Mp3 Player - pytanie ;D

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: kazalot »

Co do equalizera @Trul ma świętą rację.
chcesz mnie obrazic? ;P
Zaś same pliki mp3 daleko odbiegają od rzeczywistości.
prawda i najbardziej smieszy mnie to jak ktos wydaje kase na nowa karte dzwiekowa i slucha na niej mp3 i to jeszcze 128kbps... mp3 w 128kbps to na tyle nedzna jakosc ze najgorsza zintegrowana karta potrafi oddac wierniej dzwiek niz to co jest zapisane w mp3. inna sprawa jest samo naglosnienie ale tego juz nie bede komentowal ;)

co do tych drozszych odtwarzaczy o ktorych mowicie to czesc z nich oparta jest na uniwersalnych procesorach wybieralbym wtedy taki na ktorym mozna odpalic linuxa ;)
Awatar użytkownika
KLAPEK
Użytkownik
Posty: 843
Rejestracja: 2004-06-13, 21:00

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: KLAPEK »

KLAPEK pisze:PS ja mam cóś takiego jak MP3 digital Player VD-Tech (128mb) i bez problemu w linuksie widzi jak zwykły pendrive [ciekawostka że jako sda1, sda2, sda4 ]
kk55 pisze: witam
prosze czy moglbys wyciagnac z tego mp3 firmware i wyslac mi na maila krzyx06@o2.pl
A jak sie do tego zabrać?
Ostatnio zmieniony 2006-12-11, 13:12 przez KLAPEK, łącznie zmieniany 1 raz.
Państwowa dziwka, flądra w jedwabiu i złocie. || Chcą za nią tren nieść, duszę włócząc w błocie. || Cyril Tourneur (1575-1625) ||
#318805 @ Slackware GNU/Linux
Awatar użytkownika
dawidmo
Użytkownik
Posty: 307
Rejestracja: 2006-08-24, 16:16
Lokalizacja: Pszczyna
Kontakt:

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: dawidmo »

kk55 pisze: witam
prosze czy moglbys wyciagnac z tego mp3 firmware i wyslac mi na maila krzyx06@o2.pl
No właśnie, też mam odtwarzać MP3 i chciałbym podzielić go na partycje, tylko nie wiem co z firmwarem, czy przypadkiem się gdzieś nie zgubi :neutral:
Aby chciało mi się tak bardzo, jak mi się nie chce ;]
Awatar użytkownika
Lashlo
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 2006-02-26, 12:13

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: Lashlo »

kazalot pisze:
Co do equalizera @Trul ma świętą rację.
chcesz mnie obrazic? ;P
Sory, trochę naczytałem się o cytatach z /dev/null :mrgreen: . Już poprawiłem.
Awatar użytkownika
Rush
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: 2005-05-18, 21:24
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: Rush »

Apropo odtwarzarzy, sporo odtwarzaczy Samsunga i iRivery obsluguje OGG. U Creative'a OGG bym nie szukal. :>
Awatar użytkownika
guitarrizer
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-06-12, 14:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: guitarrizer »

Jako muzyk bede bronil jednak tego bezbronnego equalizera ;)

Gdyby moj wzmacniacz gitarowy nie mial pokretel, to mialby jedno brzmienie i pewnie brzmialoby ono jak disco z pola i nie moglbym grac rocka... a tak, dzieki equalizerowi moge sobie ustawic brzmienie jakie chce. To samo sie tyczy muzyki sluchanej. W koncu po to sa presety w popularnych programach, by pasmo odpowiednie dla danego gatunku muzycznego bylo wyeksponowane.

