Dzwiek w przegladarkach

Jak dostosować Slackware w tych dziedzinach.

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
Linuxfan
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2010-10-04, 06:52

Re: Dzwiek w przegladarkach

Post autor: Linuxfan »

Dziekuje za pomoc. Caly problem lezal wlasnie w tym ze karta zintegrowana nie byla wylaczona w biosie. Po jej wylaczeniu wszystko pieknie gra i nawet Amarok gra razem z dzwiekami z przegladarki.
Bulovitz
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 2012-02-19, 03:52

Re: Dzwiek w przegladarkach

Post autor: Bulovitz »

Święte słowa. U mnie wyżej wymienione rozwiązania nie działają. Ma ktoś może jakieś inne pomysły?
s2c
Użytkownik
Posty: 45
Rejestracja: 2011-12-31, 13:44

Re: Dzwiek w przegladarkach

Post autor: s2c »

Luźno związane z tematem: miałem kiedyś problemy z jednoczesnym odtwarzaniem dźwięku z firefox i xmms (nieważne po co, ważne, że nie chodziło). W moim wypadku należało pogrzebać w konfigu xmms, konkretniej chodziło o tę linię: grep 'output_plugin' ~/.xmms/config. Zmieniłem na: output_plugin=/usr/lib/xmms/Output/libOSS.so i hulałoby do dzisiaj, gdybym dalej używał xmms ;-) Przerzuciłem się na xmms2, polecam szczerze.

izywork: To reklama? Czy to zgodne z regulaminem i dobrymi obyczajami linkować do swojej strony nic nie wnosząc na forum? Teraz zauważyłem, że jesteś też archeologiem, ale skoro napisem już posta, to poślę.
Awatar użytkownika
guitarrizer
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-06-12, 14:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dzwiek w przegladarkach

Post autor: guitarrizer »

Wykopaliście dinozaura ;)

Poza wspomnianymi rozwiązaniami takich problemów (chmod 777 /dev/dsp/*, czy dodanie użytkownika do grupy audio) podsunę jeszcze zabawę programem alsamixer (coś może być wyciszone), a najlepiej wkompilowanie Alsy w kernela na sztywno (nie jako moduł).

@s2c
U mnie XMMS chodzi na Alsie (1.2.11 wtyczka wyjściowa ALSA [libALSA.so] i też bez problemu dźwięk leci równocześnie w kilku aplikacjach.
Linux Registered User #350196

Obrazek
ODPOWIEDZ