UnrealTournament

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

UnrealTournament

Post autor: mina86 »

Udało się komuś ospalić linuxową wersję UnrealTournamenta? Ja mam coś takiego:
[mina86@erwin /mnt/d/Games/UT-Linux]$ ./ut
Unreal engine initialized
Bound to SDLDrv.so
Joystick [0] : Unknown Joystick
SDLClient initialized.
Bound to Render.so
Lighting subsystem initialized
Rendering initialized
LoadMap: Entry
Bound to Fire.so
Bound to IpDrv.so
(w tym momencie następuje kilkunastosekundowe 'myślenie' komputera)
appError called:
Class Actor Member Owner problem: Script=48 C++=52
Executing UObject::StaticShutdownAfterError
Executing USDLClient::ShutdownAfterError
Signal: SIGIOT [iot trap]
Aborting.
Exiting.
Name subsystem shut down
UT sobie ładnie zainstalowałem z ut-install-436.run po czym podlinkowałem katalogi Maps, Music, Sounds i Textures do odpowiednich katalogów w instalacji Windowsowej (zainstalowanej zresztą przez WINE-a) oraz skopiowałem z płytki z katalogu System pliki *.U bo tak troche ich brakowało. Tak czy owak wszystkie pliki raczej są i posiadają odpowiednie nazwy.

Spotkał się kotś może z czymś podobnym, ew. wie jak zainstaloawć UT for Linux tak coby działało??
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
Awatar użytkownika
nasser1603
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 2004-06-21, 19:37
Lokalizacja: jozefow

Re: UnrealTournament

Post autor: nasser1603 »

Qrcze, ludzie pomozcie!!! Mam ten sam problem. Jedyne co mnie jeszcze ratuje WINE. Ale chce miec UT zainstalowanego na linuxie, i chce grac w sieci!!!!!!!!!!!!!

[ Dodano: 2004-06-24, 17:27 ]
A jaka wersje UT probujesz uruchomic? Ponoc mozna tylko oryginalne CD, bo w piratach nazwy katalogow sa zmieniane czy co. A tak pozatym sa dwie wersje UT 400 i 436, ja probowalem 400 ale instalator jest do 436 byc moze to stanowi problem. Jak znajdziesz jakis sposob to odezwij sie.
Brodi
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 2004-06-11, 20:23
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: UnrealTournament

Post autor: Brodi »

nie wiem czarodzieje jak wy to robicie ale swego czasu na MDK 8.1 grałem sobie w UT
wkładam płyte do cdromu i montuje (nie gra roli czy pirat czy orginał)
uruchamiam z dowolnej lokacji ut-install-436.run i graficzny instalator ładnie prowadzi za rączke . Z q3 identycznie postępujemy . Problem może tkwi w tym że zlinkowaliście windowsową instalke .
Awatar użytkownika
nasser1603
Użytkownik
Posty: 60
Rejestracja: 2004-06-21, 19:37
Lokalizacja: jozefow

Re: UnrealTournament

Post autor: nasser1603 »

ja nie linkowalem i nie dziala. Zainstalowalem tylko i wywala mi ww. błędy. Szkoda a mógłbym sobie jeszcze pograc.
sayetan
Moderator w st. spocz.
Posty: 2193
Rejestracja: 2004-06-20, 21:47
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: UnrealTournament

Post autor: sayetan »

kma ktos moze linka do binarkki instalki UT? bo ja mamgdzies to na plycie i sprawdze czy u mnie dziala
Awatar użytkownika
mina86
Moderator
Posty: 3343
Rejestracja: 2004-06-14, 21:58
Lokalizacja: Linux 5.x x86_64
Kontakt:

Re: UnrealTournament

Post autor: mina86 »

Niepodlinkowanie podanych katalogów powodowało, że UT nie odnajdywał jakichś różnych plików (miały one zle nazwy - wielkość znaków). Z początku po prostu te odpowiednie pliki przemianowywałem, ale w rezultacie dało to ten sam efekt. O pomyśle na podlinkowanie katalogów z instalki windowsowej przeczytałem gdzieś w Internecie i zastosowałem się do tej rady.

Link do instalki jest oczywiście tutaj: [g]Unreal Tournament Linux[/g]

[ Dodano: 2004-07-02, 19:21 ]
No więc jeżeli kogoś to interesuje to UT zaczęło mi działać. Nie wiem jakim cudem, ale działa ;) Oto jak tego dokonałem: Miałem kompletny reinstal całego systemu i w ogóle wszystkir patrycje od nowa i w ogóle. Następnie zainstalwoałem sobie UT for WIndows pod Windosem (a nie tak jak porpzednio pod WINE) (konkretnie to Win2K) na patrycji FAT32. Potem sobie odpaliłem instalator Linuxowy i cośmitam zainstalował do domyślnego katalogu czyli /usr/local/games/ut. Potem zrobiłem coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

UT_LIN_PATH=/usr/local/games/ut
UT_WIN_PATH=/D/Games/UnrealTournamet

cd "$UT_LIN_PATH"
for I in *; do
  if [ -d "$I" -a "$I" != "System" ]; then
    rm -rf "$I"
    if [ -d "$UT_WIN_PATH/$I" ]; then
      ln -s "$UT_WIN_PATH/$I" $I
    fi
  fi
done

cd System
for I in `cd "$UT_WIN_PATH/System"; echo *; cd -`; do
  if [ ! -f "$I" ]; then
    ln -s "$UT_WIN_PATH/System/$I" $I
  fi
done
rm *.dll
Innymi słowy podlinkowałem 90% rzeczy do wersji Windowsowej. Hope it helps someone :)
Zastrzegam sobie prawo nieanalizowania postów pisanych niepoprawną polszczyzną.
Post generated automatically by A.I. system code name ‘mina86’ in response to the previous one.
ODPOWIEDZ