mplayerplug-in i Opera

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

DanielLinux
Użytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 2004-06-11, 17:24

mplayerplug-in i Opera

Post autor: DanielLinux »

Witam
Problem jak w temacie.
Korzystam z opery i chciałbym posłuchać radia przez neta (dokładnieformat asx) i znalazłem na stronie projektu mplayerplug-in coś takiego:

Kod: Zaznacz cały

How do I make mplayerplug-in work in Opera?
Download the source code then do these following commands in the source code directory: 

./configure --enable-x  [--with-gecko-sdk={path} ]
make
cp mplayerplug-in.so /usr/lib/opera/plugins
ln -s /usr/lib/mozilla/libxpcom.so /usr/lib
tylko mam pytanie czy ktoś już to używał ?? i jak wygląda sprawa z tym --with-gecko-sdk={path} ?? co w miejsce path pewnie gdzie się znajduje ale może ktoś mi podpowie.

Pozdrawiam
DanielLinux
Użytkownik
Posty: 552
Rejestracja: 2004-06-11, 17:24

Re: mplayerplug-in i Opera

Post autor: DanielLinux »

to uruchom mplayera z takimi parametrami

Kod: Zaznacz cały

mplayer -x 1024 -y 768 //ale to tylko jak masz rozdzielczość 1024x768 
ale to taki troszkę dziwny sposób, co zrobić, żeby full ekran się robił po naciśnięciu f to nie wiem
Pozdrawiam
Maximus
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2004-07-08, 22:02

Re: mplayerplug-in i Opera

Post autor: Maximus »

Witam
Aby nie tworzyc nowego tematu dolacze do tego, ma ktos pomysł jak uruchomic filmy w operze zainstalowałem mplayer plugin, plugger ale opera dalej nic nie odtwarza czarne tło i koniec np filmy ze strony http://www.djrotterdam.info/videos.htm (moze nie najlepszy przykład ale jednak)
mplayer adres sieciowy/film.avi działa
na stronie pluggera napisano

Q: It doesn't play Quicktime videos/trailers!
A: Xanim does not support Quicktime4 and the Sorensen codec, this is because Apple is keeping that codec a secret. Please write Apple and complain.
na stronie opery jest napisane

Plugger is a multimedia plug-in that handles Quicktime, MPEG, MP2, AVI, SGI-movie, Tiff, DL, IFF-anim, MIDI, Soundtracker, AU, WAV, and Commodore 64 audio files. MPEG audio and video can be played streaming. Plugger is a very small plug-in which uses external programs to show/play the different formats.
wiec jak to jest ?
Tak w uzupełnieniu plugger został znaleziony przez opere a mplayer plugin nie, niewiem czy ten plugin nie jest w ogole wspierany poniewaz na stronie opery nic o nim nie wspominaja (pluginy znajduja sie w katalogu pluginow opery).
Czy jednynym sposobem aby to wszystko jednak dzialalo jest zainstalowac mozille ?

update
Z mozplugger dziala ale bez dzwieku wiec jakies pomysły ?? aby i dzwiek był.

update 2 :D
dzwiek tez juz działa tylko niestety filmy nie sa buforowane tylko odtwarzane jak idzie przez co wciaż przerywa jak to naprawic ??
na to tez znalazłem odpowiedz :D , jesli kogos by to interesowało to z opcja -cache wartość.
To juz naprawde koniec ! :D :wink:
ODPOWIEDZ