linux na dyskietce

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

thid
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 2006-04-17, 03:31

linux na dyskietce

Post autor: thid »

Od jakiegoś czasu chciałem odgrzebać swoje stare 100mhz ^^ ale nie ma tam dysku więc chciałem użyć linux na dyskietce (na cd-rom też nie ma co liczyć). Znalazłem kilka fajnych dystrybucji ale żadne mi nie odpowiada. Dlatego postanowiłem stworzyć własną wersje która by miała to co potrzebuję ^^
Jaką wersje slackware do tego użyć i jakie jajko? W kwestii jajka to domyślam się że 2.0 ale jaką wersje slackware? 3.* czy może lepiej nowszą?


Z góry dziękuje za pomoc.
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: linux na dyskietce

Post autor: largo3 »

A myślałeś może o bootowaniu z sieci? Komputer działał by na zasadzie stacji bezdyskowej (tzw. cienki klient ). IMHO było by to wygodniejsze niż dyskietka.
Pozdr.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
thid
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 2006-04-17, 03:31

Re: linux na dyskietce

Post autor: thid »

tak i nawet już bawiłem się i to z powodzeniem ^^ ale chcę trochę poszerzyć horyzonty. Poza tym w stacji bezdyskowej jest pewien minus - serwer z plikami. A na chwile obecną nie mam możliwości na takie zabawy.
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: linux na dyskietce

Post autor: Sad Mephisto »

thid pisze:chcę trochę poszerzyć horyzonty.
To w ten sposób nie poszerzysz niczego. Nauczysz się robić rzeczy, które do niczego Ci się nie przydadzą. Podążaj za radą largo3, albo kombinuj raczej nad jakimś LiveCD. Wrzucanie starego oprogramowania mija się z celem. Kombinowanie z upychaniem systemu na 1.44MB to fajna zabawa, ale równie dobrze możesz poświęcić czas na coś bardziej postępowego.
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: linux na dyskietce

Post autor: kazalot »

ja uzywam na p100 slacka 11 wiec mysle ze nie ma powodu zebys sie grzebal w starych wersjach, nie wiem tylko co chcesz tym osiagnac tzn do czego ten komputer ma sluzyc.. na jedna dyskietke to oprocz kernela za wiele ci nie wlezie.
thid
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 2006-04-17, 03:31

Re: linux na dyskietce

Post autor: thid »

Sad Mephisto, zdaje sobie sprawę że lepsze byłby live cd, ale tam nie rusza żadne cd-rom (cholera wie dlaczego). Próbowałem na różne sposoby ale nie odczytuje płyt -_- cd-roma jeszcze łapie ale odczytanie płyty już odpada (żeby odpalić system z dysku 4gb potrzebował 47 minut -_- )
A na dyskietkę chciałem nie wiele...kernel, vi lub vim, mc, links lub lynx, ssh, ifconfig, busybox, jakąś małą powłokę np sh ewentualnie jakby się zmieściło to irssi albo bitchx
Potrzebuje coś na czym mógłbym siedzieć gdy wszystkie komputery w domu są zajęte -_-
A co do stacji bezdyskowej.....w domu jest tylko jeden komputer który by się do tego nadawał. Niestety gdy komputer jest zajęty to zwykle włączony jest windows i żona gra w gierki (od razu mówię że nie ma odpowiedników dla linux a wine/cedega zbyt dobrze to sobie z nimi nie radzą -_-)

Tak więc chciałem z tych 100mhz zrobić sobie taki mały prywatny komputer gdzie nikt by mi nie szperał i zawsze byłby dla mnie dostępny ^^ (nie jestem zbyt wymagający)

No jak mi się nie uda to poszukam po kartonach u kumpla jakiegoś dysku...może wygrzebie chociaż 100mb ^^
Awatar użytkownika
Sad Mephisto
Administrator
Posty: 2824
Rejestracja: 2004-05-22, 13:24
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Re: linux na dyskietce

Post autor: Sad Mephisto »

No to już, biegnij na jakieś złomowisko (giełda, komis, allegro) i zaopatrz się w jakiś dysk twardy czy rozsądny napęd cdrom. To, co proponujesz nie upchasz na dyskietkę za Chiny Ludowe. Wieki temu krążyły minidystrybucje dyskietkowe (kiedyś były np. polopyrine, teraz już się chyba ostał tylko Leaf Bering), ale one raczej nadawały się tylko do zastosowań rescue albo na routery.

A jak tylko znajdziesz jakiś dysk twardy, to możesz spróbować postawić na nim cokolwiek (a jeśli będziesz miał problem z postawieniem "czystego" Linuksa, to zawsze możesz się pobawić np. ZIPSlackiem)
[i]Thank you for noticing this notice. Now that you've noticed this notice, you may have noticed that this notice is noticably unnoticable.
$ python -c "print int(''.join(map(lambda x: str(len(x)),'Kto z woli i myśli zapragnie Pi spisać cyfry ten zdoła.'.split())))/1e+10"[/i]
Awatar użytkownika
kazalot
Użytkownik
Posty: 1259
Rejestracja: 2006-04-05, 10:48

Re: linux na dyskietce

Post autor: kazalot »

hehe thid zeby cie troche sprowadzic na ziemie ;)

Kod: Zaznacz cały

ls -lh /usr/bin/vim
-rwxr-xr-x 1 root root 2.5M 2006-10-05 18:47 /usr/bin/vim*
Ostatnio zmieniony 2006-12-10, 16:13 przez kazalot, łącznie zmieniany 1 raz.
thid
Użytkownik
Posty: 73
Rejestracja: 2006-04-17, 03:31

Re: linux na dyskietce

Post autor: thid »

ls -lh /usr/bin/vim
-rwxr-xr-x 1 root root 2.5M 2006-10-05 18:47 /usr/bin/vim*
to ładnie ^^
swoją drogą znalazłem dysk i....zainstalowałem openbsd ^^

A ogólnie to dziękuje wszystkim za porady ^^ na szczęście wybiłem sobie pomysł linuxa na dyskietce, spróbuje za to zrobić live cd własne ^^
Awatar użytkownika
oSA
Użytkownik
Posty: 365
Rejestracja: 2005-04-16, 00:58
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

Re: linux na dyskietce

Post autor: oSA »

thid pisze:...zainstalowałem openbsd ^^
Gratuluje Dobrego Wyboru :D

[ Komentarz dodany przez: Sad Mephisto: 2006-12-10, 18:26 ]
Khem khem... Gdyby nie fakt, że u mnie w domu serwer stoi właśnie na OBSD, to pewnie by się jakieś bany posypały ;) My tu Slackware robimy :]


Oczywiście Slackware byłby Bardzo Dobrym Wyborem ;)
Ostatnio zmieniony 2006-12-11, 22:22 przez oSA, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko na temat dostępu do internetu przez sieci komórkowe (HSDPA, EDGE, GPRS) oraz WiFi, WiMax, CDMA [url=http://www.bez-kabli.pl/]Bez-kabli.pl[/url]
Awatar użytkownika
fuzioGuru
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 2006-12-02, 16:55
Kontakt:

Re: linux na dyskietce

Post autor: fuzioGuru »

ODPOWIEDZ