Powrót z "U"

Wszystko o czym chcecie dyskutować a tyczy się choć trochę Slackware Linux i nie tylko!

Moderatorzy: Moderatorzy, Administratorzy

Awatar użytkownika
default
Użytkownik
Posty: 24
Rejestracja: 2006-12-15, 02:48

Powrót z "U"

Post autor: default »

Pozdrowienia od usera, który od Slacka zaczynał (i dobrze mu zrobiło).
Ostatnio siedziałem na Ubuntu (tak, wiem, :wstyd:), w sumie z lenistwa i pośpiechu (nowy lap), ale chciałem toto zobaczyć, żeby innego ludzia trochę ponawracać i wiedzieć co i jak.
Ale po 5 miesiącach mam już dość. Niedługo (chyba od nowego rocku) wracam na łono Slacka, bo zgłupieć można w tym afrykańśkim buszu :evil:.
Qrcze jakoś w Slacku człowiek był na bieżąco ze wszystkim... a tutaj srynaptic, sraptitude - zero myślenia, taki lepszy Winux. A ja bym sobie jakieś jajko... albo cuś... ;-(
[url=http://www.gnu.org/fun/jokes/error-haiku.html]Three things are certain: / Death, taxes, and lost data. / Guess which has occurred.[/url]
[img]http://slackware.com/~msimons/slackware/grfx/shared/divineSW.gif[/img]
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Powrót z "U"

Post autor: swiftgeek »

Gratulacje za nawrócenie :twisted: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
Radek_R
Moderator
Posty: 1196
Rejestracja: 2004-06-14, 11:40
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Powrót z "U"

Post autor: Radek_R »

default pisze:Ale po 5 miesiącach(..)
Twardy zawodnik... Wytrzymales 5 miesiecy; nic tylko pogratulowac ;P
#358274
http://www.prook.net
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Powrót z "U"

Post autor: BeteNoire »

default pisze:w Slacku człowiek był na bieżąco ze wszystkim... a tutaj srynaptic, sraptitude - zero myślenia, taki lepszy Winux.
Jak Ci w zyciu zacznie braknac czasu to docenisz pewne automatyzmy latwych dystrybucji.

Btw. moze to tekst to Slackware Advo-cacy, ale moja dziewczyna powiedziala ostatnio cos takiego: "Jakos nie lubie tego Ubuntu, robie robie i nic mi nie wychodzi, w tym Slackware przynajmniej wiedzialam, ze jak sie postaram to mi wyjdzie" :twisted:
Awatar użytkownika
Lashlo
Użytkownik
Posty: 108
Rejestracja: 2006-02-26, 12:13

Re: Powrót z "U"

Post autor: Lashlo »

Kiedyś miałem sobie XP i Slackware ale po jakimś czasie miejsca na dysku mi brakowało więc pozbyłem się XP. Pomyślałem sobie że skoro mam mieć tylko Linuksa na dysku to jakiegoś prostego i miłego dla użytkownika wiec padło na Ubuntu. Po kilku dniach stwierdziłem że to distro jest bardzo wolne więc zacząłem grzebać w plikach startowych oczywiście jakimś graficznym konfiguratorkiem ale za dużej różnicy nie było. W końcu postanowiłem skompilować własnoręcznie jądro :rotfl: i tym sposobem przerzuciłem się na ArchLinuksa :ok:
Awatar użytkownika
ethnoe
Użytkownik
Posty: 653
Rejestracja: 2006-01-31, 17:58
Lokalizacja: Helsinki

Re: Powrót z "U"

Post autor: ethnoe »

Automatyczne.. tak, ale ile czasu trzeba poświęcic, żeby to zadziałało elegancko? (elegancko, nie tak, jak działa out of box - bez gcc, make i develi... ) Miałem Ubuntu przez tydzień, czy dwa, miało to być distro dla siostry.. ale jak się wziąłem za konfigurację, to wyszło na to, że odstała swoje konto na Slacku :)
Samo słowo ubuntu pochodzi z języka Zulu i oznacza człowieczeństwo wobec innych, choć niektórzy tłumaczą je jako "nie potrafię skonfigurować Slackware"
Awatar użytkownika
AroX
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 2005-12-02, 12:43

Re: Powrót z "U"

Post autor: AroX »

Ja miałem kilka miechów i to distro tylko z początku jest fajne.

