Slackware 10.1 DC

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

mesiu84
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 2005-02-07, 01:48

Slackware 10.1 DC

Post autor: mesiu84 »

znacie jakiegoś klienta, który by działał pod Slackware 10.1, bo pod 10 działały mi praktycznie wszystkie, a tutaj nie chce mi żaden działać, jak znacie jakiś co wam chodzi bankowo to dajcie znać, oprócz dctc, bo tego nie kumam:)
kasjo
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 2004-07-05, 15:40
Lokalizacja: Zabłudów

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: kasjo »

Ja uzywam valknut http://dcgui.berlios.de/
Awatar użytkownika
brx
Użytkownik
Posty: 723
Rejestracja: 2004-06-24, 14:37
Lokalizacja: Poznań/Lublin

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: brx »

na chwilę obecną nic wartościowego moim zdaniem nie znajdziesz...albo wywala się bez powodu, albo zrzera 99% proce :/
Slackware Current - Kernel 2.6.18 - Xfce - - Aterm - Kadu
_______________________________________
Registered Linux User 363857 :D
mesiu84
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 2005-02-07, 01:48

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: mesiu84 »

tzn. próbowałem kilku ale nie dają się wogóle zainstalować, wywala mi jakiś błąd, a jak dokładniej poczytałem to tego błędu jeszcze nie naprawiono, a jeśli wrzucę sobie z tgz to nie zapisuje mi ustawień i nie łączy się chyba z żadynm serwerem. znalazłem jakiegoś klienta napisanego w JAVA, pod windą się odpalił, ale tutaj pisze mi że nie ma polecenia javac, wie może jaki pakiet może zawierać takie polecenie?? bo tego przynajmniej bym używał do czasu znalezienia jakiegoś innego
Awatar użytkownika
argon
Użytkownik
Posty: 240
Rejestracja: 2004-09-29, 00:49
Lokalizacja: Węgorzewo
Kontakt:

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: argon »

No RISC, no fun!
tadziu
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 2004-05-23, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: tadziu »

na chwilę obecną nic wartościowego moim zdaniem nie znajdziesz...albo wywala się bez powodu, albo zrzera 99% proce kwasny
Valknut jest stabilny i nie zżera mi 99% CPU. jest na tyle funkcjonalny, że wolę go od DC++ nawet pod Windowsem (jak w DC++ zrobią przeszukiwanie hubów publicznych to się zastanowię nad jego uzywaniem)
ale jeśli ktoś już koniecznie chce to dc++, to http://linuxdcpp.berlios.de
Linux registered user #325402
kasjo
Użytkownik
Posty: 207
Rejestracja: 2004-07-05, 15:40
Lokalizacja: Zabłudów

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: kasjo »

Zgadzam sie z przedmowca. Valknut jeszcze ani razu mi sie nie wywrocil, i moze i zzera 99% procka, ale tylko przy pierwszym odpaleniu (bo wtedy robi liste plikow i je hashuje czy jak tam to sie zwie).
@ mesiu84 opisz z zainstalowaniem czego masz problem (ewentualnie jakie bledy i wywala to cos moze uda sie poradzic).
mesiu84
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 2005-02-07, 01:48

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: mesiu84 »

jak go zainstaluję z tgz-a to nie mogę zapisać ustawień, znaczy niby się zapisują ale poponownym uruchomieniu trzeba wpisywać od nowa
a ze źródełek się nie da bo wywala błąd przy "make" i z tego co się dowiedziałem to ten błąd nie został jeszcze poprawiony
mesiu84
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 2005-02-07, 01:48

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: mesiu84 »

udało mi się ze starszą wersją, nowszej jakoś nie da się zainstalować, najważniejsze że działa:)
Awatar użytkownika
snaj
Moderator w st. spocz.
Posty: 1608
Rejestracja: 2004-10-10, 16:32
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: snaj »

Nowsza nie dziala bo sa problemy z libxml2 - masz niepoprawna wersje - za stara albo za nowa, juz nie pamietam dokladnie ale po zabawie z ta paczka i nowy valknut smiga.
*
[color=blue]Sieci[/color]/[color=green]Serwery[/color]/[color=red]Security[/color] - Freelancer
*
tadziu
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 2004-05-23, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: tadziu »

a ze źródełek się nie da bo wywala błąd przy "make" i z tego co się dowiedziałem to ten błąd nie został jeszcze poprawiony
dobrze że wcześniej nie wiedziałem ;P
Latest Release: 0.3.7

Kod: Zaznacz cały

$valknut --help
Checking xml version ...
Compiled for '20609' using '20609'
Using Valknut: '0.3.7'
Checking dclib version ...
Using DCLib: '0.3.7'
(...)
Linux registered user #325402
log_out
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: 2004-08-19, 22:54

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: log_out »

Valknut ma obrzydliwego buga, jak dodajesz dodatkowe źródła do pliku to dodaje je ale niestety nie umie z nich ściągać, znany błąd "requested to upload file" czy coś takiego i wywala errora, ludzie na boardzie Valknuta nie mogą sobie z tym poradzić a autor na razie milczy pisząc niby jakąś przełomową wersje więc można jedynie czekać. O dziwo u NIEKÓTRYCH nowy valknut dalej działa poprawnie... no cóż, od tygodnia mam DC++ Linux i żadnych problemów, przestał też zżerać 99% proca ;) ostatnio wyszła nowa wersja, niestety ma jedą wadę - nie można schować do traya więc zawsze zawala któryś z pulpitów :(
KrzychuG
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 2004-08-18, 20:22
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: KrzychuG »

tadziu pisze:[...] ale jeśli ktoś już koniecznie chce to dc++, to http://linuxdcpp.berlios.de
Chciec to mozesz jesli uda ci sie to skompilowac. Poki co jest to sporym problemem i sami autorzy nie maja pojecia jak go rozwiazac.
It's time to quit the game...
tadziu
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 2004-05-23, 18:21
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: tadziu »

Ktoś mi kiedyś na newsach wystawił binarkę, to się podzielę ;) http://nic-nac-project.de/~maciek/linuxdcpp.tar.bz2

a to ściąganie z wielu xródeł to sprawdzę, bo rzeczywiście jakieś problemy z tym miałem, ale nie podejrzewałem Valknuta o bug... Jeśli rzeczywiście, to pewnie wrócę do wersji 0.3.6...
Linux registered user #325402
KrzychuG
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: 2004-08-18, 20:22
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Re: Slackware 10.1 DC

Post autor: KrzychuG »

Binarka przynajmniej sie odpala, pozniej sobie sprawdze ile to warte ;)
It's time to quit the game...
ODPOWIEDZ