Swoja droga, chyba jestem ostatnia istota na ziemi, ktora nie ma jeszcze odtwarzacza mp3.
Ostatnio zmieniony 2006-12-12, 16:50 przez guitarrizer, łącznie zmieniany 1 raz.
Linux Registered User #350196

Obrazek
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: ethnoe »

guitarrizer pisze:Swoja droga, chyba jestem ostatnia istota na ziemi, ktora nie ma jeszcze odtwarzacza mp3.
Musze Cie zawieść :)
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
Dario

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: Dario »

Musze Cie zawieść
Ja też :) ale za to mam gramofon na korbke.
Awatar użytkownika
guitarrizer
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-06-12, 14:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: guitarrizer »

No dobra, ale chyba bylem ostatnim, ktory jeszcze w 1988 r. mial magnetofon szpulowy ;)
Linux Registered User #350196

Obrazek
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: kazalot »

Gdyby moj wzmacniacz gitarowy nie mial pokretel, to mialby jedno brzmienie i pewnie brzmialoby ono jak disco z pola i nie moglbym grac rocka
hehe sugerujesz, ze gatunki muzyczne rozrozniasz jedynie po brzmieniu instrumentow?:) jak pokrecisz w lewo to to co grasz to dicopolo, a jak w prawo to rocka?;)
no to ja jednak wole moja gitare klasyczna, na ktorej mozna zagrac wszystko, zarowno beethovena, jaki i hendrixa, a gatunek jaki gram napewno nie zalezy od tego, jakie struny zaloze ;)
To samo sie tyczy muzyki sluchanej. W koncu po to sa presety w popularnych programach, by pasmo odpowiednie dla danego gatunku muzycznego bylo wyeksponowane.
Nie mieszaj dwoch pojec, nie mowie ze stosowanie roznych efektow wplywajacych na brzmienie instrumentu jest koniecznie jego profanacja, wszystko zalezy w jaki sposob je stosujesz.
Nie mozna porownywac sposobu stosowania efektow przez hendrixa/satrianiego/vaia ze sposobami zespolow grungeowych. Chyba kazdy gitarzysta przyzna, ze "przester" maskuje bledy w tak radykalny sposob, ze nawet jezeli da sie gitare komus, kto nie gral nigdy na tym instrumencie to uda mu sie na niej "zagrac".
I ten sposob uzycia efektow mozna porownac z tym, do czego uzywane sa equalizery w programach o ktorych mowisz.
chodzi o kompensacje niedomagan, przede wszystkim marnego formatu jakim jest mp3 gdzie podczas kompresji pasmo zostalo znaczaco zawezone(polecam sobie obejzec mp3 pod oscyloskopem ;)) , a dzwiek instrumentow znieksztalcony.
oczywiscie mozesz nie slyszec roznicy pomiedzy plyta cd a mp3 gdzie podbiles sobie bas i sopran ktory zostal obciety przy kompresji, bo nie kazdy musi, sluch jest zdolnoscia bardzo indywidualna ale nie twierdz wtedy ze jezeli ty nie slyszysz to ze nikt nie bedzie ;)
Awatar użytkownika
guitarrizer
Użytkownik
Posty: 349
Rejestracja: 2004-06-12, 14:23
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Mp3 Player - pytanie ;D

Post autor: guitarrizer »

Nie rob ze mnie gitarzysty grungeowego ;)

Przester nie maskuje bledow, no chyba ze mowisz o przesterach niezbyt dobrych producentow typu Pulsar ;) Ja uzywalem wzmacniaczy Ampega i tam przester dokladnie oddawal to, co grasz, jesli grales kiepsko, to od razu bylo to slychac, jesli poprawnie, to miales wzmocniony dzwiek (czyli de facto to, do czego wzmacniacz sluzy).

Ja moge zagrac Beethovena na przesterze, ale to bedzie sama melodia, a nie gatunek muzyczny. Te sama melodie mozna zagrac na rozne sposby i z roznymi brzmieniami i to nie ma nic do rzeczy. Muzyka rockowa bez przesterowanej gitary nie bedzie rockiem, tak samo jak melodia flamenco zagrana na przesterze nie bedzie nigdy flamenco sensu stricto.

Co do equalizera chodzilo mi tylko o to, ze sluchacz ma prawo ustawic sobie takie brzmienie, jakie mu odpowiada i nie nalezy do tego dorabiac zadnej ideologii, ktora by mu to prawo odbierala ;)

pzdr
Linux Registered User #350196

Obrazek
ODPOWIEDZ