byl jako tako wyrownany (choc nadal mam wrazenie, ze cos jest nie tak, pod windowsem jest duzo latwiej ustawic balans na 4 glosniki).
@brx wiesz moze, ktory suwaczek odpowiada za basy i tremble?

Awatar użytkownika
brx
Użytkownik

do basów i trembli mam ładnie opisane przełączniki ....jeśli chodzi o balans to trzeba robić na wyczucie....zainstaluj alsaę 1.0.8 ....tam alsamixer jest trochę lepiiej opisany....jednak jakości takiej jak pod Win$$$em nie mogę osiągnąć ... ;/

Awatar użytkownika
szamrok
Użytkownik

Post autor: szamrok »

Alsa 1.0.8 skompilowalem wczoraj, i fakt mixer jest nieco bardziej przejrzysty, ale do windowsowego mixera niestety mu daleko ;) Z basami i tremble nadal mam problemy, bo regulacja suwaczkow z odpowiednimi opisami nie daje zbytnich efektow. Zainstalowalem nawet kmix'a, ktore ma calkiem ciekawe opcje i jest nawet balans na kazdy z glosnikow, ale niestety zeby graly wszystkie cztery na jednym glosniku musi byc 7%, a na pozostalych po 0% (jakas paranoia). Momentami mam wrazenie, ze pod linuxem muzyka brzmi lepiej, ale ja cos znowu przycisze albo poglosnie to wszystko sie merda ;)
No ale mniejsza o basy, wolalbym wiedziec jak zrobic zeby dzwiek z tunera gral w tylnych glosnikach :|
Probowalem cos robic z asoundrc i dmix, ale bez efektow :|
http://www.alsa-project.org/alsa-doc/do ... le=Generic

Awatar użytkownika
brx
Użytkownik

taaaa...czekamy na linuksowego guru, mentora, który wniesie coś nowego do tego tematu :P

ODPOWIEDZ