Z czasem zaczyna wkur*ać
Awatar użytkownika
Lizard
Moderator
Posty: 2629
Rejestracja: 2005-05-21, 15:48
Lokalizacja: miasto w mieście

Re: Powrót z "U"

Post autor: Lizard »

BeteNoire pisze:moja dziewczyna powiedziala ostatnio cos takiego: "Jakos nie lubie tego Ubuntu, robie robie i nic mi nie wychodzi, w tym Slackware przynajmniej wiedzialam, ze jak sie postaram to mi wyjdzie"
Nie gratulować cierpliwości, tylko dziewczyny. BeteNoire, gdzie takie dziewuchy są? Ja chcę taką jedną, tylko jedna! Proszę! :D
Error 404 - footer not found
BeteNoire
Użytkownik
Posty: 2666
Rejestracja: 2005-03-21, 01:39
Lokalizacja: z lasu

Re: Powrót z "U"

Post autor: BeteNoire »

Oj trudno je znaleźć. Ale SĄ!

Ps. powodzenia :]
Awatar użytkownika
fuzioGuru
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 2006-12-02, 16:55
Kontakt:

Re: Powrót z "U"

Post autor: fuzioGuru »

Slackware u mnie po raz pierwszy od miesiąca! I już więcej nic innego! Ubuntu może być, ale dla tych, którzy wolą wygodę.
largo3
Moderator
Posty: 1302
Rejestracja: 2006-06-11, 11:08

Re: Powrót z "U"

Post autor: largo3 »

fuzioGuru pisze:(...)Ubuntu może być, ale dla tych, którzy wolą wygodę.
To Slackware jest niewygodny :?: :neutral:
Jak dla mnie jest najwygodniejszy za wszystkich testowanych distro ( a kilka ich było...).
Nic nie robi się samo, ale to dobrze, bo jak zrobisz tak masz czyli poziom komfortu zależy tylko od Twoich umiejętności.
Pozdr.
UNIX is basically a simple operating system, but you have to be a genius to understand the simplicity.
-- Dennis Ritchie
Linux Registered User #419452
Awatar użytkownika
Heniek
Użytkownik
Posty: 243
Rejestracja: 2005-08-03, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Powrót z "U"

Post autor: Heniek »

którzy wolą wygodę.
Rześ dowalił ;D Kto nie lubi wygody? ;-)
Partition@IRCNet
lynks
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 2004-12-21, 06:59
Lokalizacja: Szmulki

Re: Powrót z "U"

Post autor: lynks »

Default miałem identycznie - ponad 5 miechów temu zamieniłem Slacka na Ubuntu, trwałem tak długo przy tym klonie Debka tylko i wyłącznie z lenistwa ale tydzień temu powiedziałem dość wracam do sprawdzonego systemu.

Sam nie wiem co mnie wtedy pokusiło z tym Ubuntu - chyba tylko dlatego go zainstalowałem bo mi przysłali płytki do domu

edit: ups mój pierwszy post także witam wszystkich, chociaż zaglądam tu już od bardzo dawna co widać po dacie rejestracji ;)
Ostatnio zmieniony 2006-12-19, 10:31 przez lynks, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
swiftgeek
Użytkownik
Posty: 428
Rejestracja: 2006-10-28, 20:15
Lokalizacja: /root

Re: Powrót z "U"

Post autor: swiftgeek »

lynks pisze:Sam nie wiem co mnie wtedy pokusiło z tym Ubuntu - chyba tylko dlatego go zainstalowałem bo mi przysłali płytki do domu
Ja se wziąłem zainstalowałem i:
-nie można przejśc do konsoli
-nie działa su :|
-jak chciałem coś zainstalować to trza było repozytoria pakietów dodawać

2 dni po instalacji użyłem tych płyt do zabawy w swata z kolegami :wstyd: :devil2: :tak:

EDIT: TA DYSTRYBUCJA MNIE CZEGOŚ NAUCZYŁA

[center]Doceniaj brak GUI dostęp do terminalna to że jesteś rootem i że wpełni panujesz nad systemem!!![/center]
Ostatnio zmieniony 2006-12-19, 18:11 przez swiftgeek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
nowax
Użytkownik
Posty: 397
Rejestracja: 2004-05-27, 19:41
Lokalizacja: Kalisz

Re: Powrót z "U"

Post autor: nowax »

BeteNoire pisze:Jak Ci w zyciu zacznie braknac czasu to docenisz pewne automatyzmy latwych dystrybucji.
Odkad pracuje i studiuje zaocznie nie mam praktycznie czasu na "zabawe" z komputerem w konfigurowanie ustawianie itd., wiec wybor padl na suse i mi to odpowiadam. Slackware jest dobry ale troche za dlugo trzeba go doprowadzac to optymalnego dzialnia (w moim przypadku automatyzacja) wiec uzywam suse.
ODPOWIEDZ