Mplayer

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Tom^^
Użytkownik

Mplayer

Post autor: Tom^^ » 2004-07-12, 14:43

Przy probie uruchomienia mplayera wyswietla mi sie :

mplayer: error while loading shared libraries: libdv.so.4: cannot open shared object file: No such file or directory

czy ktos moze mi podpowiedziec jak mam ta biblioteke doinstalowac :)

orli

Re: Mplayer

Post autor: orli » 2004-07-12, 15:15

http://mirror.etf.bg.ac.yu/linuxpackage ... i486-1.tgz
Ale MPlayera, to sobie najlepiej samemu skompilować.

sayetan
Moderator w st. spocz.

Post autor: sayetan » 2004-07-12, 16:49

The Quasar DV codec (libdv) is a software codec for DV video, the encoding format used by most digital camcorders, typically those that support the IEEE 1394 (a.k.a. FireWire or i.Link) interface. Libdv was developed according to the official standards for DV video: IEC 61834 and SMPTE 314M.
uhm, chyba raczej Ci to niepotrzebne? wiec nie lepiej przekompilowac mplayera bez obslugi tej biblioteki?
zakladam ze paczke sciagnales z linuxpackages.net ?

Awatar użytkownika
darjerz
Użytkownik

Post autor: darjerz » 2004-07-12, 17:44

powtórze po przedmówcach ale mplayera to jednak trzeba skompilowac samemu, wtedy wszystko chodzi ok. paczki są fajne ale,,,,, własnie co paczka to innykomunikat , jak sobie przypominam krzyczały jeszcze cos o libdvd , jakies składniki cdparanoi (choć byla w systemie i to nie z paczek :) . Tylko kompilacja. JAgorsze to jest to ze jak sie nie wie co wywalic przy ./configure to trzeba poczekac aż przy kompialcji wywali error i dopiero wtedy kombinowac a kompilacja nie idzie w 3 min :(
no chyba że ktos poda złoty środek :)
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.

DanielLinux
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: DanielLinux » 2004-07-12, 18:49

JAgorsze to jest to ze jak sie nie wie co wywalic przy ./configure to trzeba poczekac aż przy kompialcji wywali error i dopiero wtedy kombinowac a kompilacja nie idzie w 3 min
tak MPlayera też polecam samemu skompilować z paczkami to różnie bywa, wystarczy że właśnie nie ma jakiejś biblioteki i już się nie uruchomi.
Polecam:

Kod: Zaznacz cały

./configure --help
przynajmniej w przypadku MPlayera potrzebna będzie dokumentacja chociażby żeby zainstalować GUI :) bo standardowo GUI jest wyłączone

Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Kontakt:

Post autor: Sad Mephisto » 2004-07-12, 18:56

Faktycznie, mplayera po prostu trzeba kompilować. Ten program ma akurat to do siebie, że kompilacja jest w 99% bezbolesna ;)
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]

Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gaia » 2004-07-12, 19:36

GUI? w mplayerze? a po co to komu ? ;) taka znakomita obsluga z klawiaturzy przecież...a jak dodać to tego OSDmenu? Wg. mnie GUI to niepotrzeby gadget zrobiony w czasie nudnych zajęć :)
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]

Awatar użytkownika
darjerz
Użytkownik

Post autor: darjerz » 2004-07-12, 20:42

Taka znakomita obsluga z klawiaturzy przecież...a jak dodać to tego OSDmenu? Wg. mnie GUI to niepotrzeby gadget zrobiony w czasie nudnych zajęć
wytłumacz to mojej kobicie ;D
Nie ma rzeczy niemożliwych dla kogoś, kto nie musi ich zrobić sam.

DanielLinux
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: DanielLinux » 2004-07-12, 20:49

GUI? w mplayerze? a po co to komu ? taka znakomita obsluga z klawiaturzy przecież...a jak dodać to tego OSDmenu? Wg. mnie GUI to niepotrzeby gadget zrobiony w czasie nudnych zajęć
NO tak nie ma to jak konsolka i mplayer z tym się zgadzam w 100% , a GUI po co ?? Ładnie wygląda

Gość

Post autor: Gość » 2004-07-12, 21:48

darjerz pisze:
Taka znakomita obsluga z klawiaturzy przecież...a jak dodać to tego OSDmenu? Wg. mnie GUI to niepotrzeby gadget zrobiony w czasie nudnych zajęć
wytłumacz to mojej kobicie ;D
Wytłumacz to mi... :evil:

Awatar użytkownika
gaia
Użytkownik
Kontakt:

Post autor: gaia » 2004-07-13, 08:12

O boju, niedość że byków nasadziłam to jeszcze daliście to przez kalkę :)
[...] her perfume smells like burning leaves... everyday is Halloween [...]

Awatar użytkownika
Corvin
Administrator

Post autor: Corvin » 2004-07-13, 08:47

Zgadzam się z Candy GUI na obecnym etapie to pomyłka, lepsze są third partries GUI jak ktoś musi. A mplayer ze swoim OSD tak naprawde niczego wiecej nie potrzebuje. Z GUI warto polecić KMPlayer i KPlayer. Ten pierwszy jest IMHO lepszy. :)
"Spróbuj zapalić maleńką świeczkę zamiast przeklinać ciemność."
Konfucjusz

Awatar użytkownika
rapid
Użytkownik

Post autor: rapid » 2004-07-13, 09:27

Powiem to co bylo powiedziane: mplayera konfiguruj sam :P Skorzystaj z helpa jak nie wiesz co tam dac :D
Co do GUI to kazdy narzeka a ja uzywam i jestem zadowolony.

Awatar użytkownika
Ciuciu
Administrator
Kontakt:

Post autor: Ciuciu » 2004-07-13, 18:59

/me patrzy na _własnoręcznie_ kompilowanego mplayera z gui..

gui zawiera: play... pause... stop.. volume... progress bar.. Hmm.. a co wy więcej chcecie ?
[color=#888888][i][size=75]Whatever walks in my heart
Will walk alone...[/size][/i][/color]

Awatar użytkownika
xil
Moderator
Kontakt:

Post autor: xil » 2004-07-13, 19:08

Ciuciu pisze:gui zawiera: play... pause... stop.. volume... progress bar.. Hmm.. a co wy więcej chcecie ?
no ma takze troche wiecej opcji;]
jak chocby jakies tam kodowania znakow, odrwacanie obrazu itp itd..

BTW:
sciagnalem mplayera currenta, wrzucilem configure z opcjami na swoja maszynke ale zdziwiliem sie, gdy zauwazylem, ze w Makefile sa one zahaszowane.... zwrocie uwage na to, gdy bedziecie kompilowac ten sofcik... (przynajmniej mnie probowal oszukac;])

fajna jest tez sprawa z double buffering - hihiih na slabych sprzetach (jak moj) film idzie plynnie itp itd, ale napisy potrafia 'strasznie wnerwiac', gdyz sie rozmywaja...

pozdrawiam
Marek K.

ODPOWIEDZ